www.svetaudia.cz
>
>

SoundMagic E10S: univerzální sluchátka pro mobilní přehrávače

SoundMagic E10S: univerzální sluchátka pro mobilní přehrávače
, , aktualita
Kvalitních sluchátek pro mobilní přehrávače nebo smartphony není nikdy dost. SoundMagic nám přináší vylepšenou verzi svého levného modelu E10. Výrobce přidal mikrofon, ovladač a také kompatibilitu s většinou moderních smartphonů.
K oblíbeným
reklama
V současné chvíli na trh přichází sluchátka Soundmagic E10S, která nahrazují dosavadní a velmi úspěšný model SoundMagic E10. Nový model ovšem není nic jiného než dosavadní sluchátka E10 s přidaným mikrofonem a ovladačem, který slouží především k přijímání nebo ukončování hovorů a také reguluje hlasitost. Samotná sluchátka podle výrobce spolupracují s většinou telefonů na trhu a sluchátka mají navíc přepínač, který slouží k výběru módu pro specifický telefon. Případný zájemce může počítat s kompatibilitou s telefony Blackberry, Nokia, HTC, Samsung nebo Sony. Podpora se ale týká výhradně nových telefonů z těchto stájí a majitelé několik let starých kousků si tak budou muset nechat zajít chuť.

Podobně jako u staršího modelu E10 má nový model E10S poměrně hrubý kroucený postříbřený kabel, který by měl kromě vysoké kvality zvuku zajistit i odpovídající trvanlivost, která je u mobilních sluchátek samozřejmě nesmírně důležitá. Samozřejmostí je stínění kabelu a jeho délka je dostačujících 1,2 m. Sluchátka mají zajištěnu konektivitu pomocí 3,5mm stereo jacku.

Reproduktorový měnič sluchátek má průměr 10 mm a neodymový magnet. Mušle sluchátek, resp. ozvučnice pro reproduktorový měnič, je vykonána ze 4 elementů a výrobce slibuje její nadprůměrnou pevnost. Sluchátka jsou dostupná ve 4 základních provedeních, které reprezentuje černo-zlatá, černo-červená, stříbrno-černá a konečně fialovo-černá. Výrobce myslel i na různě velké uši svých zákazníků, takže vybavil SoundMagic E10S i různě velkými silikonovými vložkami tak, aby si každý mohl zvolit takové, které jemu a jeho uším nejlépe vyhovují. Ostatní příslušenství je již víceméně standardní.

SoundMagic E10S – technická data

  • Impedance: 16 Ohmů (+/- 10%)
  • Citlivost: 100 dB (+/- 2 dB při 1 kHz/mW)
  • Hmotnost sluchátek: 11 g
  • Frekvenční odezva: 15 Hz - 22 kHz
  • Cena: zhruba 1700 Kč s DPH

Zdroj: SoundMagic
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek