Trilogy 931: sluchátkový zesilovač

Trilogy 931: sluchátkový zesilovač
, , aktualita
Trilogy je dnes již zavedená britská značka high-endového audia. V nejbližších týdnech tento výrobce uvede svůj sluchátkový zesilovač pod označením Trilogy 931. Levnější model čerpá z vlastností dražšího sluchátkového zesilovače 933.
K oblíbeným
reklama
Trilogy u nás není zcela známá značka, ale v zahraničí již sbírá jedno ocenění za druhým a může se pochlubit opravdu zajímavými výrobky. Trilogy se téměř výhradně soustředí na zesilovače. Jako vždy se jedná o vyšší třídu hi-fi, kde se hledá poměr ceny ku výkonu velmi těžko. Trilogy 931 je novinkový sluchátkový zesilovač, který by se svou cenou měl pohybovat okolo 36 000 Kč. To je na poměry značky nezvykle nízko.

Značka má ve svém portfoliu i dražší model 933 sluchátkového zesilovače a nový model 931 by měl zachovávat vše podstatné z dražšího kolegy, avšak zároveň by měl nabízet výrazně nižší cenu. Konstrukce sluchátkového zesilovače je plně diskrétní a neobsahuje v signálové cestě žádné operační zesilovače. Hlavní inženýr firmy Nic Poulson prohlašuje, že pouze tento přístup mu dává plnou kontrolu nad parametry celého systému. Sluchátkový zesilovače pracuje v čisté třídě A (single-ended) s aktivními proudovými zdroji. Každý kanál zesilovače má samostatný fixně polarizovaný aktivní výstup. Díky tomuto principu nevzniká přechodové zkreslení. Další výhodou je i stálá teplota těchto aktivních prvků zesilovače. Výrobce využil toroidního transformátoru pro napájení.

Trilogy 931 by měl být zesilovačem pro sluchátkové fandy, kteří preferují detailní a zároveň velmi muzikální zvuk ve velmi kompaktním balení. Na rozdíl od dražších zařízení značky zde nenajdeme lampy. Výstupní výkon 800 mW na kanál při zátěži 60 Ohmů se jeví jako dostatečný, ale na trhu jsou sluchátkové zesilovače s podstatně vyšším výkonem. Přední panel Trilogy 931 je vyroben z jednoho kusu hliníku a působí velmi minimalistickým dojmem. Vstupy zesilovače tvoří dvojice linkových stereo (RCA) vstupů. Zapomeňte na nějaký integrovaný D/A převodník, toto je čistokrevný sluchátkový zesilovač. Na předním panelu najdeme sluchátkový výstup, vypínač zařízení a volení vstupu.

Výrobce vsadil na kvalitní součástky. Pro řízení hlasitosti se využívá potenciometr japonské značky ALPS. Výrobce taktně mlčí o tom jaký model integroval, ale vzhledem k ceně to bude nejspíše všudypřítomný ALPS Blue, který v tomto případě nebude „brzdou“. Trilogy 931 je navržen i vyroben ve Velké Británii, což může být mnohým zákazníků sympatické. Hmotnost zařízení činí 1,65 kg, a to naznačuje při délce bez mála 25 cm, že se nejedná o přenosný sluchátkový zesilovač do kapsy. Individualisty potěší, že si mohou vybrat z několika barev v případě provedení obalu.

Technické specifikace Trilogy 931:
 • Výstupní výkon při 60 Ohmech: 800 mW
 • Výstupní výkon při 300 Ohmech: 200 mW
 • Výstupní impedance: 10 Ohmů
 • Vstupní impedance: 50 kOhmů
 • Maximální zesílení: 18 dB
 • Frekvenční odezva zařízení: 20-20 kHz +/- 0.5 dB
 • Celkové harmonické zkreslení (THD): 0.05% 10 mW na 300 Ů
 • Odstup signál/šum: 85 dB váženo - A
 • Příkon zařízení: 16 W
 • Rozměry zařízení (Š×V×H) 140×50×237 mm
 • Hmotnost: 1,65 kg

Zdroj: Hifi.pl
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek