www.svetaudia.cz
>
>
>

Sennheiser HD630VB: nová uzavřená sluchátka

Sennheiser HD630VB: nová uzavřená sluchátka
, , aktualita
Sennheiser představil zbrusu nová luxusní sluchátka uzavřeného typu, která mají možnost využít integrovaného mikrofonu a fungovat jako plnohodnotný headset. Uzavřená konstrukce sluchátek je pro Sennheiser nezvyklostí.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste fanoušky sluchátek Sennheiser, tak zpozorněte, protože v létě se chystá na trh nový uzavřený model sluchátek pod označením Sennheiser HD630VB. Příslušnost sluchátek k řadě HD6xx znamená, že samotná sluchátka nebudou úplně levnou záležitostí. Odhadovaná cena by se měla pohybovat na úrovni zhruba 13 tisíc korun. Srovnání se sluchátky otevřeného typu, jako jsou oblíbené modely Sennheiser HD 800/700/650/600, bude určitě zajímavé pro mnoho uživatelů.

Uzavřená konstrukce sluchátek je pro Sennheiser velmi netypická a všechny modely sluchátek poslední dekády stavěly výhradně na otevřených systémech. Není tajemstvím, že vytvořit opravdu dobře hrající sluchátka s uzavřenými mušlemi je velký oříšek. Výhodou sluchátek uzavřeného typu je jednoznačně izolace od okolí a také naopak nepronikání zvuku ze sluchátek do okolí. Výrobce uvádí mezi výhody také možnost upravovat úroveň reprodukce nízkých frekvencí pomocí integrovaného voliče. Regulace úrovně basů není příliš audiofilským řešením, ale pokud bude regulace nejen jednosměrnou regulací ke zvýraznění, tak se může ukázat jako praktická. Některé modely Sennheiser mají s prominentností nejnižších frekvencí opravdu problém.

Sennheiser se chlubí tím, že speciálně pro tato sluchátka vyvinul zbrusu nový dynamický měnič s velmi nízkým zkreslením. Kmitací cívka měniče je z čistého hliníku. Celkové harmonické zkreslení sluchátek je podle výrobce nižší než 0,08 % (v případě frekvence 1 kHz a akustickém tlaku 100 dB). Impedance sluchátek je 32 Ohmů a frekvenční odezva sluchátek je 10-42000 Hz. Konstrukce sluchátek je podle výrobce vyrobena výhradně s lehkých materiálů, jako jsou hliníkové slitiny a plast. V tomto ohledu není důvod Sennheiseru nevěřit, protože modely HD600/700/800 patří rozhodně mezi nejlehčí sluchátka na trhu. Každých pár desítek gramů je v případě sluchátek políčkem do tváře jejich pohodlného dlouhodobého užívání.

Zásadní vlastností tohoto modelu sluchátek je možnost připojení mikrofonu, což dělá ze sluchátek Sennheiser HD630VB modulární produkt, který může zastupovat také headset. U těchto sluchátek podle výrobce nebude problémem využívat k plné spokojenosti ani mobilní zařízení jako přehrávače hudby nebo telefony. Prozatím není jasné, kdy a za kolik bude tento model dostupný v České republice, ale jak už bylo zmíněno, stane se tak pravděpodobně někdy v průběhu třetího kvartálu tohoto roku.

Zdroj: Hifi.pl
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek