www.svetaudia.cz
>
>
>

Opera Audio: Consonance Don Giovanni mini streamer

Opera Audio: Consonance Don Giovanni mini streamer
, , aktualita
Opera Audio pod značkou Consonance vydává další zajímavý počin pod označením Don Giovanni. Pod jménem dvoutaktové opery se skrývá zajímavý mini streamer PCM 384/32 a DSD 128 vhodný také do auta.
K oblíbeným
reklama
Opera Audio vydává nový mini streamer pod označením Consonance Don Giovanni, který vám doma nezabere příliš mnoho místa, neboť je umístěn v opravdu kompaktním šasi. Don Giovanni podporuje DSD 128 (128x 44,1 kHz = 2,82 MHz) a samozřejmostí je také PCM, které již dnes pomalu nikdo nezmiňuje, protože módní je prostě DSD. A to i přes fakt, že PCM 192 kHz/24-bit a výše zní vrstevnatěji a živěji (také má vyšší bitrate).





Napájení je řešeno skrze externí napájecí zdroj, který je ovšem lineární a nikoli levný spínaný, jež dokáže napáchat u podobných zařízení poměrně hodně škody. Dobrá zpráva je, že zařízení lze ovládat skrze telefon, který poslouží s nainstalovanou aplikací jako dálkový ovladač. A nyní možná některé potěším, protože výrobce počítá s tímto streamerem také pro instalaci do automobilů, neboť je streamer možno napájet také z běžného cigaretového zapalovače, respektive z tohoto napájecího konektoru.


Opera Audio Consonance Don Giovanni

- specifikace:

Podporované formáty audia:
 • Bezztrátové DSD: DSF (DSD), DIFF (DSD)
 • Bezztrátové PCM: FLAC, Apple Lossless (ALAC), WAV, AIFF, APE
 • Komprimované PCM AUDIO: MP3, AAC

Podporované samplovací frekvence:
 • PCM, 44.1 kHz-384 kHz, 16-32bit, Stereo
 • DSD, 2.8 MHz, 5.6 MHz, 1bit, Stereo

Obecné specifikace:
 • Vstupy zařízení: Rozhraní USB 2.0, SDHC karty až do 128 GB
 • Analogové výstupy: 3.5 mm line out 2.3 V
 • Zkreslení méně než 0.001 %
 • Odstup signál/šum:-120 dB
 • Napájení DC12V, AC12V plug nebo domácí AC na DC12V
 • Displej 3“ TFT LCD
 • Rozměry zařízení 24x71x120 mm (H*Š*V)
 • Hmotnost zařízení 390 g

Opera Audio je čínská firma, která byla založena před 20 lety a v jejím portfoliu najdete nejen takto jednoduchý mini streamer, ale také vysoce sofistikované lampové konstrukce zesilovačů či dokonce gramofony. Mnoho ocenění po Evropě i v USA získal např. vlajkový CD přehrávač této firmy vybavený lampovým předzesilovačem. Je zde krásně vidět, že i čínské firmy se již dostávají do popředí high-endového audia. To jsme ostatně mohli vidět např. u nedávno testovaného streameru LUMIN A1.

Zdroj: Opera Audio
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek