Soulution Audio uvádí nové řady komponentů

Soulution Audio uvádí nové řady komponentů
, , aktualita
Soulution Audio je švýcarský výrobce high-endových audio komponent, který se vyhýbá exotickým návrhům a sází na vlastní špičkový vývoj, který podle všeho nese své ovoce. Po mnoha letech zde máme produktovou obměnu.
K oblíbeným
reklama
Soulution Audio si prorazila za pár let slušně širokou cestu do povědomí všech vyznavačů high-endu. Portfolio svých výrobků ale obměňuje pouze sporadicky, což značí především skutečnost, že si za svými výtvory opravdu stojí. Výrobky Soulution Audio sbírají ocenění všude, kam se pohnou, jakoby kolem nich byla jakási neviditelná aura božství.

V případě digitálních zdrojů používá firma u nových modelů firemní řešení up-samplingu založené na 32bitovém procesoru SHARC, který umožňuje integraci dodatečné filtrace spolu s další libůstkou z dílen Soulution Audio pod názvem Zero-Phase, která eliminuje z analogového signálu možné chyby v důsledku časových/fázových posunů. Podle Soulution Audio má Zero-Phase fázové chyby analogového signálu na úrovni nižší než 1° ve frekvenčním pásmu 20 Hz - 100 kHz.

Zero-Phase je implementována v nově příchozích přehrávačích SACD/CD pod označením 541 a 746. Dobrá zpráva pro současné majitele je i to, že současné modely mohou být za „drobnou“ úplatu předělány prostou výměnou plošného spoje s DSP na vyšší modely. Tento přístup je velmi sympatický a značí opět velkou promyšlenost celého soukolí Soulution Audio. Zájemce o nový produkt bude muset sáhnout do kapsy pro zhruba 700 000 Kč v případě modelu 541 a po opravdu nelidských 1,5 milionu Kč v případě vlajkového modelu 746.Soulution Audio - řada 700

Další novinkou v portfoliu je Soulution 560, který reprezentuje D/A převodník s předzesilovačem ve společném šasi. Jinak tento produkt reprezentuje svým vzhledem sérii 500. Klasicky tu najdeme jak symetrické, tak i nesymetrické analogové výstupy. Digitální vstupy reprezentuje AES/EBU, SDIF, USB 2.0, LAN a optika. Limitem pro digitální vstupy je v případě PCM 192 kHz/24bit, podpora DSD je neomezená a tedy k dispozici je DSD 64 (2,82 MHz) a 128 (5,62 MHz). Opravdový fajnšmejkr s rozsáhlou sbírkou nepohrdne ani podporou DXD (24bit/352,8 kHz). Asynchronní USB je opatřeno o vlastní napájení a také dedikované hodiny. Rozhraní LAN (UPNP/DLNA kompatibilní) je spojeno rovněž s dedikovaným DSP pro podporu všech výše uvedených formátů. Cena je odhadem zhruba okolo 600 000 Kč.Soulution Audio - 541 SACD

Čtvrtým do party je předzesilovač Soulution 725, který nahrazuje modely 720 a 721 a firma v něm aplikovala zbrusu nový analogový napájecí zdroj, který podle slov konstruktérů má zajistit velmi precizní stabilizaci do všech napájených okruhů předzesilovače. Všemu sekunduje skvadra špičkových kondenzátorů o celkové kapacitě 400 000 uF, která by měla postačit s rezervou pro každou myslitelnou situaci. Předzesilovač disponuje dvěma páry symetrických XLR analogových vstupů a trojicí nesymetrických vstupů RCA. Očekávaná cena je ovšem extrémně vysoká a dosahuje téměř rovného milionu. Za modul gramofonového předzesilovače si ještě zhruba 100 000 Kč doplatíte. Soulution Audio evidentně cílí spíše na dobře situované Švýcary než na kapsu českého hifisty.Soulution Audio - monobloky 701

Zapomenout ale nesmíme ani na novinkový koncový stereo zesilovač Soulution 711 a monobloky 701. Původní generace koncových zesilovačů 710 a monobloků 700 posbírala řadu ocenění a často se usídlila také v poslechových prostorách movitějších recenzentů. Podle Soulution Audio je ovšem nová generace o notný kousek napřed. Konstruktéři podle svých slov využili zbrusu nové impulzní napájecí zdroje (v každém koncovém zesilovači včetně monobloku je čtveřice o celkové kapacitě 600 VA) a opět vše v tandemu s armádou kondenzátorů o celkové kapacitě 1 000 000 uF. Výkon modelu 711 je 2x600 W [2Ů] a v případě monobloků 701 je to 1200 W [4Ů] na kanál. Proudový výkon dosahuje závratných 120 A, což postačí k uřízení zřejmě libovolných reproduktorů.

Zdroj: Soulution Audio
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek