Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
CD/SACD přehrávače
DA převodníky
Streamery
Zesilovače
Reproduktory
Sluchátka
Ostatní
Facebook  |  Twitter
O nás  |  Napište nám
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak
Nejnovější komentáře
"Dnes již legendární model Lyric, který stojí v portfoliu výrobce nejvýše­"

Obrovské Intermodulační zkreslení?
Odpovědět0  1
opravdu jste to slyšel nebo jako obvykle píšete o něčem podle obrázku ?
Odpovědět2  1
"Zklamání­" tak by se dal hodnotit zvuk českého překvapení. Samotný ES9018 má výrazně lepší zvuk, jak jsem slyšel z českého překvapení SPaudia D1.

Ne jenom zvuk, ale i provedení, vyrábět 4vrstvé spoje a namísto SMD prvků tam cpát vývodové? Bez klasického koaxiálního a optického vstupu?

Velké Zklamání.
Odpovědět1  2
Z toho je vidět jací troubové čtou zdejší web. I u takového TPA6120 výrobce doporučuje zvětšit výstupní impedanci odporem o hodnotě zhruba 39,2 ohm.
Pokud si porovnáte jakou impedanci mají připojená sluchátka, tak těch 10 ohm je nula nula nic. Navíc norma obecně doporučuje výstupní odpor ještě vyšší.
Jen šílený výrobce vyrobí takovýhle sluchátkový zesilovač, navíc celotranzistorový a nevybaví ho ochranným odporem, což bezesporu je těch minimálních 10 ohm. Na zvuku se to absolutně neprojeví a navíc se tím zlepší stabilita a hlavně jistota, že při dlouhodobém zkratu nezničíte drahocenný zesilovač. Neexistuje na trhu zesilovač pro sluchátka, který by tímto ochranným odporem nebyl vybaven, snad krom velmi drahých speciálu.
Odpovědět1  0
S největší pravděpodobností test bude, ale nevím, jak bude Altair dostupný přes zástupce v ČR ­(exaudio.cz­).
Odpovědět0  0
Dobrý den. Tahle novinka mě hodně zajímá. Můžeme se od Vás těšit na test?
Odpovědět0  0
Moc jsem to nestudoval, ale z principu si myslím, že je to hloupost. Upřímně po zkušenostech s vývojem USB DACů viz např. toto: https:­/­/youtu.be­/hyMkEJ9FVA8 ­(takové Demo­) vím, že v případě dobře navrženého asynchronního transportu jsou potřebné ­"udělátka­" docela k ničemu. Podobné je to i s kabely. Proč? MCLK je dán vnitřním oscilátorkem ­(nebo spíš dvěma­) a samotný přenos dat je dán zpětnou vazbou dle specifikace UAC1, UAC2 a dále pak bufferováním na straně transportu. V případě, že máte kabel, který není vysloveně špatný je vše ve své podstatě dáno DACem a ovladačema na straně PC. Ano tam jsou věci jako KMixer určujícím faktorem, ale opět s tím nemá toto co dělat.
Ale jak se říká každému jeho jest a zákazník se vždycky najde. Tedy takový, který věří řekněme na zázraky. ;­)
Odpovědět1  0
Nebudu se zde zaobírat kvalitou tohoto produktu. Proč? Protože už dávno vím o čem je taková produkce a co nabízí. Já jsem se svého času rozhodl si takový ­"převodník­" DAC postavit doma viz: https:­/­/youtu.be­/hyMkEJ9FVA8 a upřímně prošlo mi rukama docela dost věcí, ale toto je trochu o něčem jiném. Možná je v tom placebo, možná snaha vyrábět tyto věci profesionálně českými rukama... Ano je to takový amatérský základ, nepopírám. Ale rozhodně bych si netroufl tak hanit Sirius XLR z produkce firmy Casea, který je jeho základem. Spokojenost? Ano. Je to podobné jako tento server: http:­/­/goo.gl­/29fqnV ­(sekce Učení­), který je řekněme další mou aktivitou. Jsem spammer? Jsem .... Jistě, ale ukažte mi firmu na světě, která nedělá na světě vše proto, aby se řekněme předvedla. :D Závěrem toto:
“Lidé se obávají neznáma. Jest pravda, že každé opuštění starého znamená nejistotu ­- skok do tmy. Avšak kdo chce pomoci sobě a jiným, musí opustit dobré, aby mohl vybojovat lepší. Nesmí držeti pevně vrabce v hrsti jen proto, že je lepší než holub na střeše. Bez odvahy ke změně není zlepšení, a tak není ani blahobytu!“ Tomáš Baťa.
Odpovědět0  0
Autor se mýlí, třeba já se těm výrobkům směju pořád :)
Odpovědět0  0
Předběžná cena prý zhruba 350 tis.
Odpovědět0  0
Vyzerá sľubne. Ak si zachová svoju štandard ML kvalitu, cenu príliš nepremrští tak to bude super.

Odpovědět0  0
USB 3.0 ­- proč ho chcete?
Odpovědět0  0
http:­/­/www.luminmusic.com­/lumin­-u1.html

DSD přes SPDIF ­(ovšem DoP­) ­- je to pouze transport.
Odpovědět0  0
Mám tu CA 751BD a max. spokojenost až na jednu věc. USB bych tam už rád 3.0 ale to ne a výrobce tam furt dává jen 2.0 :(
Odpovědět0  0
Jestli hrát nativně DSD, tak bude chtít zřejmě a bohužel prodat Lumin, pokud nestačí kvalita z jeho analogových výstupů. Místo toho Aurender N100 a nějaký převodník s podporou DSD pro USB. Jenom si říkám, že ten Lumin A1 hraje tak dobře, že bych se na to vykašlal a zkusil si pohrát s interkonektem a zdrojem.
Odpovědět0  0
Ospravedlňujem sa za preklep. Mám Lumin A1. Porovnával som SACD cez Audiomat D1 a Maestro 3 s Luminom.
Keďže Lumin na Coax má len PCM výstup, musel som v Lumine zapnúť prevod DSD na PCM 176.
Výsledok z SACD mal podstatne viac detailov a celkovo bol lepší. Preto hľadám spôsob ako dostať z Luminu DSD natíve na externý prevodník.
Odpovědět0  0
Ahoj, co Tě k tomu vede, když Lumin S1 je jeden z nejlepších zdrojů vůbec? DSD lze jedině po HDMI a z logického důvodu tedy není možné využít převodník s SPDIF­/TOSLINK vstupy. Nemyslím si, že je potřeba vůbec přemýšlet na tímto divným spojením 350 tis. streameru s o polovinu levnějším převodníkem.
Odpovědět0  0
Som spokojným vlastníkom Luminu S1.
Výrobca uvádza, že dsd native je vyvedené do konektoru HDMI. chcel by som radu ako prepojiť HDMI z Luminu
na prevodník Audiomat Maestro3, ktorý má vstupy xlr, coax, a toslink?
Odpovědět0  0
Rád bych ten výsledek slyšel. Na nošení venku se mi zdají příliš velká, ale dneska už si na tebe nebudou ukazovat na ulici jako na exota s velkými uzavřenými sluchátky.
Odpovědět0  0
Zaujímavé a myslím že aj rozumné riešenie. Sa divím že to nenapadlo inú firmu.
Nie sú lacné, ale čo by audiofil a prívrženec Apple iPhone pre svoje ušká nespravil. že.


Odpovědět0  0