www.svetaudia.cz
>
>
>

Wadia m330: nový media server

Wadia m330: nový media server
, , aktualita
Wadia doplňuje svůj D/A převodník 321 a koncový zesilovač a315. Media server Wadia m330 dokáže přehrávat hudbu uloženou na externích uložištích a také z oblíbených služeb Spotify, TIDAL či Pandora.
K oblíbeným
reklama
Wadia je známá značka a výrobce kvalitních digitálních zdrojů zvuku a také digitálních zesilovačů. V současné době přichází s novým media serverem pod označením m330. Wadia m330 umožní svým majitelů přístup k hudbě uložené na domácích síťových discích nebo k internetovým službám pro streamování digitální hudby. Podle Wadie má být m330 pojítkem mezi D/A převodníkem Wadia 321 a výkonovými koncovým zesilovačem Wadia a315.

Převodník Wadia 321 je již na trhu nějakou dobu, ale stále se řadí k zajímavým volbám okolo hranice 100 tisíc korun. Wadia 321 se sice umí popasovat pouze se signály v PCM a DSD ignoruje, ale lze předpokládat, že většině uživatelů tento fakt vadit pravděpodobně nebude. Wadia a315 je stereo zesilovač ve třídě D, který je navržen tak, aby dělal společnost především výše uvedenému D/A převodníku Wadia 321 a nyní také zbrusu novému media serveru m330. Převodník Wadia 321 je schopen fungovat rovněž jako předzesilovač. Jednotný design je v případě celé trojice přístrojů třešničkou na dortu. Výkon koncového zesilovače činí 150 W na kanál při 8 Ohmech a 250 W na kanál při 4 Ohmech.


Wadia m330 má k dispozici interní disk o kapacitě 1TB, který můžete využít k uložení své hudby. To se v případě, že ještě nemáte NAS, může hodit. Pokud NAD již máte, tak to samozřejmě nebrání využití externích síťových disků nebo pevných disků s rozhraním USB či eSATA. Na významu získávají služby nabízející přístup k rozsáhlým hudebním sbírkám skrze streamované audio. Podporovány jsou v tomto případě služby Pandora, SiriusXM, Spotify, Rhapsody, TIDAL nebo TuneIn. K využití těchto služeb ovšem potřebujete účet, který si můžete u těchto poskytovatelů zřídit a případně zaplatit také poplatek za prémiové členství.

Wadia m330 opět staví na elegantním designu, který reprezentuje luxusní hliníkové šasi přístroje. Media server podporuje přehrávání PCM do rozlišení 24-bit/192kHz. Je poněkud škoda, že Wadia přizpůsobila možnosti m330 přesně na míru firemnímu převodníku, což znamená, že nenajdeme podporu přehrávání DSD ani vyšších formátů PCM se samplovací frekvencí 192kHz a výše. Výrobce vybavil m330 rozhraním USB, eSATA, Ethernet, DVI a HDMI. K dispozici jsou analogové výstupy ve formě symetrických XLR a nesymetrickým RCA.


Krom zmiňovaného pevného disku o kapacitě 1TB je k dispozici také malé SSD pro nainstalovaný operační systém a přehrávač hudby. Uživatel může přehrávání kontrolovat skrze aplikaci pro Apple iPad/iPhone nebo aplikaci pro zařízení s Androidem. Další alternativou je dálkové ovládání a webový prohlížeč. Cena bude v případě Wadie jako vždy tučná, ale stále se bude zřejmě jednat o levnější variantu než například Aurender. Wadia se ovšem nedokáže měřit se zmiňovanou konkurencí na poli ovládacích aplikací. Cena je prozatím neznámá, ale lze předpokládat, že se bude pohybovat na úrovni převodníku Wadia 321.

Zdroj: Monoandstereo
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek