www.svetaudia.cz
>
>
>

Wilson Benesch A.C.T. One Evolution: evoluce technicistních reprosoustav

Wilson Benesch A.C.T. One Evolution: evoluce technicistních reprosoustav
, , aktualita
Wilson Benesch uvádí zbrusu novou reprosoustavu A.C.T. One Evolution, která je, jak již samotný název naznačuje, evolucí předešlého modelu A.C.T. One. Změnilo se toho opravdu hodně a konstruktéři čerpali ze zkušeností získaných na vlajkovém modelu Cardinal.
K oblíbeným
reklama
Britská firma Wilson Benesch informovala o svých nových reprosoustavách z rodiny Geometry Series. Zbrusu nový model Wilson Benesch A.C.T. One Evolution by měl dorazit k prodejcům srpnu roku 2015. Firma je proslulá svým technicistním přístupem k reprosoustavám. Při jejich stavbě používá především kovů, plastů nebo uhlíkových vláken.

Wilson Benesch A.C.T. One Evolution jsou sloupové reprosoustavy, které staví na 4 samostatných měničích, a výrobce je označuje za dvou a půl pásmovou konstrukci. Firma využívá pro návrh nových reprosoustav software CAD/CAM Dassault, což je aplikace pro navrhování strojních součástek a systémů, a od běžných CAD/CAM se nijak neliší. Firmě to dovoluje vytvořit model virtuální reprosoustavy a naplánovat do nejmenšího detailu její výrobu. Konstruktéři prohlašují, že se u měničů využili znalosti a technologie, které jsou dnes dostupné ve vlajkové lodi společnosti Wilson Benesch Cardinal.

Provedení modelu A.C.T. One Evolution je do značné míry závislé především na oceli a hliníku, které jsou doplněny o části ozvučnice z uhlíkových vláken. Pro kritické částí ozvučnice je využito speciálně strukturovaného karbonu A.C.T. Monocoque, který má podle informací společnosti přispívat k vysoké pevnosti a zároveň tlumit nechtěné parazitní rezonance. Na první pohled vypadají použitá uhlíková vlákna jako standardní řešení, kde se využívá lepení do formy. Budu ale v tomto společnosti muset věřit.

V každé jedné reprosoustavě pracují tři samostatné firemní měniče Benesch Tactic II (s neodymovými magnety) a jeden vysokotónový měnič Wilson Benesch Hybrid Dome Technology Semisphere Tweeter. Oddělenou část reprosoustavy tvoří spolupracující sekce 7palcového středotónového měniče a výškového měniče, kde optimalizovaná ozvučnice dovoluje využít akustického filtrování. Zajímavostí je, že druhý z celé trojice stejných měničů má starost nižší středové frekvence, a nikoli nejnižší přenášené pásmo, jak by se mohlo na první pohled zdát. Výrobce tuto konfiguraci pojmenoval Troika System. Výrobce tvrdí, že díky tomuto řešení se může vyhnout elektrické filtraci, která je v podobných systémech zcela běžná.

Výrobce rovněž tvrdí, že vysokotónový měnič Hybrid Dome Technology Semisphere Tweeter využívá speciální membránu, kde je kombinováno klasické hedvábí s uhlíkovými vlákny. Spolu se 7palcovými měniči je Wilson Benesch vyvinut ve spolupráci s univerzitou v Sheffieldu. Výsledkem je membrána z materiálu pod označením Isotactic Polypropylene (nějakým způsobem modifikovaný poměrně běžný polypropylén). Basová sekce disponuje 26litrovým objemem.

Citlivost reprosoustav výrobce uvádí na úrovni 89 dB a nominální impedanci na 6 Ohmů. Důležitější je ovšem údaj o impedanci minimální, která dosahuje slušných 4 Ohmů, což znamená, že by teoreticky nemělo být těžké tyto reprosoustavy uřídit ani zesilovači se skromnějším přídělem výkonu. Frekvenční odezva činí 34 Hz až 30 kHz a minimální doporučovaný výkon je 50 W na kanál. Rozměry reprosoustav jsou 119 x 22,5 x 40 cm a jejich udaná hmotnost je 46 kg.

Zdroj:Hifi.pl
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek