Oppo HA-2: přenosný sluchátkový zesilovač a DAC

Oppo HA-2: přenosný sluchátkový zesilovač a DAC
, , aktualita
Oppo HA-2 je exkluzivně vypadající novinkou, která může doplnit libovolný smartphone nebo počítač. Novinka nabízí služby integrovaného sluchátkového zesilovače, převodníku a také může fungovat jako externí nabíječka pro mobilní telefon.
K oblíbeným
reklama
Oppo HA-2 je horkou novinkou této značky a představuje přenosný sluchátkový zesilovač se zabudovaným akumulátorem. Výrobce tvrdí, že má HA-2 zlepšit požitek z poslechu na libovolném přenosném zařízení. V tomto ohledu má Oppo na mysli především mobilní telefony nebo přenosné přehrávače hudby. Oppo HA-2 vypadá na první pohled jinak než běžné přenosné zařízení, které má něco společného s přehráváním audia. Spíše byste si jej mohli splést s pouzdrem na doutníky nebo malou přenosnou KPZ s dobrou lihovinou. Výrobce vsadil na luxusní provedení v hliníkovém šasi, které je pokryto pravou kůží. Zaručeně si jej tak určitě nikdo nesplete s jiným zařízení a případný majitel se jej nebude stydět vytáhnout ani v nejvybranější společnosti.Oppo HA-2 staví na zesilovači pracujícím v třídě AB a také na kvalitním D/A převodníku s rozhraním USB. Výrobce zařízení v rámci portfolia staví jako doplněk k mobilním zařízením Apple iPhone/iPod nebo mobilním zařízením s operačním systémem Android. Využití Oppo HA-2 najde i u běžných stolních počítačů nebo notebooků. Oppo HA-2 může při pochůzkách posloužit jako přenosný dobíječ telefonu. Podobný princip jsme už viděli u iFi Micro iDSD, ale Oppo působí v tomto ohledu přeci jen jako „mobilnější“ zařízení. Samotné Oppo HA-2 může být podle výrobce dobito za zhruba 30 minut. Výrobce tvrdí, že Oppo HA-2 zvládne hravě nejen malá „in ear“, ale obslouží i velké uzavřené modely různých značek. Vše díky dostatečně dimenzovanému výkonu.


Oppo HA-2 – klíčové vlastnosti

:
  • Ultra-Slim Design – zařízení můžete bez problému spárovat s libovolným současným smatrphone, neboť jeho tloušťka zásadně nepřesahuje tloušťku podobných zařízení.
  • ESS Sabre32 Reference DAC - ES9018-K2M DAC - v současné době naprostá špička mezi D/A převodníky, která poskytuje podporu všech důležitých samplovacích frekvencí a formátů PCM/DSD.
  • High-Resolution Audio – Opoo HA-2 podporuje PCM audio až do rozlišení 384 kHz / 32-bit, DSD audio až do rozlišení 12 MHz (DSD256). Pro zařízení s iOS není potřeba Camera Connection Kit pro přehrávání hi-res audio souborů.
  • Multiple Devices Support – zařízení podporuje více zařízení pro D/A konverzi. Není ovšem jasné, zda jde o podporu několika zařízení najednou, nebo výrobce myslí spíše kompatibilitu
  • Rapid Charging – Oppo HA-2 umožňuje velmi rychlé nabíjení skrze dodávaný adaptér s „patentovanou“ technologií.
  • Mobile Power Bank – zařízení dokáže fungovat jako externí nabíječka mobilních telefonů. O kapacitě akumulátoru výrobce prozatím mlčí.

Výrobce chce vystavět úspěch tohoto zařízení především jako na doplňku pro ty, kteří rádi na cestách poslouchají hudbu ve vysokém rozlišení a nespokojí se s kvalitou, jakou jim poskytnou běžné telefony. Výrobce tvrdí, že Oppo HA-2 má velmi nízkou hmotnost, aby bylo snadno přenosné spolu s běžným telefonem s dotykovým displejem. O konkrétní hmotnosti ovšem mlčí. Oppo HA-2 disponuje 2 nezávislými vstupy USB, z nichž jeden je určen pro zařízení Apple a druhý pro zařízení s Androidem nebo pro běžné počítače. Oppo má i analogový vstup ve formě 3,5 mm jacku, který je určen těm zařízením, která nemají digitální výstup.

Výkon sluchátkového zesilovače činí podle výrobce 300 mW na kanál při zátěži 16 Ohmů. Zároveň je na zařízení možné nastavit dvě úrovně zisku, jednu pro malá přenosná sluchátka a druhou pro velká náhlavní sluchátka. Oppo HA-2 se neubránilo ani funkci Bass Boost, která je určena těm, kteří před frekvenční vyrovnaností dávají přednost zvýrazněnému spodnímu pásmu. Vše je řešeno analogovou cestou, takže dopad na kvalitu zvuku by neměl být zcela devastující. Prozatím není známo, kdy bude Oppo dostupné skrze dealery v Evropě, ale výrobce tvrdí, že omezený počet je k mání již nyní v přepočtu za cenu 7500 Kč. Výsledná cena u nás bude zcela jistě vyšší.

Zdroj: Monoandstereo
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek