Sonus Faber má marketing zvládnutý na jedničku. Nové reprosoustavy jsou 3,5pásmovou podlahovou konstrukcí a staví na reproduktorových měničích a dalších řešeních, které jsme měli poprvé možnost vidět a hlavně slyšet u modelu Lilium. Ozvučnice je vybavena jedním vysokotónovým a jedním středotónovým měničem, které jsou doplněny o dvojici nízkotónových měničů. Na zadní straně ozvučnice najdeme ještě dvojici subwooferů pro reprodukci nejnižších frekvencí.

V konstrukci těchto reprosoustav je využito mnoho autorských technologií Sonus Faber. Například systém Stealth Reflex podle výrobce dovoluje redukovat objem ozvučnic s výjimečnou extenzí spodního pásma a redukcí zkreslení způsobeného třeba šumy vznikajícími v běžných bass-reflexových vyústěních. Patentovaným systémem je rovněž Z. V. T. (Zero Vibration Transmission), které účinně izoluje ozvučnici reprosoustavy od podkladu. Využity jsou v konstrukci tlumicích nožek elastomery, které běžně známe pod označením kaučuk.
Ozvučnice modelu Il Cremonese má půdorys nepravidelného pětiúhelníku. Třívrstvé stěny ozvučnice mají dodatkové tlumení a jsou podle výrobce zcela rigidní. Vnitřní konstrukce se snaží eliminovat stojaté vlnění a vibrace vznikající při práci reproduktorových měničů. Na základnu ozvučnice a na její protilehlé stranu se použil hrubý panel z anodizovaného hliníku. Tyto dva panely se chovají podle výrobce jako mechanické tlumiče energie. Il Cremonese budou dostupné v provedení Walnut (ořech) a Red (červená), které jsou pro Sonus Faber typické.

Vysokotónový měnič použitý v modelu Il Sonus Faber, H28 XTR-04 Arrow Point DAD (Damped Apex Dome), je hybridním sloučením klasické hedvábné kopulky s prstencovým měničem. Má kmitající cívku o průměru 28 mm a využito je také silného neodymového magnetu. Samostatná komora měniče je vyrobena ze dřeva a má tvar akustického labyrintu. Sonus Faber M18 XTR-04 s průměrem 18 cm se zase stará o středové frekvence. Membrána měniče je mixem přírodních materiálů (např. celulóza), což má podle výrobce za následek velmi přirozené vyznění tohoto měniče.
Nízkotónové měniče jsou opět firemní a nesou označení Sonus Faber W18XTR-12. Průměr těchto měničů je opět 18 cm a jsou zde přítomny ve dvojici. Průměr 18 cm není mnoho na reprodukci opravdu nízkých frekvencí, a výrobce proto vybavil tyto reprosoustavy také dvěma specializovanými měniči Sonus Faber W22XTR-16 pro reprodukci ultra nízkých frekvencí do zhruba 25 Hz, kde je již dochází k velmi výraznému poklesu.

Výrobce se honosí tím, že celá konstrukce je výjimečně odolná ke vzniku nebo přenášení parazitních rezonancí. Výhybka reprosoustavy je rovněž vybavena antivibrační úpravou a konstruktéři podle svých slov dosáhli výjimečné optimalizace amplitudové charakteristiky a zfázování. Součástky reprezentují zvučná jména jako Mundorf se svou nejnovější generací kondenzátorů Evo Oil a Silver/Gold Oil. Dělicí frekvence jsou nastaveny na 80 Hz, 250 Hz a 2500 Hz. Citlivost reprosoustav je slušných 92 dB SPL (2,83 V/1 m). Nominální impedance je 4 ohmy, a je tedy zřejmé, že bude třeba stabilní a výkonný zesilovače, což je o ostatně v případě Sonus Faber již tradicí.
Frekvenční odezva reprosoustavy je podle výrobce 25 Hz -35 000 Hz a doporučený zesilovač by měl mít výkon minimálně 100 W na kanál. Rozměry reprosoustavy jsou 144×39×62 cm a hmotnost je 84 kg. Cena bude vysoká a zřejmě bude atakovat jeden milión korun, takže opět nic pro většinu našinců.
Zdroj: Hifi.pl