Wadia 150/300 Power Amplifier: doplněk série 3

Wadia 150/300 Power Amplifier: doplněk série 3
, , aktualita
Wadia u příležitosti mnichovského High Endu 2014 rozšířila své portfolio o dva typy výkonových zesilovačů ve třídě D, které doplňují již dříve uvedený převodník a předzesilovač v jednom pod označením Wadia 321.
K oblíbeným
reklama
Wadia rozšiřuje svou nabídku řady 3 o další produkty. Společnost již před delší dobou upustila od výroby špičkových CD/SACD přehrávačů a nyní se věnuje téměř výhradně převodníkům a případně digitálním zesilovačům. Dobrým příkladem může být „stylovka“ pod označením Wadia Intuition 01, která ukrývá DAC a zesilovač v kompaktním balení (pravda, ne zrovna levném).

Před několika týdny se na trh dostal samostatný převodník Wadia 321, který v sobě kombinuje funkce špičkového převodníku a digitálního předzesilovače. To jej předurčuje nejen k připojení k předzesilovači či integrovanému zesilovači, ale také přímo k výkonovému zesilovači, a to prostřednictvím jak symetrických, tak nesymetrických terminálů. Pro tyto účely Wadia nyní uvedla dvě varianty digitálních výkonových zesilovačů o výkonu Wadia 150 Power Amplifier a Wadia 300 Power Amplifier, které svým designem přesně kopírují převodník 321.

Levnější model disponuje 150 W na kanál při 8 Ohmech a dražší se pyšní rovnou 300 W na kanál při 8 Ohmech, což už by mohlo stačit pro téměř libovolné reprosoustavy. Ve spojení s převodníkem Wadia 321 pak tyto koncové zesilovače vytvoří kompletní systém pro domácí reprodukci. Stylově a při kompaktních rozměrech. Hnidopichům může chybět podpora streamování audia a možná i podpora DSD u převodníku, protože limitem pro Wadii 321 je 32-bit/192 kHz pro lossless formáty jako je FLAC nebo Apple.

U všech třech produktů řady 3 Wadia staví na elegantním designu, který zastupuje hliník a sklo. České ceny těchto výkonových zesilovačů nejsou známy, ale je možné předpokládat, že budou kopírovat ceny převodníku 321, který našinec může zakoupit za 97 990 Kč. Dostupnost ani zmiňovaná cena nově příchozích výkonových zesilovačů není prozatím známa.

Zdroj: Phileweb
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek