www.svetaudia.cz
>
>
>

iFi Micro iDSD/Micro iUSB: za málo peněz hodně muziky

iFi Micro iDSD/Micro iUSB: za málo peněz hodně muziky
, , recenze
iFi Micro iDSD je jedním z nejlépe vybavených D/A převodníků, pokud se týče podpory audio formátů. Přidejte k tomu bateriové napájení, sluchátkový zesilovač a rázem tu máme velmi zajímavý produkt pro ty, kteří hledají vynikající poměr ceny ku výkonu.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. iFi Micro iDSD/Micro iUSB: za málo peněz hodně muziky
  2. iFi Micro iDSD - bližší pohled
  3. iFi Micro iUSB a Gemini USB kabel
  4. Jak to hraje?
  5. Závěr
reklama
iFi je v České republice poměrně neznámá značka, což ovšem nemění nic na tom, že jde o velmi zajímavého producenta D/A převodníků a sluchátkových zesilovačů. Samotná značka je součástí firmy Abingdon Music Research (AMR), která se zabývá vývojem a prodejem digitálních audio přehrávačů a zesilovačů pracujících ve třídě A. V současné době značka iFi útočí extrémně schopným převodníkem Micro iDSD, které poskytuje podporu formátů, o kterých jste ani možná nevěděli, že existují.

Zmínit můžeme PCM 768 (samplovací frekvence 768 kHz) nebo DSD 512 (samplovací frekvence 22,4 MHz). Díky využití hybridních převodníků Burr-Brown se DSD dekóduje nativně a nikoli interní konverzí, což bývá zvykem hlavně u převodníků se sigma-delta čipy, kde se uplatňuje přehrávání DSD pomocí tzv. DoP (DSD over PCM). Vše je doplněno o sluchátkový zesilovač a také integrovaný akumulátor, který je schopen nejen napájet samotný převodník a sluchátkový zesilovač, ale zvládne třeba dobít na cestách i váš mobil.

iFi svou reputaci získalo jako výrobce audio hardware určeného především k počítači. Do jeho portfolia ovšem spadají i další velmi zajímavé komponenty. Můžeme jmenovat např. iFi Micro iUSB, které „pročistí“ signál z vašeho PC, což libovolnému převodníku jednoznačně prospěje. Na test tohoto zařízení snad dojde brzy. Pro ty, kdo nechtějí platit tolik a stačí jim méně funkcí v kompaktnějším balení, je zde zase řada Micro, kde také najdeme sluchátkový zesilovač a převodník v jednom. Dnes testovaný produkt představuje pomyslnou špičku v portfoliu firmy, pokud bere převodníky a sluchátkové zesilovače. Díky speciálnímu Dual-Core Burr-Brown čipsetu schopnému nativního dekódování PCM až do rozlišení 32-bit a samplovací frekvence 768 MHz, DSD 512 (28,6 MHz) a 2xDXD, je tento DAC prozatím na trhu ojedinělý. Specifikace jsou tak trochu jako z jiného světa a je otázkou, kdo podobnou podporu v reálném světě při přehrávání své sbírky FLAC či DSD opravdu využije.

V minulosti jsem měl možnost vyzkoušet si převodníky z asijské produkce jako Style Audio či Fubar, které za svou cenu nabízely slušnou výbavu i reprodukci, ale s odstupem času člověk musí uznat, že to nebylo úplně to pravé ořechové. Jsem tedy zvědav, jak na mě zapůsobí zvukové kvality převodníku, který se pohybuje zhruba na cenové úrovni jedné desetiny toho, co jsem zvyklý poslouchat doma nebo při testování jiných komponent. Srovnávat budeme iFi s D/A převodníky Ayre QB-9 a Casea Orion Lite USB, které jsou ve svých kategoriích považovány za velmi slušné.
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek