www.svetaudia.cz
>
>
>

Wilson Benesch Endeavour: raketoplán mezi reproduktory

Wilson Benesch Endeavour: raketoplán mezi reproduktory
, , aktualita
Wilson Benesch je známý svým technicistním přístupem k tvorbě reproduktorů. Jejich modely jsou na nepopiratelně špičkové úrovni. Nově příchozí model Endevour kombinuje titan, hliník a také uhlíková vlákna. Cena nepotěší.
K oblíbeným
reklama
Britská firma Wilson Benesch uvedla nové reproduktory se striktně technicistním designem pod označením Endeavour. Kdo zná Wilson Benesch, je mu jasné, že jde o reproduktory z nejvyšších cenových pater. Jako základ pro stavbu se obvykle u této firmy používají uhlíková vlákna, titan nebo hliník. Nový počin zapadá do série Geometry a staví na shodných základech s vlajkovou lodí společnosti pod jménem Cardinal.

Hmotnost těchto nových stojanových reproduktorů (ač se jedná spíše o zvláštní podlahové reprosoustavy) je úctyhodných 100 kg. Výška reproduktorů i s podstavou na antirezonančních hrotech je 147 cm. Majitelé reproduktorů Wilson Benesch Discovery zpozorní, neboť tyto dva produkty jsou si velmi podobné. Odlišuje je ovšem nejenom cenovka, která v případě modelu Endevour dosahuje závratné výše 850 000, ale také masivní nasazeních drahých materiálů a nových technologických řešení.

Wilson Benesch si vše vyrábí interně, což se týká i reproduktorových měničů. Výškový reproduktor Semisphere Tweeter nebo středobasový měnič Tactic-II patří jednoznačně ke světové špičce. Firemní Isobaric Drive je konstrukční přístup Wilson Benesch k ozvučnici a poměrně netradičně orientovaným reproduktorům.

Cenu reproduktorů v tomto případě diktuje masivní nasazení superdrahých materiálů ozvučnice, která je i přes kompaktní rozměry díky vnitřní optimalizaci schopna zprostředkovat pevný bas, který zasahuje na poměry takto dimenzovaných reproduktorů velmi hluboko. Wilson Benesch se pyšní tzv. Carbon-Nanotech úpravou ozvučnice pro středový reproduktor, což je v podstatě malá ozvučnice integrovaná ve velké, jež má zamezit parazitním jevům, které vznikají díky akustickému vyzařování basového reproduktoru umístěného na spodní straně ozvučnice.

Zdroj: Wilson-Benesch
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek