McIntosh MHA100: nový sluchátkový zesilovač

McIntosh MHA100: nový sluchátkový zesilovač
, , aktualita
McIntosh uvedl svůj úplně první sluchátkový zesilovač v historii a na palubě má vše, co si jen zastánce sluchátkového poslechu může přát. Na palubě máme převodník a také možnost provozovat MHA100 jako integrovaný zesilovač.
K oblíbeným
reklama
McIntosh našinci nemusíme představovat, neboť se i u nás jedná o notoricky známou značku amerického výrobce. McIntosh je v současné době součástí holdingu Fine Sounds Group, který sdružuje takové značky jako je Sonus Faber, Wadia či lampové mágy Audio Research. Dnešní novinka se ovšem týká přímo a jen McIntosh a zbrusu nového sluchátkového zesilovače MHA100, který byl uveden na High End 2014 v Mnichově.

McIntosh MHA100 má jedno prvenství v rámci produktů pod touto značkou, protože je zcela prvním sluchátkovým zesilovačem firmy v historii. Firma neponechala nic náhodě a zesilovač vybavila množstvím funkcí včetně možnosti zvolit impedanci sluchátek v rozmezí 8-40Ů, 40-150Ů a 150-600Ů. Na první pohled byste si mohli MHA100 splést s miniaturizovaným integrovaným zesilovačem, neboť design i typické modře podsvícené VU metry jsou zde také.


Podle výrobce ale sluchátkový zesilovač MHA100 značně překračuje možnosti běžných sluchátkových zesilovačů. McIntosh MHA100 dokáže působit také v roli malého integrovaného zesilovače s výkonem 50 W na kanál (při 8Ů), což bohatě stačí pro menší citlivější reprosoustavy a ozvučení menšího pokoje. MHA100 disponuje i firemní technologií Headphone Crossfeed Director, která má simulovat podobné vnímání zvuku jako při poslechu běžných reprosoustav. Dobrá zpráva je, že pokud nebudete z této „vychytávky“ nadšeni, můžete ji jednoduše deaktivovat. Regulace se vztahuje i na basy, kde je k dispozici 5stupňový regulátor. Samozřejmostí je pak dálkové ovládání, který oceníte v případě, že máte poslechové místo vzdáleno od samotného aparátu.


Podle všeho má tento sluchátkový zesilovač, respektive integrovaný zesilovač, k dispozici hned 4 digitální vstupy (optické, koaxiální, USB a také AES/EBU XLR), což značí, že na palubě bude i digitální převodník. To je dobrá zpráva, pokud byste byli rádi, aby se MHA100 stal srdcem vašeho domácího systému. Maximální rozlišení na vstupu (USB) je 32-bit a 192 kHz. U optického a koaxiální je vše omezeno rozlišením 24 bitů. Analogové vstupy jsou samozřejmě k dispozici také a jsou reprezentovány RCA a XLR.

Pokud se týká výstupů, máme zde klasický sluchátkový 6,3mm stereo jack a RCA na zadní straně přístroje. Vše doplňují reproduktorové terminály pro případné připojení reprosoustav. Výstupní výkon sluchátkového zesilovače je 250 mW až 1 W (podle nastavení – Normal/High). Hmotnost přístroje je 12 kg a rozměry 29 cm (Š) x 14 cm (V) x 46 cm (H). Pokud jde o cenu, je prozatím velkou neznámou.

Zdroj: Phileweb
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek