Accuphase A-36: nejmenší konec ve třídě A

Accuphase A-36: nejmenší konec ve třídě A
, , aktualita
Accuphase postupně obměňuje celé své portfolio a nyní došlo na nejmenší a nejlevnější z koncových zesilovačů ve třídě A. Nový model A-36 nabídne stejných 30 W na kanál jako předchozí model, ale konstruktéři docílili podstatného vylepšení zvuku.
K oblíbeným
reklama
Accuphase se poslední dobou činí a s malými prodlevami vysílá do světa nové produkty. Vzpomeňme na nedávno uvedený integrovaný Accuphase E-60 nebo koncový zesilovač A-70. Tentokráte je na řadě nejmenší a nejlevnější koncový zesilovač Accuphase A-36, který nahrazuje původní model A-35. Jak naznačuje název koncového zesilovače, jde o řadu, jež disponuje 30 W na kanál při 8 Ohmech v čisté třídě A. Provedení je jako obvykle bezprecedentní v dané cenové relaci. Accuphase opět zvolilo osvědčené MOS-FETy a tentokrát v konfiguraci 3 párů paralelních na kanál.Accuphase A-36 si zachovalo klasické VU metry, což je poněkud s podivem, protože všechny nové modely už sázejí spíše na displej nahrazující VU metry (to je v případě E-600 i A-70). Právě VU metry byly u zesilovačů Accuphase téměř kultovní záležitostí a jejich odstranění vyvolává značnou nevoli. Jak už jsem zmínil, Accuphase A-36 pracuje v čisté třídě A s následujícími výkonovými parametry. V případě zátěže 1 Ohm je výkon rovných 150 W, v případě 2 Ohmů je výkon stále úctyhodných 120 W na kanál a v případě obligátních 4 Ohmů je to stále dostatečných 60 W na kanál. Accuphase je jako značka známa tím, že jsou pod ní schovány opravdu dobře navržené stabilní zesilovače, které se přes skrovný papírový výkon nemusíte obávat zapojit ani k náročnějším reproduktorům, jejichž impedance klesá i ke 2 Ohmům.

Na výstupech jsou místo relátek použity MOS-FET přepínače, které mají přispět k vyšší životnosti celého přístroje. Jinými slovy to znamená, že zbytek života můžete s klidem strávit ve společnosti Accuphase. Samozřejmostí je firemní technologie MCS+. Hmotnost přístroje je téměř 23 kg a rozměry jsou pro Accuphase klasické, což znamená šířku 465 mm. Koncový zesilovač je samozřejmě možné provozovat jako monoblok v módu BTL, což ovšem přináší i jistá negativa v podobě nižšího damping faktoru, který se po přepnutí nenásobí tak, jako je tomu u výkonu.

Zdroj: Accuphase
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek