Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Sonus Faber PRYMA: luxusní sluchátka

3.11.2015, Petr Štefek, aktualita
Sonus Faber je znám především jako výrobce esteticky vycizelovaných reprosoustav, které potěší nejen svým vzhledem, ale také výborným zvukem. Nyní firma přichází s vlastním modelem luxusních sluchátek PRYMA.
V poslední několika letech, kdy se se sluchátky díky bouřlivému vývoji chytrých smartphonů, tabletů a mobilních přehrávačů, které dokáží ve velmi dobré kvalitě přehrávat zvuk, doslova roztrhl pytel, se také nejeden z výrobců reproduktorových soustav pustil do jejich vývoje a výroby. Příkladem může být například firma Bowers & Wilkins s modely sluchátek P3/P5/P7, které se snaží ukousnout také něco málo z tržního koláče, který tento zajímavý segment audio zařízení představuje.

Italský Sonus Faber, jeden z nejznámějších výrobců reprosoustav na světě, je znám především svým mimořádným důrazem na dokonalé zpracování svých výrobků. V současnosti patří do skupiny Fine Sounds Group, kde najdeme značky Audio Research, McIntosh a Wadia. Zbrusu nová řada sluchátek ponese značku PRYMA a bude klást důraz především na špičkové provedení a stylový design.

Doba, kdy uživatel s velkými sluchátky na uších vzbuzoval na veřejnosti shovívavý úsměv, je už dávno pryč. Výrobci si postupně uvědomili, že nejenom „špunty“ se dají nosit při každodenním poslechu hudby na ulici, a zařadili do sortimentu vysoce kvalitní lehká a elegantní sluchátka. Milovník hudby je tak využije nejen u kvalitního domácího poslechu, ale může s nimi bez obav vyrazit také ven. A právě do této kategorie jsou sluchátka PRYMA cílena.

Sluchátka PRYMA jsou vyráběná výhradně v Itálii. Návrh vývojářů Sonus Faber zaručuje to, že sluchátka nejen dokonale vypadají, ale budou splňovat také vysoké nároky na kvalitu zvuku. Originální konstrukce navíc umožňuje velmi jednoduše vyměnit nejen hlavový most, potažený vysoce kvalitní kůží, ve třech barevných provedeních, ale také pohodlné náušníky, přichycené k mušlím sluchátek magnetem. Pomocí konektorů je možné také vyměnit sluchátkový kabel.

Mušle těchto uzavřených sluchátek jsou vyrobeny z lehké hliníkové slitiny a obsahují dynamické měniče o průměru 40 mm s tenkou mylarovou membránou a silným neodymovým magnetem. Jejich cívka je navinuta vodičem z velmi čisté bezkyslíkaté mědi. Stejně kvalitní měděný kabel je použit také na standardní přívodní kabel, opatřený masivně pozlacenými konektory a mikrofonem.

Každá mušle je opatřena elegantní sponou, pomocí které je připevněna k hlavovému mostu a pomocí níž se upravuje její pozice na hlavovém mostu, tedy „velikost“ sluchátek. Dokonalá povrchová úprava mušlí spolu s prošívaným koženým hlavovým mostem dělá z těchto sluchátek skutečný módní doplněk. Hlavový most v alternativní barvě je možné přikoupit.

Jmenovitá impedance sluchátek je 32 ohmů a frekvenční rozsah 10 - 25 000 Hz. Měniče dosahují zkreslení 0,1 % při 90 dB a udávána citlivost je 118 dB. Kabel sluchátek je zakončen 3,5mm konektorem „jack“ a k mušlím sluchátek se připojuje dvěma 2,5mm „jack“ konektory. Hmotnost sluchátek je 355 g, což není na přenosný model zrovna málo. Cena pro český trh byla stanovena na 14 490 Kč s DPH a je shodná pro všechna provedení kromě povrchové úpravy „karbon“, kterou si výrobce cení na 15 490 Kč s DPH.

Zdroj: Tykon.cz