Nejnovější komentáře
Re: Franco Serblin Accordo | od: rody69  13.4.201720:52
Dobrý den, pane Štefku. Mohu se zeptat, jaké subwoofery jste k Accordům pořídil a jak jste s touto kombinací spokojený? Děkuji.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Díky za recenzi | od: xmarek  30.3.201713:30
Moc pěkná recenze, díky. Za sebe bych se pod ten závěr podepsal. Toto si dnes totiž uvědomuje málo lidí a bohužel ten vývoj podle toho vypadá a nebo spíš nevypadá.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Zklamání | od: Federmann  4.3.201716:31
"Mne názor pana Federmanna nezajímá. ­"

Tak proč na něj elektrotechnický analfabet reaguje?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Zklamání | od: Basstl  4.3.201715:14
Mne názor pana Federmanna nezajímá. Tak jako obvykle píše absolutně z cesty a vůbec neví která bije. Čiší z něj závist a zášť. Ten kdo zná jeho ­"produkty­" a působení na CZ­/SK forech ­(téměř všude už je trvale zabanován­), tak ví o čem píšu. SPaudio D1 považuji za výjimečný produkt s výjimečným zvukem i provedením, za výbornou cenu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: Zklamání | od: Pavel Stranka  7.2.20178:32
Standard pro korektnost propojení S­/PDIF signálu je BNC, z důvodu deklarovaného impedančního přizpůsobení 75 Ohm. To u RCA téměř nikdo nezaručí.

Pokud by audio buffery nebyly přínosem, nebyly by implementovány. Se symetrikou také nemáte pravdu. Symetrický výstup u D1 je plně symetrický od DAC čipu až po výstup. Naopak součtem symetrického výstupu je vytvořen nesymetrický RCA výstup.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Zklamání | od: Federmann  5.2.201715:41
BNC konektory jsou možná dobré, ale standardem je RCA, výstupní audiobuffer je možná dobrý, ale vlastní zkušenost mi říká, že každý prvek navíc a tím je i výstupní audiobuffer, je jen zdrojem dalšího zhoršení signálu, třeba by to bez něj hrálo podstatně líp, jako příznivec symetrického řešení říkám, že v tomto případě je nesymetrické řešení lepší, neboť jde o řešení prvotní a symetrické se dělá až následně, tudíž zbytečně.

Ale je to pouze můj subjektivní názor.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: Zklamání | od: Pavel Stranka  5.2.201715:05
Mrzí mne Váš názor na náš produkt. Z Vámi uvedeného ale vyplývá, že pravděpodobně zde není řeč o SPaudio D1, který disponuje 2x koaxiálním vstupem, 1x optickým vstupem a 1x USB vstupem s podporou PCM 384kHz a DSD 128.

Co se použitých součástek týče tak ty byly pečlivě vybírány dle konkrétní aplikace. To že jsou ve výstupních audiobufferech THT součástky není rozhodně na škodu, naopak díky jejich větší zatížitelnosti jsou vhodnější než SMD.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Kompaktní rozměry | od: Miloš S  4.1.201714:53
Proboha, jak mohou být rozměry kompaktní? :D To je něco hlasitá barva nebo slané světlo?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
no kua | od: Milanese  9.12.201620:21
autor by sa mal radšej venovať písaniu básní než opisovať nejakú mašinu...a teraz ešte jedna vec...pripojiť zdroj zvuku cez tie vaše všelijaké super­-hyper predražené kábliky a recenziu pekne napísať znovu...bolo by to pravdepodobne o triedu lepšie...hihihi
Nič v zlom ale toto môžu žrať tak nejakí ­"cigáni z Diakoviec­" ktorí tvrdia že ak máš zavesené CD­-čko pod predným sklom tak ťa nenamerajú poliši radarom... :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Chyby, chyby, chyby | od: Federmann  29.10.201620:42
Článek je pln nepřesností či chyb, pracovní třídy aktívních prvků a tím i zesilovačů s nimi realizovaných jsou:

A ­- klidový proud je přibližně 1­/2 maximálního proudu a přenáší celou periodu
B ­- klidový proud je blízký nule a přenáší přesně 1­/2 půlperiody
C ­- prvek je trvalým předpětím zavřen a přenáší výrazně méně než 1­/2 půlperiody, u zesilovačů často nesprávně označováno jako D­-digitální

případně rozhraní tříd A­-B

atd...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
TID | od: Federmann  26.10.201622:58
"Dnes již legendární model Lyric, který stojí v portfoliu výrobce nejvýše­"

Obrovské Intermodulační zkreslení?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
re : zklamání | od: PavelDosko  8.8.201614:34
opravdu jste to slyšel nebo jako obvykle píšete o něčem podle obrázku ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Zklamání | od: Federmann  1.8.20169:19
"Zklamání­" tak by se dal hodnotit zvuk českého překvapení. Samotný ES9018 má výrazně lepší zvuk, jak jsem slyšel z českého překvapení SPaudia D1.

Ne jenom zvuk, ale i provedení, vyrábět 4vrstvé spoje a namísto SMD prvků tam cpát vývodové? Bez klasického koaxiálního a optického vstupu?

Velké Zklamání.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(2)
Re: Výstupní impedance | od: Juras  19.7.201619:58
Z toho je vidět jací troubové čtou zdejší web. I u takového TPA6120 výrobce doporučuje zvětšit výstupní impedanci odporem o hodnotě zhruba 39,2 ohm.
Pokud si porovnáte jakou impedanci mají připojená sluchátka, tak těch 10 ohm je nula nula nic. Navíc norma obecně doporučuje výstupní odpor ještě vyšší.
Jen šílený výrobce vyrobí takovýhle sluchátkový zesilovač, navíc celotranzistorový a nevybaví ho ochranným odporem, což bezesporu je těch minimálních 10 ohm. Na zvuku se to absolutně neprojeví a navíc se tím zlepší stabilita a hlavně jistota, že při dlouhodobém zkratu nezničíte drahocenný zesilovač. Neexistuje na trhu zesilovač pro sluchátka, který by tímto ochranným odporem nebyl vybaven, snad krom velmi drahých speciálu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Test | od: Petr Štefek  3.6.201613:49
S největší pravděpodobností test bude, ale nevím, jak bude Altair dostupný přes zástupce v ČR ­(exaudio.cz­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Test | od: vanav  3.6.201611:57
Dobrý den. Tahle novinka mě hodně zajímá. Můžeme se od Vás těšit na test?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
UAC1, UAC2 ... | od: xmarek  14.5.201618:22
Moc jsem to nestudoval, ale z principu si myslím, že je to hloupost. Upřímně po zkušenostech s vývojem USB DACů viz např. toto: https:­/­/youtu.be­/hyMkEJ9FVA8 ­(takové Demo­) vím, že v případě dobře navrženého asynchronního transportu jsou potřebné ­"udělátka­" docela k ničemu. Podobné je to i s kabely. Proč? MCLK je dán vnitřním oscilátorkem ­(nebo spíš dvěma­) a samotný přenos dat je dán zpětnou vazbou dle specifikace UAC1, UAC2 a dále pak bufferováním na straně transportu. V případě, že máte kabel, který není vysloveně špatný je vše ve své podstatě dáno DACem a ovladačema na straně PC. Ano tam jsou věci jako KMixer určujícím faktorem, ale opět s tím nemá toto co dělat.
Ale jak se říká každému jeho jest a zákazník se vždycky najde. Tedy takový, který věří řekněme na zázraky. ;­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Hi-end na "doma" | od: xmarek  14.4.201610:41
Nebudu se zde zaobírat kvalitou tohoto produktu. Proč? Protože už dávno vím o čem je taková produkce a co nabízí. Já jsem se svého času rozhodl si takový ­"převodník­" DAC postavit doma viz: https:­/­/youtu.be­/hyMkEJ9FVA8 a upřímně prošlo mi rukama docela dost věcí, ale toto je trochu o něčem jiném. Možná je v tom placebo, možná snaha vyrábět tyto věci profesionálně českými rukama... Ano je to takový amatérský základ, nepopírám. Ale rozhodně bych si netroufl tak hanit Sirius XLR z produkce firmy Casea, který je jeho základem. Spokojenost? Ano. Je to podobné jako tento server: http:­/­/goo.gl­/29fqnV ­(sekce Učení­), který je řekněme další mou aktivitou. Jsem spammer? Jsem .... Jistě, ale ukažte mi firmu na světě, která nedělá na světě vše proto, aby se řekněme předvedla. :D Závěrem toto:
“Lidé se obávají neznáma. Jest pravda, že každé opuštění starého znamená nejistotu ­- skok do tmy. Avšak kdo chce pomoci sobě a jiným, musí opustit dobré, aby mohl vybojovat lepší. Nesmí držeti pevně vrabce v hrsti jen proto, že je lepší než holub na střeše. Bez odvahy ke změně není zlepšení, a tak není ani blahobytu!“ Tomáš Baťa.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
... | od: nameless1  3.3.201623:33
Autor se mýlí, třeba já se těm výrobkům směju pořád :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: ML No 519 | od: Petr Štefek  22.2.201611:07
Předběžná cena prý zhruba 350 tis.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)