Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

McIntosh MHA100: nový sluchátkový zesilovač

2.6.2014, Petr Štefek, aktualita
McIntosh uvedl svůj úplně první sluchátkový zesilovač v historii a na palubě má vše, co si jen zastánce sluchátkového poslechu může přát. Na palubě máme převodník a také možnost provozovat MHA100 jako integrovaný zesilovač.
McIntosh našinci nemusíme představovat, neboť se i u nás jedná o notoricky známou značku amerického výrobce. McIntosh je v současné době součástí holdingu Fine Sounds Group, který sdružuje takové značky jako je Sonus Faber, Wadia či lampové mágy Audio Research. Dnešní novinka se ovšem týká přímo a jen McIntosh a zbrusu nového sluchátkového zesilovače MHA100, který byl uveden na High End 2014 v Mnichově.

McIntosh MHA100 má jedno prvenství v rámci produktů pod touto značkou, protože je zcela prvním sluchátkovým zesilovačem firmy v historii. Firma neponechala nic náhodě a zesilovač vybavila množstvím funkcí včetně možnosti zvolit impedanci sluchátek v rozmezí 8-40Ů, 40-150Ů a 150-600Ů. Na první pohled byste si mohli MHA100 splést s miniaturizovaným integrovaným zesilovačem, neboť design i typické modře podsvícené VU metry jsou zde také.


Podle výrobce ale sluchátkový zesilovač MHA100 značně překračuje možnosti běžných sluchátkových zesilovačů. McIntosh MHA100 dokáže působit také v roli malého integrovaného zesilovače s výkonem 50 W na kanál (při 8Ů), což bohatě stačí pro menší citlivější reprosoustavy a ozvučení menšího pokoje. MHA100 disponuje i firemní technologií Headphone Crossfeed Director, která má simulovat podobné vnímání zvuku jako při poslechu běžných reprosoustav. Dobrá zpráva je, že pokud nebudete z této „vychytávky“ nadšeni, můžete ji jednoduše deaktivovat. Regulace se vztahuje i na basy, kde je k dispozici 5stupňový regulátor. Samozřejmostí je pak dálkové ovládání, který oceníte v případě, že máte poslechové místo vzdáleno od samotného aparátu.


Podle všeho má tento sluchátkový zesilovač, respektive integrovaný zesilovač, k dispozici hned 4 digitální vstupy (optické, koaxiální, USB a také AES/EBU XLR), což značí, že na palubě bude i digitální převodník. To je dobrá zpráva, pokud byste byli rádi, aby se MHA100 stal srdcem vašeho domácího systému. Maximální rozlišení na vstupu (USB) je 32-bit a 192 kHz. U optického a koaxiální je vše omezeno rozlišením 24 bitů. Analogové vstupy jsou samozřejmě k dispozici také a jsou reprezentovány RCA a XLR.

Pokud se týká výstupů, máme zde klasický sluchátkový 6,3mm stereo jack a RCA na zadní straně přístroje. Vše doplňují reproduktorové terminály pro případné připojení reprosoustav. Výstupní výkon sluchátkového zesilovače je 250 mW až 1 W (podle nastavení – Normal/High). Hmotnost přístroje je 12 kg a rozměry 29 cm (Š) x 14 cm (V) x 46 cm (H). Pokud jde o cenu, je prozatím velkou neznámou.

Zdroj: Phileweb