Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Sonus Faber Chameleon: nová řada stylových reprosoustav

12.5.2015, Petr Štefek, aktualita
Sonus Faber přichází po řadě Venere s další "lidovou" řadou svých reprosoustav po názvem Chameleon. Jak už název řady napovídá, tak si výrobce pohrál s barvičkami a vše zasadil jako obvykle do velmi dobře zpracované ozvučnice.
Značka Sonus Faber je známá svým výjimečným designem a kvalitou zvuku u téměř všech svých modelů reprosoustav. Zbrusu nové reprosoustavy Sonus Faber Chameleon mají originální řešení demontovatelných bočnic, takové řešení v případě zájmu umožňuje změnu vzhledu reprosoustav, demontáž a záměnu za jiné barevné provedení. Sonus Faber Chameleon jsou překvapivě vyráběny v Itálii, což je odlišuje od dražší řady Venere, kde firma spoléhá na čínské výrobní závody. Sonus Faber v poslední době rozšiřuje svou nabídku o mainstreamové modely, které jsou dostupnější běžným uživatelům, kteří nehodlají do koupě reprosoustav vložit příliš mnoho peněz, ale přitom chtějí slušný zvuk a stylový design.

Z hlediska provedení nahradily tradiční dřevo pestré dekory bočnic. Výrobce řadou Chameleon do portfolia přidal prozatím nejlevnější možnost, jak si pořídit reprosoustavy Sonus Faber. Sonus Faber Chameleon v portfoliu firmy zastává pozici pod známou řadou Venere. Celá ozvučnice je potažena kůží, příruby měničů jsou zdobeny hliníkovými obložkami a v bočních stěnách jsou pomocí systému kolíků vloženy výměnné boční panely, což umožňuje jejich jednoduchou demontáž a výměnu. Díky této konstrukci již není výběr povrchové úpravy trvalým rozhodnutím.

Všechny komponenty měničů jsou vyrobeny podle specifikací Sonus Faber u nejlepších výrobců v oboru. Dalšími speciálními úpravami se měniče dolaďují během montáže, ještě před odesláním na výrobní linku. Extrémní péče byla věnována návrhu výhybky. Specializovaný software, použitý při vývoji řady Chameleon, umožnil navrhnout tyto reproduktorové soustavy podle přesných požadavků. Závěrečné poslechové testy a "ladění podle sluchu" vštípily emoce do finálního posluchačského zážitku.

Trojice reprosoustav, které tvoří řadu Sonus Faber Chameleon, je vhodným řešením jak pro milovníky sterea, tak i pro ty, kteří chtějí vytvořit vícekanálový systém domácího kina. V nabídce je sloupový model, kompaktní regálový model a centrální reprosoustava. Reprosoustavy Chameleon poskytují uživateli řadu možných kombinací, které splní účel v téměř každé místnosti. Boční panely Chameleon jsou k dispozici v 6 různých barevných provedeních: bílá, černá, červená, oranžová, metalická modrá a metalická šedá.

Ceny jsou pro všechny barevné verze shodné. Sloupové Sonus Faber Chameleon T stojí 59 990 Kč, regálové reprosoustavy Sonus Faber Chameleon B stojí 27 990 Kč a centrální reprosoustava Sonus Faber Chameleon C stojí 15 990 Kč. Samostatně je pak možné boční panely dokoupit v sadách za 11 990 Kč (model T), 4 990 Kč (model B) a 1590 Kč (model C).

Zdroj: Tykon.cz