Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Wadia m330: nový media server

16.2.2015, Petr Štefek, aktualita
Wadia doplňuje svůj D/A převodník 321 a koncový zesilovač a315. Media server Wadia m330 dokáže přehrávat hudbu uloženou na externích uložištích a také z oblíbených služeb Spotify, TIDAL či Pandora.
Wadia je známá značka a výrobce kvalitních digitálních zdrojů zvuku a také digitálních zesilovačů. V současné době přichází s novým media serverem pod označením m330. Wadia m330 umožní svým majitelů přístup k hudbě uložené na domácích síťových discích nebo k internetovým službám pro streamování digitální hudby. Podle Wadie má být m330 pojítkem mezi D/A převodníkem Wadia 321 a výkonovými koncovým zesilovačem Wadia a315.

Převodník Wadia 321 je již na trhu nějakou dobu, ale stále se řadí k zajímavým volbám okolo hranice 100 tisíc korun. Wadia 321 se sice umí popasovat pouze se signály v PCM a DSD ignoruje, ale lze předpokládat, že většině uživatelů tento fakt vadit pravděpodobně nebude. Wadia a315 je stereo zesilovač ve třídě D, který je navržen tak, aby dělal společnost především výše uvedenému D/A převodníku Wadia 321 a nyní také zbrusu novému media serveru m330. Převodník Wadia 321 je schopen fungovat rovněž jako předzesilovač. Jednotný design je v případě celé trojice přístrojů třešničkou na dortu. Výkon koncového zesilovače činí 150 W na kanál při 8 Ohmech a 250 W na kanál při 4 Ohmech.


Wadia m330 má k dispozici interní disk o kapacitě 1TB, který můžete využít k uložení své hudby. To se v případě, že ještě nemáte NAS, může hodit. Pokud NAD již máte, tak to samozřejmě nebrání využití externích síťových disků nebo pevných disků s rozhraním USB či eSATA. Na významu získávají služby nabízející přístup k rozsáhlým hudebním sbírkám skrze streamované audio. Podporovány jsou v tomto případě služby Pandora, SiriusXM, Spotify, Rhapsody, TIDAL nebo TuneIn. K využití těchto služeb ovšem potřebujete účet, který si můžete u těchto poskytovatelů zřídit a případně zaplatit také poplatek za prémiové členství.

Wadia m330 opět staví na elegantním designu, který reprezentuje luxusní hliníkové šasi přístroje. Media server podporuje přehrávání PCM do rozlišení 24-bit/192kHz. Je poněkud škoda, že Wadia přizpůsobila možnosti m330 přesně na míru firemnímu převodníku, což znamená, že nenajdeme podporu přehrávání DSD ani vyšších formátů PCM se samplovací frekvencí 192kHz a výše. Výrobce vybavil m330 rozhraním USB, eSATA, Ethernet, DVI a HDMI. K dispozici jsou analogové výstupy ve formě symetrických XLR a nesymetrickým RCA.


Krom zmiňovaného pevného disku o kapacitě 1TB je k dispozici také malé SSD pro nainstalovaný operační systém a přehrávač hudby. Uživatel může přehrávání kontrolovat skrze aplikaci pro Apple iPad/iPhone nebo aplikaci pro zařízení s Androidem. Další alternativou je dálkové ovládání a webový prohlížeč. Cena bude v případě Wadie jako vždy tučná, ale stále se bude zřejmě jednat o levnější variantu než například Aurender. Wadia se ovšem nedokáže měřit se zmiňovanou konkurencí na poli ovládacích aplikací. Cena je prozatím neznámá, ale lze předpokládat, že se bude pohybovat na úrovni převodníku Wadia 321.

Zdroj: Monoandstereo