Accuphase E-470: nová japonská integra

Accuphase E-470: nová japonská integra
, , aktualita
Japonský výrobce audia Accuphase útočí na konkurenci zbrusu novým modelem integrovaného zesilovače ve třídě AB. Pod klasickým označením E-470 je schován nástupce oblíbeného modelu E-460, který již strávil na trhu několik let a nastal čas na jeho obměnu.
K oblíbeným
reklama
Japonský výrobce audio komponentů Accuphase si pro nás přichystal zbrusu nový integrovaný zesilovač E-470, který nahrazuje dosavadní model E-460. Accuphase je opět věrný tradici, a tak zde opět najdeme velké VU metry a klasické provedení. Zesilovač pracuje ve třídě AB (třída A zůstává vyhrazena pouze pro nejvyšší model E-600), takže mnoho změn na první pohled nenastalo. To ostatně nebývá u japonských výrobců zvykem, protože se soustředí spíše na pilování zvukových kvalit svých produktů, jak jen jim to výrobní rozpočet na dané zařízení dovolí.Accuphase se poslední dobou činí a s malými prodlevami vysílá do světa nové produkty. Vzpomeňme na nedávno uvedený integrovaný Accuphase E-600 nebo koncový zesilovač A-70 či levnější model A-36. Tentokrát je na řadě druhý nejvyšší integrovaný zesilovač Accuphase E-470. Na rozdíl od koncových zesilovačů z názvu tohoto modelu nic zásadního nevyčtete. Nový integrovaný zesilovač disponuje 260 W na kanál při 4 Ohmech ve třídě AB. Provedení je jako obvykle bezprecedentní v dané cenové relaci. Accuphase opět zvolilo osvědčené MOS-FETy a tentokrát v konfiguraci 3 párů v paralelním zapojení push-pull na jeden kanál.

Accuphase E-470 si zachovalo klasické ručičkové VU metry, což je poněkud s podivem, protože všechny nové modely už sázejí spíše na displej nahrazující VU analogové metry (dobrý příkladem je model E-600 i A-70). Právě VU metry byly u zesilovačů Accuphase téměř kultovní záležitostí a jejich odstranění vyvolává často mezi ortodoxními vyznavači značky značnou nevoli. Jak už jsem zmínil, Accuphase E-470 pracuje ve třídě AB a disponuje rovněž velmi dobrou hodnotou damping faktoru 500. V případě zátěže 8 Ohmů je výkon rovných 180 W na kanál a v případě 6 Ohmů je výkon stále úctyhodných 220 W na kanál. Accuphase je jako značka známa tím, že jsou pod ní schovány opravdu dobře navržené stabilní zesilovače, které se přes skromný papírový výkon nemusíte obávat zapojit ani k náročnějším reproduktorům, jejichž impedance klesá i ke 2 Ohmům.

Na výstupech jsou místo relátek použity MOS-FET přepínače, které mají přispět k vyšší životnosti celého přístroje. Jinými slovy to znamená, že zbytek života můžete s klidem strávit ve společnosti Accuphase. Samozřejmostí jsou firemní technologie MCS+ a AVAA, které konstruktéři postupně vylepšují. Hmotnost přístroje je téměř 24,5 kg a rozměry jsou pro Accuphase klasické, což znamená šířku 465 mm. Integrovaný zesilovač je samozřejmě možné provozovat jako koncový zesilovač s jiným předzesilovačem anebo naopak jako předzesilovač s jiným koncovým zesilovačem. Smysl má hlavně první možnost, kdy integrovaný zesilovač zakomponujete do svého domácího kina jako koncový zesilovač pro přední kanály.

Accuphase E-470 je konkurentem k takovým zesilovačům jako je Pass Labs INT-150, Luxman L-507uX nebo McIntosh MA7000. Odhadovaná cena je ovšem o poznání výše a to okolo 240 000 Kč s DPH. Cenová politika Accuphase v Evropě je opravdu tristní a konkurenční modely jsou většinou podstatně levnější. Vzhledem k nesporně špičkovým výkonům je to poněkud škoda, ale ortodoxním fanouškům Accuphase to zřejmě vadit nebude. Výhodou oproti konkurenčním produktům je jistá flexibilita, kterou zaručují volitelné moduly, mezi kterými najdeme D/A převodník nebo gramofonový předzesilovač.

Zdroj: Phileweb
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek