Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

McIntosh MXA70: nový mini systém s reproduktory

28.7.2014, Petr Štefek, aktualita
McIntosh se snaží přiblížit běžnému, ale přesto náročnému spotřebiteli, a tak na trh uvedl mini systém MXA70, který se skládá z integrovaného zesilovače s D/A převodníkem a malých dvoupásmových reproduktorů.
McIntosh má zbrusu nový malý mini systém pro domácí ozvučení pod označením MXA70. Tento systém je v podstatě malou kopií velkých integrovaných zesilovačů a disponuje i sluchátkovým zesilovačem a integrovaným D/A převodníkem. K tomuto srdci systému jsou zapojeny dvoupásmové reproduktorové soustavy, jejichž parametry jsou následující. Frekvenční odezva těchto malých „budek“ je 60 Hz až 45 kHz a nominální impedance 8 Ohmů.Zesilovač má výkon 50 W na kanál při 8 Ohmech a všemi svými vlastnostmi se nápadně podobá nedávno uvedenému zesilovači McIntosh MHA100. Zesilovač systému MXA70 má k dispozici hned 4 digitální vstupy (optický, koaxiální, USB a také AES/EBU XLR), což značí právě přítomnost D/A převodníku. K započetí už nepotřebujete kromě počítače s USB výstupem nebo libovolného jiného zdroje vlastně nic dalšího. Maximální rozlišení na vstupu USB je 32-bit/192 kHz. U optického a koaxiálního je vše omezeno rozlišením 24 bit/192 kHz. Analogové vstupy jsou samozřejmě k dispozici také a jsou reprezentovány RCA a XLR.

V případě sluchátkového zesilovače je možné zvolit impedanci připojených sluchátek v rozmezí 8-40 Ohmů, 40-150 Ohmů a 150-600 Ohmů. Na první pohled byste si mohli srdce systému MXA70 splést s miniaturizovaným integrovaným zesilovačem, neboť design i typické modře podsvícené VU metry jsou zde stejné jako u větších modelů.Pokud se týká výstupů, máme zde klasický sluchátkový 6,3mm stereo jack a RCA na zadní straně přístroje. Vše doplňují reproduktorové terminály pro případné připojení reprosoustav. Výstupní výkon sluchátkového zesilovače je 250 mW až 1 W (podle nastavení – Normal/High). Hmotnost přístroje je 12 kg a rozměry 29 cm (Š) x 14 cm (V) x 46 cm (H). Pokud jde o cenu celého systému, je prozatím neznámá. Otázkou zůstává, jestli pro případného zájemce nebude lepší pořídit si malé regálové reprosoustavy některého z renomovaných výrobců a k nim samostatný integrovaný mini zesilovač McIntosh MHA100.

Zdroj: McIntosh