Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Sennheiser HD630VB: nová uzavřená sluchátka

1.6.2015, Petr Štefek, aktualita
Sennheiser představil zbrusu nová luxusní sluchátka uzavřeného typu, která mají možnost využít integrovaného mikrofonu a fungovat jako plnohodnotný headset. Uzavřená konstrukce sluchátek je pro Sennheiser nezvyklostí.
Pokud jste fanoušky sluchátek Sennheiser, tak zpozorněte, protože v létě se chystá na trh nový uzavřený model sluchátek pod označením Sennheiser HD630VB. Příslušnost sluchátek k řadě HD6xx znamená, že samotná sluchátka nebudou úplně levnou záležitostí. Odhadovaná cena by se měla pohybovat na úrovni zhruba 13 tisíc korun. Srovnání se sluchátky otevřeného typu, jako jsou oblíbené modely Sennheiser HD 800/700/650/600, bude určitě zajímavé pro mnoho uživatelů.

Uzavřená konstrukce sluchátek je pro Sennheiser velmi netypická a všechny modely sluchátek poslední dekády stavěly výhradně na otevřených systémech. Není tajemstvím, že vytvořit opravdu dobře hrající sluchátka s uzavřenými mušlemi je velký oříšek. Výhodou sluchátek uzavřeného typu je jednoznačně izolace od okolí a také naopak nepronikání zvuku ze sluchátek do okolí. Výrobce uvádí mezi výhody také možnost upravovat úroveň reprodukce nízkých frekvencí pomocí integrovaného voliče. Regulace úrovně basů není příliš audiofilským řešením, ale pokud bude regulace nejen jednosměrnou regulací ke zvýraznění, tak se může ukázat jako praktická. Některé modely Sennheiser mají s prominentností nejnižších frekvencí opravdu problém.

Sennheiser se chlubí tím, že speciálně pro tato sluchátka vyvinul zbrusu nový dynamický měnič s velmi nízkým zkreslením. Kmitací cívka měniče je z čistého hliníku. Celkové harmonické zkreslení sluchátek je podle výrobce nižší než 0,08 % (v případě frekvence 1 kHz a akustickém tlaku 100 dB). Impedance sluchátek je 32 Ohmů a frekvenční odezva sluchátek je 10-42000 Hz. Konstrukce sluchátek je podle výrobce vyrobena výhradně s lehkých materiálů, jako jsou hliníkové slitiny a plast. V tomto ohledu není důvod Sennheiseru nevěřit, protože modely HD600/700/800 patří rozhodně mezi nejlehčí sluchátka na trhu. Každých pár desítek gramů je v případě sluchátek políčkem do tváře jejich pohodlného dlouhodobého užívání.

Zásadní vlastností tohoto modelu sluchátek je možnost připojení mikrofonu, což dělá ze sluchátek Sennheiser HD630VB modulární produkt, který může zastupovat také headset. U těchto sluchátek podle výrobce nebude problémem využívat k plné spokojenosti ani mobilní zařízení jako přehrávače hudby nebo telefony. Prozatím není jasné, kdy a za kolik bude tento model dostupný v České republice, ale jak už bylo zmíněno, stane se tak pravděpodobně někdy v průběhu třetího kvartálu tohoto roku.

Zdroj: Hifi.pl