Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Wadia 150/300 Power Amplifier: doplněk série 3

28.5.2014, Petr Štefek, aktualita
Wadia u příležitosti mnichovského High Endu 2014 rozšířila své portfolio o dva typy výkonových zesilovačů ve třídě D, které doplňují již dříve uvedený převodník a předzesilovač v jednom pod označením Wadia 321.
Wadia rozšiřuje svou nabídku řady 3 o další produkty. Společnost již před delší dobou upustila od výroby špičkových CD/SACD přehrávačů a nyní se věnuje téměř výhradně převodníkům a případně digitálním zesilovačům. Dobrým příkladem může být „stylovka“ pod označením Wadia Intuition 01, která ukrývá DAC a zesilovač v kompaktním balení (pravda, ne zrovna levném).

Před několika týdny se na trh dostal samostatný převodník Wadia 321, který v sobě kombinuje funkce špičkového převodníku a digitálního předzesilovače. To jej předurčuje nejen k připojení k předzesilovači či integrovanému zesilovači, ale také přímo k výkonovému zesilovači, a to prostřednictvím jak symetrických, tak nesymetrických terminálů. Pro tyto účely Wadia nyní uvedla dvě varianty digitálních výkonových zesilovačů o výkonu Wadia 150 Power Amplifier a Wadia 300 Power Amplifier, které svým designem přesně kopírují převodník 321.

Levnější model disponuje 150 W na kanál při 8 Ohmech a dražší se pyšní rovnou 300 W na kanál při 8 Ohmech, což už by mohlo stačit pro téměř libovolné reprosoustavy. Ve spojení s převodníkem Wadia 321 pak tyto koncové zesilovače vytvoří kompletní systém pro domácí reprodukci. Stylově a při kompaktních rozměrech. Hnidopichům může chybět podpora streamování audia a možná i podpora DSD u převodníku, protože limitem pro Wadii 321 je 32-bit/192 kHz pro lossless formáty jako je FLAC nebo Apple.

U všech třech produktů řady 3 Wadia staví na elegantním designu, který zastupuje hliník a sklo. České ceny těchto výkonových zesilovačů nejsou známy, ale je možné předpokládat, že budou kopírovat ceny převodníku 321, který našinec může zakoupit za 97 990 Kč. Dostupnost ani zmiňovaná cena nově příchozích výkonových zesilovačů není prozatím známa.

Zdroj: Phileweb