Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak
Nejnovější komentáře
Děkujeme za podnětný příspěvek.
Odpovědět1  0
takú hovadinu si kúpi jedine vytunelovaný jedinec....­/prý lehce oteplené nižší středy...pchachacha :­-­)/
Odpovědět0  1
Je zvláštní, že uváděná výstupní impedance 22 ohmů a rozsah impedance sluchátek od 10 ohm porušují obecné doporučení, aby impedance sluchátek byla nejméně 8­-násobek výstupní impedance zesilovače pro zachování vyrovnaného kmitočtového průběhu ­(damping factor­).
Musical Fidelity má v portfoliu DAC+sluchátkový zesilovač V90­-HPA, kde uvádí výstupní impedanci dokonce 50 ohm. Takto vysoké výstupní impedance jsou pro sluchátkové zesilovače neobvyklé, běžná praxe jsou jednotky ohmů.
Odpovědět0  0
Ahoj Milane, asi nepotěším, ale ten model byl i ve své době nic moc a o boxech ani nemluvě. Pokud něco stojí za pozornost od Sony, tak modely ES, které jsou z druhé ruky často předražené a je kolem nich vytvořená jakási aura superkvality, která se dnes už nevidí ... samozřejmě je to nesmysl. Namátkou TA F 777ES nebo 707ES. Opět si je ale třeba připravit peníze na výměnu některých kritických součástek a seřízení.

http:­/­/www.hifionline.cz­/hifibazar­/prodam­/zesilovace­/sony­/ta­-f707es­-integrovany­-zesilovac­/


Okolo 12 tisíc se dá pořídit třeba NAD C 326BEE nový a ten neodvádí také špatnou práci. Z druhé ruky se ale samozřejmě můžeš dostat k lepšímu.

http:­/­/www.hifionline.cz­/hifibazar­/prodam­/zesilovace­/creek­/37347­-evolution­-50­-a­/

Velmi dobrý zesilovač.
Odpovědět0  0
Ahoj Petře,

jelikož nevím, jak založit nové téma, rád bych dostal radu ohledně zakoupení zesilovače od Sony, který jsem našel tady:

http:­/­/bidmix.cz­/inzerat­/prodam­-sestavu­-sony­-zesilovac­-f435r­-2x80w­-dva­-reproboxi­-2x­-190w­-maximum­-1406658924

Nepodařilo se mi jinde sehnat za zajímavější cenu ­- prosím o radu, jestli ok, nebo vybrat jiný model ­/ značku?

Díky moc

Milan
Odpovědět0  0
test na vlastni usi? jak zni jednicka ze ­"zasumneneho­" diferencialniho signalu vs tehle krabicce?
Odpovědět2  1
Exaudio nemá problém se zápůjčkami, takže se zřejmě brzy dočkáte. Druhý USB port je samozřejmě samostatné napájení, takže pomocí dual­-head kabelu oddělit od sebe signál a napájení.
Odpovědět0  0
Čekal bych, že v článku popíšete, jak se zapojuje, k čemu je druhý USB port apod. I nějaký test na vlastní uši by se hodil...
Odpovědět0  0
Dobrý den, omlouvám se za pozdní odpověď, nějak jsem přehlédl Váš komentář. To co popisujete je určitě špatně, ale já jsem samozřejmě napětí na výstupu neměřil. Považuji maximálně za poučeného laika, pokud se týká konstrukce zesilovačů. Předpokládám, že selhala ochrana proti SN na výstupu. V tomto případě si Vám nedovoluji navrhnout řešení, ale předpokládám, že už jste zesilovač reklamoval a měniče dále netrápil.
Odpovědět0  0
Dobrý den, pane Štefku, jsem čerstvým vlastníkem A­-S2100 a zjistil jsem nemilý jev. Na reproduktorovém výstupu levého kanálu je po zapnutí trvalé stejnosměrné napětí ­(offset­) 110mV. Toto napětí způsobuje v okamžiku zapnutí zesilovač a následném sepnutí výstupního relé zvukový ráz v reproduktoru. Stejné zvukové rázy se objevují při přepínání mezi výstupními terminály pro repro A a repro B. Chladič výkonových tranzistorů levého kanálu se rovněž více hřeje, řádově o několik °C. Pravý kanál má výstupní ofset 10mV, a připojení repro pomocí výstupního je v repro zvukově téměř neslyšné. Mám na Vás dvě otázky: Když jste testoval A­-S2100 ­- pozoroval jste takový velký stejnosměrný ofset na reproduktorovém výstupu? Myslíte si,že ofset 110mV a znatelně vyšší teplota chladiče levého kanálu je v pořádku, nebo se jedná o vadu zesilovače? Děkuji za Vás názor.
Odpovědět0  0
Díky. Provozní slepota :)
Odpovědět0  0
V celom článku máte písané Atell&Kern, namiesto Astell&Kern. Chýba vám tam ­"s­". Aj v titulku :­-D.
Odpovědět0  0
Může to dát možná jedině na nízkých hlasitostech a s brutální výchylkou. Ale jakmile tomu někdo přidá pod kotel tak to už z fyzikálního hlediska dát nemůže. Vždyť kolem téhle frekvence běžně začínají hrát až subwoofery s 25 nebo 30 cm membránou a o objemu tak 30 litrů... Každopádně bych je chtěl slyšet, a strašně mě štve že na audio­-video show jsem nestihl projít všechno a tak jsem si nevšiml že tam jsou ­(byly někde až nahoře kam člověk chodí až na konci­).
Odpovědět0  1
Dobry den,
moc fajn recenzia! O tomto streamri som ani nevedel, co to som cital o konkurencii Marantz NA8005.
Chcel by som sa spytat, ci planujete aj recenziu NA8005ky.

P.S. Myslite si, ze by sa stramru v tejto cenovej relacii vyrovnal, len D­/A prevodnik za cca 20.000?
Mal som vyhliadnuty Rotel rdd1580, ale ak by bol zvukom cez USB dalej spominany Pioneer alebo Marantz,
siel by som radsej po nejakom streameri.

S pozdravom,
Erik
Odpovědět0  0
Pochybnosti jsou na místě. Ovšem dokud to nikdo neproměří, tak nezbývá nic jiného než věřit výrobci. Za takové papírové ­"spodky­" by se nestyděl leckterý dražší sloupek.
Odpovědět1  0
Je možný aby tak malej reprák hrál od 33hz v ose 3db?? To se mi nějak nezdá...
Odpovědět0  1
jestli bude druhe kolo, tak mohlo by tam byt vysvetleno jak me sw prehravac, napr winamp s maiko pluginem, ovlivni­/dokurvi zvuk, ze musim pouzivat jinaci jako foobar popr placeny?
Odpovědět0  0
Díky za komentář. Obávám se. že srovnáváte nesrovnatelné. Spotify je služba, která vám dovoluje využívat celou databázi jejich hudby za paušální měsíční poplatek. Audirvana je naopak softwarová aplikace pro přehrávání obsahu z vašeho úložiště, kterou si ­"kupuje­" přes licenční ujednání s dodavatelem. Audirvana vám tedy Spotify nenahradí.
Odpovědět0  0
Tak jsem jako uživatel Mac Osx nainstaloval Audirvanu ve 14 dní verzi. Měl jsem premium verzi Spotify, než jsem ji stačil obnovit, narazím na tenhle článek.. Asi nebude cesty zpět.. Zkoušel jsem ji proti Vox, který mě připadá dál jako iTunes. Na první poslech větší klid v nahrávce, nejsou nástroje tak slité, detail. Při poslechu na sluchátkách ten rozdíl vynikne samozřejmě více, přes bedny to nebude tak asi markantní. I když mám zase lampový sluchátkový zesilovač Vincent KHV 1, takže s jiným sluchátkáčem ten rozdíl by byl asi větší. No asi vykašlu na Spotify a zakoupím Audirvanu..Díky za článek
Odpovědět0  0
Taky souhlasím, Winamp je nejlepší, navíc zdarma a přehraje téměř vše ­(pár exotických formátů by se našlo­). Kdo není audiofil, tak nemusí nic řešit. A i v řetězci zvukový soubor ­- software ­- zvukový hardware ­(od zvukové karty až po reprobedny­), bych řekl že na softwaru záleží nejméně.
Odpovědět0  0