Wilson Benesch Discovery II: evoluční změna a tučný příplatek

Wilson Benesch Discovery II: evoluční změna a tučný příplatek
, , aktualita
Wilson Benesch není v našich končinách neznámou značkou reprosoustav. Značka představuje špičku ve využití uhlíkových vláken a uhlíkových slitin. Nový model Discovery II příliš mnoho změn na první pohled nepřináší.
K oblíbeným
reklama
Wilson Benesch vypustila do světa informaci o novém modelu Discovery II, který nahrazuje odcházející model Discovery. Předcházející model byl na trhu několik let a posbíral mnohá ocenění. Přístup firmy Wilson Benesch je zcela jiný než například u Sonus Faber nebo dalších matadorů světa reprosoustav. Wilson Benesch staví na moderních materiálech, jako jsou uhlíková vlákna, slitiny hliníku a umělé hmoty. Reprosoustavy z hlediska provedení a konstrukce nejsou na první pohled odlišné od staršího modelu.

V kontextu předchozího odstavce je zajímavý cenový skok, který reprosoustavy Discovery II učinily. Pokud jste za předchozí model museli vytáhnout z kapsy zhruba 270 tisíc korun, tak v případě nového modelu to bude v přepočtu zhruba 500 000 korun. Výrobce ovšem neříká, co ospravedlňuje takto vysoký mezigenerační cenový skok. Zdražování u Wilson Benesch není ničím novým, protože takový model Endeavour vás přijde na rovný milión korun. Luxusnímu zboží z oblasti high-endového hifi se evidentně velmi daří. Ekonomického modelu se od této značky asi hned tak nedočkáme.

Podstava reprosoustavy je částí celé konstrukce reprosoustavy, a tvoří tedy její nedílnou součást. Konstrukce využívá obrobených (CNC) hliníkových bloků a také odlitých součástí. K vývoji a projektování reprosoustavy Discovery II byl využit CAD/CAM software firmy Dassault. Dnes je tento typ navrhování již poměrně běžným i v levnějších kategoriích reprosoustav. Exkluzivitu dodává spolupráce s Bentley Motors na vizuálním provedení celé reprosoustavy. Jedná se ale zřejmě spíše o marketingovou spolupráci než o reálné nasazení pracovních sil.

Co se týká měničů, tak typickým řešením je stále systém 17cm hlubokotónového dynamického měniče Tactic II (Isobaric Drive System) s dvoukomorovou samostatnou ozvučnicí. Středotónový měnič Tactic II je umístěn klasicky na přední straně ozvučnice společně s výškovým měničem (hedvábná kalota) o průměru 25 mm, což si ve firmě pojmenovali Wilson Benesch Semisphere Silk-Carbon Hybrid Dome Tweeter.
Změny nebudou viditelné na první pohled a krom měničů druhé generace Tactic II indikuje změny také zvýšený frekvenční rozsah 43 Hz až 30 kHz +- 3 dB (starší model 45 Hz - 24 kHz +- 2 dB). O změnách v konstrukci hovoří také o 4 kg vyšší hmotnost. Nominální i minimální impedance reprosoustav zůstává nezměněna. Použitá výhybka měničů je Tactic II 1. řádu a u vysokotónového měniče 2. řádu. Dostupnost reprosoustav je hrubým odhadem konec prvního kvartálu 2016.

Wilson Benesch Discovery II – technické specifikace:

  • Citlivost reprosoustav: 89 dB/2,83 V
  • Impedance reprosoustav: 6 Ω nominální (4 Ω minimální)
  • Dělicí frekvence: 500 Hz a 5 kHz
  • Frekvenční odezva reprosoustav: 43 Hz-30 kHz
  • Objem ozvučnice: 15 litrů
  • Rozměry: 110×23×40 cm
  • Hmotnost: 30 kg
Zdroj: Wilson-Benesch.com
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek