www.svetaudia.cz
>
>
>
>

McIntosh MXA70: nový mini systém s reproduktory

McIntosh MXA70: nový mini systém s reproduktory
, , aktualita
McIntosh se snaží přiblížit běžnému, ale přesto náročnému spotřebiteli, a tak na trh uvedl mini systém MXA70, který se skládá z integrovaného zesilovače s D/A převodníkem a malých dvoupásmových reproduktorů.
K oblíbeným
reklama
McIntosh má zbrusu nový malý mini systém pro domácí ozvučení pod označením MXA70. Tento systém je v podstatě malou kopií velkých integrovaných zesilovačů a disponuje i sluchátkovým zesilovačem a integrovaným D/A převodníkem. K tomuto srdci systému jsou zapojeny dvoupásmové reproduktorové soustavy, jejichž parametry jsou následující. Frekvenční odezva těchto malých „budek“ je 60 Hz až 45 kHz a nominální impedance 8 Ohmů.Zesilovač má výkon 50 W na kanál při 8 Ohmech a všemi svými vlastnostmi se nápadně podobá nedávno uvedenému zesilovači McIntosh MHA100. Zesilovač systému MXA70 má k dispozici hned 4 digitální vstupy (optický, koaxiální, USB a také AES/EBU XLR), což značí právě přítomnost D/A převodníku. K započetí už nepotřebujete kromě počítače s USB výstupem nebo libovolného jiného zdroje vlastně nic dalšího. Maximální rozlišení na vstupu USB je 32-bit/192 kHz. U optického a koaxiálního je vše omezeno rozlišením 24 bit/192 kHz. Analogové vstupy jsou samozřejmě k dispozici také a jsou reprezentovány RCA a XLR.

V případě sluchátkového zesilovače je možné zvolit impedanci připojených sluchátek v rozmezí 8-40 Ohmů, 40-150 Ohmů a 150-600 Ohmů. Na první pohled byste si mohli srdce systému MXA70 splést s miniaturizovaným integrovaným zesilovačem, neboť design i typické modře podsvícené VU metry jsou zde stejné jako u větších modelů.Pokud se týká výstupů, máme zde klasický sluchátkový 6,3mm stereo jack a RCA na zadní straně přístroje. Vše doplňují reproduktorové terminály pro případné připojení reprosoustav. Výstupní výkon sluchátkového zesilovače je 250 mW až 1 W (podle nastavení – Normal/High). Hmotnost přístroje je 12 kg a rozměry 29 cm (Š) x 14 cm (V) x 46 cm (H). Pokud jde o cenu celého systému, je prozatím neznámá. Otázkou zůstává, jestli pro případného zájemce nebude lepší pořídit si malé regálové reprosoustavy některého z renomovaných výrobců a k nim samostatný integrovaný mini zesilovač McIntosh MHA100.

Zdroj: McIntosh
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek