www.svetaudia.cz
>
>
>

Sonus Faber Chameleon: nová řada stylových reprosoustav

Sonus Faber Chameleon: nová řada stylových reprosoustav
, , aktualita
Sonus Faber přichází po řadě Venere s další "lidovou" řadou svých reprosoustav po názvem Chameleon. Jak už název řady napovídá, tak si výrobce pohrál s barvičkami a vše zasadil jako obvykle do velmi dobře zpracované ozvučnice.
K oblíbeným
reklama
Značka Sonus Faber je známá svým výjimečným designem a kvalitou zvuku u téměř všech svých modelů reprosoustav. Zbrusu nové reprosoustavy Sonus Faber Chameleon mají originální řešení demontovatelných bočnic, takové řešení v případě zájmu umožňuje změnu vzhledu reprosoustav, demontáž a záměnu za jiné barevné provedení. Sonus Faber Chameleon jsou překvapivě vyráběny v Itálii, což je odlišuje od dražší řady Venere, kde firma spoléhá na čínské výrobní závody. Sonus Faber v poslední době rozšiřuje svou nabídku o mainstreamové modely, které jsou dostupnější běžným uživatelům, kteří nehodlají do koupě reprosoustav vložit příliš mnoho peněz, ale přitom chtějí slušný zvuk a stylový design.

Z hlediska provedení nahradily tradiční dřevo pestré dekory bočnic. Výrobce řadou Chameleon do portfolia přidal prozatím nejlevnější možnost, jak si pořídit reprosoustavy Sonus Faber. Sonus Faber Chameleon v portfoliu firmy zastává pozici pod známou řadou Venere. Celá ozvučnice je potažena kůží, příruby měničů jsou zdobeny hliníkovými obložkami a v bočních stěnách jsou pomocí systému kolíků vloženy výměnné boční panely, což umožňuje jejich jednoduchou demontáž a výměnu. Díky této konstrukci již není výběr povrchové úpravy trvalým rozhodnutím.

Všechny komponenty měničů jsou vyrobeny podle specifikací Sonus Faber u nejlepších výrobců v oboru. Dalšími speciálními úpravami se měniče dolaďují během montáže, ještě před odesláním na výrobní linku. Extrémní péče byla věnována návrhu výhybky. Specializovaný software, použitý při vývoji řady Chameleon, umožnil navrhnout tyto reproduktorové soustavy podle přesných požadavků. Závěrečné poslechové testy a "ladění podle sluchu" vštípily emoce do finálního posluchačského zážitku.

Trojice reprosoustav, které tvoří řadu Sonus Faber Chameleon, je vhodným řešením jak pro milovníky sterea, tak i pro ty, kteří chtějí vytvořit vícekanálový systém domácího kina. V nabídce je sloupový model, kompaktní regálový model a centrální reprosoustava. Reprosoustavy Chameleon poskytují uživateli řadu možných kombinací, které splní účel v téměř každé místnosti. Boční panely Chameleon jsou k dispozici v 6 různých barevných provedeních: bílá, černá, červená, oranžová, metalická modrá a metalická šedá.

Ceny jsou pro všechny barevné verze shodné. Sloupové Sonus Faber Chameleon T stojí 59 990 Kč, regálové reprosoustavy Sonus Faber Chameleon B stojí 27 990 Kč a centrální reprosoustava Sonus Faber Chameleon C stojí 15 990 Kč. Samostatně je pak možné boční panely dokoupit v sadách za 11 990 Kč (model T), 4 990 Kč (model B) a 1590 Kč (model C).

Zdroj: Tykon.cz
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek