www.svetaudia.cz
>
>
>

T+A PDP 3000 HV: SACD přehávač a DSD převodník

T+A PDP 3000 HV: SACD přehávač a DSD převodník
, , aktualita
T+A PDP 3000 HV je zbrusu nový SACD přehrávač a DSD převodník z produkce německé firmy. Cena tohoto skvostu zřejmě nikoho nepotěší, ale provedení přístroje je opravdu bezprecedentní. Dokáže konkurovat zaběhnutým matadorům v oboru?
K oblíbeným
reklama
T+A se Evropě začíná etablovat jako značka, která má co říci i v nejvyšších patrech audio komponent. Sérií High Voltage (HV) začala firma úspěšné tažení audio časopisy a nejrůznějšími testy. Měl jsem možnost slyšet kombinaci integrovaného zesilovače PA 3000 HV (350 tisíc) a přehrávače MP 3000 HV (280 tisíc), výsledek nebyl vskutku špatný. Malou bolístkou jsou ceny těchto přístrojů, které v našich končinách dosahují po něco výše než v domovském Německu (například u integrovaného zesilovače je rozdíl 1500 Euro).

Kde jsou ony časy, kdy špičkový integrovaný zesilovač jen horko těžko překračoval cenovou hranici 150 000 Kč. Nyní se ale pojďme podívat na nový přírůstek v podobě SACD/CD přehrávače, který vznikl zřejmě kvůli absenci podpory tohoto formátu u staršího modelu MP 3000 HV a také kvůli podpoře formátu DSD u D/A převodníku.


Nejnovějším přírůstkem vlajkové série HV německé značky T+A je CD/SACD přehrávač PDP 3000 HV, který v sobě kombinuje také D/A převodník. Robustní tělo s čistého hliníku ukrývá patero separovaných komor, které efektivně oddělují jednotlivé digitální a analogové sekce přehrávače. Na míru byla vyvinuta také celokovová čtecí mechanika, která zajišťuje čtení CD a SACD nosičů a následně přes sběrnici I2S převádí přečtená data do kvalitních PCM a DSD převodníků.

Jádrem celého systému respektive konstrukce PDP 3000 HV jsou čtyřnásobně zdvojené diferenciální digitálně-analogové převodníky postavené na stejném principu jako u modelu MP 3000 HV. PDP 3000 HV ovšem nyní podporuje také DSD přes USB. Přehrávač je vybaven 7 digitálními vstupy, mezi které patří také USB umožňující připojení PC nebo Mac. USB rozhraní akceptuje digitální PCM stereo signál se vzorkovací frekvencí v rozsahu 44.1-384 kHz a digitální DSD stereo signál ve formátech DSD64 až DSD512 (pro přehrávání DSD256 a DSD512 je potřeba PC s operačním systémem Windows).Zadní část přehrávače vypovídá o tom, že výrobce dal do vínku PDP 3000 HV precizní duální (symetrickou) konstrukci pro oddělení obou kanálů. Najdeme zde oddělené výstupy v symetrické (XLR) i nesymetrické (RCA) verzi pro pravý a levý kanál. PDP 3000HV je vybavena velkým přehledným dotykovým displejem a praktickým celokovovým dálkovým ovladačem F3001. Cena T+A PDP 3000 HV je v ČR stanovena bez pár drobných na 400 tisíc korun s daní. T+A se s tímto přehrávačem staví proti takovým přehrávačům jako Meitner MA-2, Luxman DA-08u nebo Mark Levinson 512.

Zdroj: T+A
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek