Accuphase A-70: náhrada za model A-65

Accuphase A-70: náhrada za model A-65
, , aktualita
Accuphase uvedlo nový koncový zesilovač A-70, který pracuje ve třídě A. Nahrazuje původní model A-65. Nový konec nabízí 60 W na kanál při 8 Ohmech a je přes skromný výkon partnerem pro téměř libovolné reprosoustavy.
K oblíbeným
reklama
Accuphase je dnes již legendární značka, která se vydělila z původního Luxmanu respektive Lux Corporation. Poslední novinkou tohoto japonského výrobce je koncový zesilovač A-70 pracující v čisté třídě A, který nahrazuje původní model A-65, jehož výroba byla po uvedení nástupce ukončena. Accuphase A-70 zaujímá druhé místo v řadě firemních zesilovačů pracujících ve třídě A. Nad ním už sídlí pouze extrémně drahé monobloky A-200.

Accuphase podle svých slov dosáhlo na technologické milníky, jako je odstup signál/šum na úrovni 127 dB (zisk -12 dB), což zahanbuje předešlou produkci včetně odcházejícího modelu A-65. Výstupní část je opět postavena na kvalitních MOS-FET tranzistorech, kterých je u každého výkonového stupně 10 párů. Jako obvykle jsou využity špičkové součástky, neboť je automaticky předpokládáno, že zesilovač může sloužit spolehlivě i desítky let. Koncový zesilovač disponuje výkonem 2x120 W při 4 Ohmech a 2x60 W při 8 Ohmech.

Accuphase A-70 se pyšní nízkou výstupní impedancí, která vyúsťuje v praxi ve velmi slušnou hodnotu damping faktoru (v tomto případě 800). Je zřejmé, že se u takto dimenzovaného výkonového zesilovače nemusíme příliš starat o to, jaké reproduktory na něj připojíme, i přes jeho relativně skromný příděl Wattů. Accuphase je u svých zesilovačů známo příkladnou stabilitou i při zátěži okolo 1-2 Ohmů. Přesné specifikace lze vidět na podrobných oficiálních údajích výrobce. Cena tohoto 44 kg vážícího drobečka se bude zřejmě pohybovat okolo 500 000 Kč, což znamená velmi úzkou cílovou skupinu.

Accuphase tento koncový zesilovač běžně páruje se svým nejvyšším zesilovačem C-2820, který představuje ideálního partnera cenově i výkonově. Další článkem řetězce pak může být špičkový přehrávač DP-720 s podporou CD a SACD. Cena podobného řetězce pak může nabývat poměrně děsivých rozměrů. Nutno ovšem dodat, že ne u všech výrobků v podobných cenových kategoriích máte garantovány adekvátní výkony. Accuphase je v tomto ohledu zárukou.

Zdroj: Accuphase
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek