Unison Research Triode 25: lampový zesilovač s USB DAC

Unison Research Triode 25: lampový zesilovač s USB DAC
, , aktualita
Unison Research má zajímavý integrovaný zesilovač, jehož základem jsou výkonové lampy EL34 a poněkud překvapivě lze také zesilovač zakoupit s integrovaným D/A převodníkem s podporou DSD a PCM.
K oblíbeným
reklama
Unison Research Triode 25 je integrovaný zesilovač s D/A převodníkem, který dokáže obsloužit hi-res audio přes USB rozhraní v rozlišení 24 bitů se samplovací frekvencí 44.1/48/88.2/96/176.4/192/352.8/384 kHz. Podporováno je PCM i DSD 64/128 a případný zákazník má na výběr, zda si vybereme variantu s USB nebo bez něj, která je samozřejmě levnější. Pro využití USB na maximum (nejen s generickými ovladači) je potřeba nainstalovat dodávaný ovladač pro Windows. Linux OS X je také možnou alternativou pro odpůrce Microsoftu a jeho operačních systémů.Unison Research Triode 25 je vybaven výkonovými lampami EL34 v zapojení push-pull (třída AB) a celková konfigurace lamp je následující EL34 (6CA7) x4 ECC83 (12AX7) × 2, ECC82 (12AU7) × 1. Zesilovač je možné přepínat do pentody (2x45 W) nebo triody (2x25 W), kde každé z těchto zapojení se samozřejmě mírně liší svým výsledným zvukem a hlavně dostupným výkonem. Triode 25 má k dispozici 4 linkové vstupy pro CD / AV / Tuner a Tape. Integrovaný zesilovač je mimo jiné vybaven variabilním nastavením zpětné vazby (1,8 dB a 5 dB).

Samozřejmostí jsou kvalitní patice pro elektronky, které jsou navíc stíněny proti tepelnému záření z výkonových lamp, což podle konstruktérů jednoznačně prospívá výslednému zvuku. Transformátory jsou dělány v Unison Research podle vlastních potřeb a specifikací (s nízkou indukčností). Regulátory hlasitosti jsou z dílen japonského ALPS (RK27), což je ekonomickou volbou, ale jsme zvyklí jej vídávat i v mnohem dražších zesilovačích.

Pokud se týká provedení, je to kombinace oceli, nerezu a dřeva, což vypadá ve výsledku jako velmi vhodné spojení. Konektory zesilovače jsou všechny zlacené. Integrovaný zesilovač je vybavený regulovatelný biasem pro každý kanál zvlášť. Možné je samozřejmě využít lampy E34 jiných výrobců a laborovat s výsledným zvukem. Cena tohoto integrovaného řešení s USB rozhraním je zhruba 82 000 Kč.

Zdroj: Phileweb.com
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek