Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Accuphase A-70: náhrada za model A-65

28.4.2014, Petr Štefek, aktualita
Accuphase uvedlo nový koncový zesilovač A-70, který pracuje ve třídě A. Nahrazuje původní model A-65. Nový konec nabízí 60 W na kanál při 8 Ohmech a je přes skromný výkon partnerem pro téměř libovolné reprosoustavy.
Accuphase je dnes již legendární značka, která se vydělila z původního Luxmanu respektive Lux Corporation. Poslední novinkou tohoto japonského výrobce je koncový zesilovač A-70 pracující v čisté třídě A, který nahrazuje původní model A-65, jehož výroba byla po uvedení nástupce ukončena. Accuphase A-70 zaujímá druhé místo v řadě firemních zesilovačů pracujících ve třídě A. Nad ním už sídlí pouze extrémně drahé monobloky A-200.

Accuphase podle svých slov dosáhlo na technologické milníky, jako je odstup signál/šum na úrovni 127 dB (zisk -12 dB), což zahanbuje předešlou produkci včetně odcházejícího modelu A-65. Výstupní část je opět postavena na kvalitních MOS-FET tranzistorech, kterých je u každého výkonového stupně 10 párů. Jako obvykle jsou využity špičkové součástky, neboť je automaticky předpokládáno, že zesilovač může sloužit spolehlivě i desítky let. Koncový zesilovač disponuje výkonem 2x120 W při 4 Ohmech a 2x60 W při 8 Ohmech.

Accuphase A-70 se pyšní nízkou výstupní impedancí, která vyúsťuje v praxi ve velmi slušnou hodnotu damping faktoru (v tomto případě 800). Je zřejmé, že se u takto dimenzovaného výkonového zesilovače nemusíme příliš starat o to, jaké reproduktory na něj připojíme, i přes jeho relativně skromný příděl Wattů. Accuphase je u svých zesilovačů známo příkladnou stabilitou i při zátěži okolo 1-2 Ohmů. Přesné specifikace lze vidět na podrobných oficiálních údajích výrobce. Cena tohoto 44 kg vážícího drobečka se bude zřejmě pohybovat okolo 500 000 Kč, což znamená velmi úzkou cílovou skupinu.

Accuphase tento koncový zesilovač běžně páruje se svým nejvyšším zesilovačem C-2820, který představuje ideálního partnera cenově i výkonově. Další článkem řetězce pak může být špičkový přehrávač DP-720 s podporou CD a SACD. Cena podobného řetězce pak může nabývat poměrně děsivých rozměrů. Nutno ovšem dodat, že ne u všech výrobků v podobných cenových kategoriích máte garantovány adekvátní výkony. Accuphase je v tomto ohledu zárukou.

Zdroj: Accuphase