Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Wilson Benesch Endeavour: raketoplán mezi reproduktory

28.4.2014, Petr Štefek, aktualita
Wilson Benesch je známý svým technicistním přístupem k tvorbě reproduktorů. Jejich modely jsou na nepopiratelně špičkové úrovni. Nově příchozí model Endevour kombinuje titan, hliník a také uhlíková vlákna. Cena nepotěší.
Britská firma Wilson Benesch uvedla nové reproduktory se striktně technicistním designem pod označením Endeavour. Kdo zná Wilson Benesch, je mu jasné, že jde o reproduktory z nejvyšších cenových pater. Jako základ pro stavbu se obvykle u této firmy používají uhlíková vlákna, titan nebo hliník. Nový počin zapadá do série Geometry a staví na shodných základech s vlajkovou lodí společnosti pod jménem Cardinal.

Hmotnost těchto nových stojanových reproduktorů (ač se jedná spíše o zvláštní podlahové reprosoustavy) je úctyhodných 100 kg. Výška reproduktorů i s podstavou na antirezonančních hrotech je 147 cm. Majitelé reproduktorů Wilson Benesch Discovery zpozorní, neboť tyto dva produkty jsou si velmi podobné. Odlišuje je ovšem nejenom cenovka, která v případě modelu Endevour dosahuje závratné výše 850 000, ale také masivní nasazeních drahých materiálů a nových technologických řešení.

Wilson Benesch si vše vyrábí interně, což se týká i reproduktorových měničů. Výškový reproduktor Semisphere Tweeter nebo středobasový měnič Tactic-II patří jednoznačně ke světové špičce. Firemní Isobaric Drive je konstrukční přístup Wilson Benesch k ozvučnici a poměrně netradičně orientovaným reproduktorům.

Cenu reproduktorů v tomto případě diktuje masivní nasazení superdrahých materiálů ozvučnice, která je i přes kompaktní rozměry díky vnitřní optimalizaci schopna zprostředkovat pevný bas, který zasahuje na poměry takto dimenzovaných reproduktorů velmi hluboko. Wilson Benesch se pyšní tzv. Carbon-Nanotech úpravou ozvučnice pro středový reproduktor, což je v podstatě malá ozvučnice integrovaná ve velké, jež má zamezit parazitním jevům, které vznikají díky akustickému vyzařování basového reproduktoru umístěného na spodní straně ozvučnice.

Zdroj: Wilson-Benesch