Sharp SD-WH1000U: japonský všeuměl

Sharp SD-WH1000U: japonský všeuměl
, , aktualita
Sharp se tentokrát opravdu vytáhl a připravil zařízení, které má ambice nahradit všechno, co v současnosti máte v obýváku pro přehrávání médií. Dokáže být SACD, Blu-ray přehrávačem nebo streamerem pro hi-res audio, a to vše navíc bezdrátově.
K oblíbeným
reklama
Sharp se pokouší vydat do dosud neprozkoumaných vod a vydává Sharp Wireless High Resolution Audio Player pod SD-WH1000U. Tento nový počin umí bezdrátově přenášet až 8 kanálů prostorového zvuku bez nutnosti "drátového" propojení. Limitem pro tyto přenosy je nekomprimované audio o rozlišení 24-bit/96 kHz. Přístroj je vybaven mechanikou pro čtení SACD/CD a DVD/Blu-ray disků, ale podporovány jsou samozřejmě i další formáty jako FLAC, WAV, MP3 a DSD.  
Velmi dobrou zprávou pro případné zájemce je skutečnost, že Sharp umí přistupovat k souborům na externích discích skrze USB, ale také mu konstruktéři dali do vínku funkcionalitu streameru, takže je možné přehrávat média uložená na síťovém disku. Ovládání přehrávání respektive celého přístroje probíhá přes aplikaci pro mobilní zařízení s operačními systémy Android a iOS (Apple).
Pokud jsme mluvili o bezdrátovém přenosu nekomprimovaného audia s rozlišením až 24-bit/96 kHz, tak vězte, že k tomuto potřebujete reproduktorový systém kompatibilní s WiSA nebo standardní reproduktorový systém, kde ovšem bude potřeba využít Sharp Wireless Bridge VR-WR100U. Podle společnosti to znamená svobodu bezdrátového spojení společně se všemi výhodami zvuku ve vysokém rozlišení, který velmi dobře poslouží i high-endovému audio systému. Sharp SD-WH1000U umí také přivádět bezdrátově nekomprimované video ve Full HD (1080p) skrze Wireless HD (WiHD) přes dodávaný adaptér.
Sharp správně usoudil, že standardní frekvence pro Wi-Fi (2,4 GHz) není pro přenos videa či audia příliš vhodná a vsadil na pásmo 5,2-5,8 GHz, které lze upravit v závislosti na zarušení příslušné frekvence jiným zařízením. Kvalitu celého řešení ovšem neposoudíme jinak než praktickou zkouškou. Výrobce mimo tyto vlastnosti vsadil i na prémiové provedení, které by mělo potěšit i oko potencionálního zákazníka. Sharp se také dušuje, že pro SD-WH1000U jsou součástky vybíraný ručně inženýry společnosti (v reálu poměrně úsměvné představit si inženýry zkoumající každou součástku a plýtvající takto svým poměrně drahým časem, ale nechme marketingu trochu prostoru pro seberealizaci).Sharp Wireless High Resolution Audio Player SD-WH1000U bude dostupný v září tohoto roku a jeho cena by se měla pohybovat okolo 100 000 Kč s DPH (přepočet z dolarové ceny v USA). V případě, že nemáte reproduktorový systém kompatibilní s tímto přehrávačem, bude třeba počítat s další investicí ve výši asi 20 000 Kč na Sharp Wireless Bridge.
 

Shrnutí vlastností Sharp SD-WH1000U:


 • Umožňuje bezdrátové (WiSA) přehrávání nekomprimovaného audio signálu (24-bit/96kHz)
 • Umožňuje bezdrátové přehrávání Full HD videa (až 1080p) skrze technologii WiHD
 • Podporuje přehrávání fyzických médií  SACD / Blu-ray / DVD (Video)
 • Navigace a ovládání skrze Sharp Mobile App
 • Podporované formáty audia: WAV / FLAC / DSD / WMA / MP3
 • Přehrávání ze síťového disku (NAS) a USB uložišť
 • High Rigidity Ridged Optical Drive
 • Hliníkové šasi, přední a boční panely
 • R-Core transformátor pro napájení
 • 3x HDMI vstup, 1x Audio Optical Digital Input, 1x Audio Coaxial Digital Input a USB DAC (PC) Input
 • 2x HDMI výstupy (1x výstup pro 4K video a 7.1 zvuk, 1x výstup pro Full HD video a 7.1 zvuk)
 • 1x  optický digitální výstup, 1x  koaxiální digitální výstup, 2x analogový výstup (XLR-L/R, RCA-L/R)
 • 1x Ethernet, 1xRS-232C a 2x USB rozhraní
 
Zdroj: Monoandstereo.com
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek