www.svetaudia.cz
>
>

Tannoy DC10Ti: vylepšená řada Definition

Tannoy DC10Ti: vylepšená řada Definition
, , aktualita
Tannoy uvádí na trh první model z vylepšené řady Definition, která s námi byla již pěknou řádku let. Nové modely se vzhledově příliš nezmění, ale vylepšením prošly především měniče a vnitřní komponenty reprosoustav.
K oblíbeným
reklama
Tannoy jistě není třeba představovat a řadu Definition také ne. Reproduktory této řady jsou s námi již pěknou řádku let a jejich kvality prověřil čas. Aby Tannoy udržel krok s konkurencí, posílá na trh vylepšenou řadu Definition, která se od původní liší v názvu dovětkem „i“, což znamená „improved“ neboli česky vylepšený. Původní série byla jakousi alternativou k „oldschoolové“ řadě Prestige či Prestige Gold. Zvláště poslední jmenovaná si vydobyla svým zvukem veliké renomé a nejeden audiofil má reproduktory této řady doma jako svou „konečnou“. Řada Definition nebyla špatná, ale po letech začala ztrácet dech, a tak bylo nutné přijít s její obměnou.

Jako první přichází vrcholný model Definition DC10Ti, který je postaven na dvojici měničů, kde první reprezentuje firemní koncentrický reproduktor s titanovým výškovým měničem a velkou středobasovou membránou o průměru 250 mm. Dalším měničem je dedikovaný basový měnič s průměrem rovněž 250 mm. Vylepšena byla především výhybka a vnitřní kabeláž, což u Tannoy není nic moc těžkého. Bývá pravidlem, že majitelé reproduktorů Tannoy provádí upgrady kondenzátorů a vnitřní kabeláže i takových reproduktorů jako je Westminster Royal. Tannoy jako takový představuje naprostou špičku v oboru, takže mi šetření na těchto místech nepřijde zcela logické.

Tannoy Definition DC10Ti tak má cestu k lepšímu zvuku zcela otevřenou. Osazením výhybky se nám nejspíše výrobce nikdy nepochlubí. Doporučený výkon zesilovače pro napájení těchto velkých reproduktorů je 30-250 W na kanál. Lépe je v tomto případě více, neboť původní DC10 měly se slabým zesilovačem tendenci mít poněkud méně kontrolované spodní pásmo. Citlivost udaná výrobcem se pohybuje okolo 92 dB a nominální impedance je 8 Ohmů. To znamená, že by teoreticky mohly být použitelné s těmito reproduktory i lampové zesilovače se skromným přídělem výkonu.

Frekvenční odezva reproduktorů je 30 Hz až 35 kHz, což bohatě stačí k tomu, aby se reprosoustavy daly označit bez uzardění za plnorozsahové. Ozvučnice je vyrobena z MDF a zároveň je nainstalováno závaží ve spodní částí ozvučnice, které má za cíl udržet těžiště co nejníže pro dobrou stabilitu celé konstrukce. Rozměry 434 mm (Š) × 1176 mm (V) × 320 mm (H) dávají tušit, že nejde zrovna o kompaktní reproduktory (ostatně vedle DC10 vypadaly menší i B&W 802 Diamond). Hmotnost reprosoustav je 43 kg na kus. Výsledná cena by se měla pohybovat okolo 180 000 Kč s DPH.

Zdroj: Phileweb
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek