www.svetaudia.cz
>
>
>

Sony Walkman NWZ-A17 s podporou hi-res audia

Sony Walkman NWZ-A17 s podporou hi-res audia
, , aktualita
Sony uvedlo zbrusu nový Walkman NWZ-A17 s podporou hi-res audio formátů a kapacitou paměti až 128 GB. K dispozici jsou také kvalitní sluchátka Sony MDR-1A, která přehrávač doplňují a umožňují využít kvalit Walkmanu.
K oblíbeným
reklama
Sony je průkopníkem v oboru audia již několik desítek let. Poslední dekádu se zdálo, jako by společnosti došly síly a slyšet o ní bylo téměř výhradně ve spojení se spotřební elektronikou, jako jsou televizory nebo herní konzole PlayStation. Naštěstí se nám Sony vrací a dokazuje, že jej ještě nemůžeme odepsat ani v oboru audia. Společnost nyní oživuje Walkaman a přichází s modelem A17, který se soustředí především na hi-res audio. Tento přehrávač bude konkurovat přehrávačům značek Astell & Kern a podobným.

Společně s Walkmanem NWZ-A17 nám Sony přichystalo i kvalitní sluchátka MDR-1A, které budou z hlediska kvality ideálním partnerem tohoto přehrávače. Sony sice prohlašuje ústy vice prezidenta divize zvuku, že uživatelé již konečně nemusí volit mezi kvalitou poslechu a mobilitou, nicméně se zdá, že Sony poněkud pozapomnělo na fakt, že na trhu jsou přenosné přehrávače hi-res audia již nějaký ten rok běžně dostupné. Společnost tedy dohání zbytek startovního pole, ale to je nepříjemná pravda, kterou marketéři a management nikdy rádi nepřiznávají. Pro Sony jde nyní o to, aby nabídlo řešení, které bude uživatelský přívětivé a tedy dostatečně kompaktní s podporou všech současných formátů audia. Současně je také nutné ukázat záda konkurenci v oblasti kvality zvuku. O samotnou cenu zařízení jde samozřejmě až v první řadě.


Sony Walkman NWZ-A17


Podle Sony je Walkman NWZ-A17 nejlehčí a nejmenší přehrávač hi-res audia na světě. Nový Walkman se pyšní kapacitou paměti 64 GB, což na hi-res audio není mnoho, ale naštěstí Sony nezapomnělo na rozšiřující slot pro paměťové karty. Využít můžete SDXC paměťové karty s kapacitou až 64 GB. Baterie podle Sony vydrží déle než u konkurenčních zařízení, což znamená přibližně 50 hodin přehrávání pro soubory MP3/WMA a zhruba 30 hodin pro přehrávání hi-res audia.

Walkman NWZ-A17 je vybaven kompatibilitou pro přehrávání hudebních souborů až do samplovací frekvence 192 kHz a rozlišení 24 bit. Mezi kompatibilní formáty patří MP3, WMA, AAC, FLAC, AIFF, WAV a ALAC. Zajímavý je v tomto ohledu fakt, že Walkman nepodporuje formát DSD, který Sony od počátku propaguje. V tomto ohledu jsou některé konkurenční přehrávače dále. Nutno ovšem podotknout, že materiálu v DSD je jako šafránu. Navíc jde o poměrně levné zařízení v kontextu přehrávačů podporujících DSD. K dispozici je Bluetooth pro bezdrátové přenosy hudby.
Walkman obsahuje digitální zesilovač S-Master™ HX, který byl vyvinut především za účelem dosažení co nejnižšího zkreslení a nejširšího frekvenčního rozsahu pro přehrávání hi-res audia. Technologie DSEE HX™ je naproti tomu určena k vylepšení zvuku u ztrátových formátů (MP3, AAC, and WMA), které pak ve výsledku podle Sony překonávají běžnou kvalitu zvuku u CD (16-bit/44,1 kHz). Opět budeme muset pro pořádek uvést, že podobné zvýšení „kvality“ u ztrátových formátů není možné, ať už by se jednalo o sebesofistikovanější algoritmus.

Designem se Sony podle svých slov snaží odkazovat na své vlajkové řady Sony ES, takže použilo broušený hliník a OLED displej. Cena zařízení se má pohybovat v přepočtu z dolarové ceny na úrovni 6 000 Kč. V našich končinách ale budeme muset připočítat clo a DPH, takže reálná cena se bude pohybovat někde okolo 10 000 Kč s DPH.


Sony MDR-1A Hi-Res sluchátka


Sony MDR-1A Hi-Res sluchátka byla navržena pro doplnění Walkmanu NWZ-A17 a měla by svými kvalitami plně profitovat z možností bezztrátových formátů hi-res audia. Sluchátka jsou vybavena měničem o průměru 40 mm a nedýmovým magnetem. Veškerá kabeláž je z bezkyslíkaté postříbřené mědi.
Cena těchto sluchátek je stejná jako v případě Walkmanu NWZ-A17 a tedy v přepočtu z dolarové ceny jde o nějakých 6 000 Kč. Konečná cena na našem trhu bude velmi pravděpodobně vyšší díky vysokému DPH a dovoznímu clu do EU.

Zdroj: Sony
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek