Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
CD/SACD přehrávače
DA převodníky
Streamery
Zesilovače
Reproduktory
Sluchátka
Ostatní
Facebook  |  Twitter
O nás  |  Napište nám
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak
8.4.2015, Petr Štefek, recenze
V dnešním testu jsme si vzali na mušku několik softwarových přehrávačů, které považujeme za jedny z nejlepších možností, jak vyřešit přehrávání hudby na počítači s operačními systémy Windows a Mac OS X.
lada32 (1) | 3.5.201517:08
Tak jsem jako uživatel Mac Osx nainstaloval Audirvanu ve 14 dní verzi. Měl jsem premium verzi Spotify, než jsem ji stačil obnovit, narazím na tenhle článek.. Asi nebude cesty zpět.. Zkoušel jsem ji proti Vox, který mě připadá dál jako iTunes. Na první poslech větší klid v nahrávce, nejsou nástroje tak slité, detail. Při poslechu na sluchátkách ten rozdíl vynikne samozřejmě více, přes bedny to nebude tak asi markantní. I když mám zase lampový sluchátkový zesilovač Vincent KHV 1, takže s jiným sluchátkáčem ten rozdíl by byl asi větší. No asi vykašlu na Spotify a zakoupím Audirvanu..Díky za článek
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Petr Štefek (43) | 4.5.201511:02
Díky za komentář. Obávám se. že srovnáváte nesrovnatelné. Spotify je služba, která vám dovoluje využívat celou databázi jejich hudby za paušální měsíční poplatek. Audirvana je naopak softwarová aplikace pro přehrávání obsahu z vašeho úložiště, kterou si ­"kupuje­" přes licenční ujednání s dodavatelem. Audirvana vám tedy Spotify nenahradí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
coremar (1) | 30.4.201512:31
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Petr Štefek (43) | 30.4.201512:38
JRiver byl před nějakým časem zájemce o odkoupení Jplay a pak z toho sešlo. Osobně Jplay nepovažuji za nějaký zázrak. Foobar jsem zmiňoval. S JRiver to fungovalo ku spokojenosti ... degradaci zvuku jsem nepostřehl. Jedna paní povídala ... je možné, že se JRiver prostě nelíbí parazitování na jejich značce.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Petr Štefek (43) | 30.4.201512:55
http:­/­/www.computeraudiophile.com­/blogs­/mitchco­/jriver­-vs­-jplay­-test­-results­-156­/

Toto je asi nejzajímavější poselství. Jelikož stabilně nepoužívám, tak si zkusím znova A­/B test na HD800 a uvidíme, co z toho vyleze.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
crx (3) | 10.4.20157:13
nevim, pro me je prehravac hudby proste prehravac hudby :­)
od devadesatych let pouzivam jen a pouze winampa, nepotrebuju mit miliony barevnych oken se spoustou obrazku ... kor kdyz posloucham hudbu pri praci na pocitaci ... potrebuju minimalisticky program co me vse prehraje a abych o nem ani nevedel, jen malinka listicka pro pripadny ovladani a mrkani co hraje ...
10mb na disku, max spokojenost, 0 korun ...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Petr Štefek (43) | 11.4.20159:28
Zdravím, máte úplnou pravdu. Pokud nemáte vyloženě špičkovou sestavu, tak je vliv softwarového přehrávače zanedbatelný.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
crx (3) | 13.4.20157:19
tak winamp ­-> maiko wasapi ­-> audio track prodigy ­-> profigold ­-> denon pma920 ­-> heco victa 500 ...
su v panelaku, takze si na kvalitu poslechu v obyvaku, kde se me na zemi povaluji takovy veci jako sem tam stul­/stolek, skrin, okno a dvere, nestezuju, pc mam v nizke lianli htpc bedne, na tom zesak, na tom technics dvojce a nahore technics cd ... a jestli jedu cd, nebo to same pustim z flacu z pc, tak neslysim zadny rozdil ...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Luk Skywalker (2) | 1.5.201511:01
Taky souhlasím, Winamp je nejlepší, navíc zdarma a přehraje téměř vše ­(pár exotických formátů by se našlo­). Kdo není audiofil, tak nemusí nic řešit. A i v řetězci zvukový soubor ­- software ­- zvukový hardware ­(od zvukové karty až po reprobedny­), bych řekl že na softwaru záleží nejméně.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
juwa (1) | 9.4.201513:10
Po přečtení ­(výborného­) článku mě to nedalo a rozhodl jsem se vyzkoušet doplněk JPlayer. A musím přiznat, že mě spadla brada, jak šla kvalita nahoru. Ano, cena 99 € je poměrně vysoká, ale:
1. Skvěle funguje ­- zkoušeno s JRiver, Winamp, Mediamonkey, Aimp, Foobar, Musicbee ­- zkrátka všechny co mají podporu ASIO. U všech je kvalitativní přínos na první poslech jasně zřetelný.
2. Dle licenčních podmínek je možné používat na všech PC v rámci domácnosti a tím pádem cena tolik nebolí.
3. Malý nedostatek ­- schválnůstka. Zkušební verze každé cca 3 min přeruší ­- umlčí reprodukci na cca 7 s. Toto se samozřejmě plné verze netýká....
4. Doporučuji každému vyzkoušet.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Petr Štefek (43) | 9.4.201513:21
Zdravím, díky za komentář. Osobně se mi nepodařilo JPLAY zprovoznit s Foobarem. Ta zkušební verze je mrzutá, ale já jsem dostal licenci přímo od výrobce pro účely testu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
sheppi (1) | 8.4.201511:34
Nevím jak moc se autor vyzná v SW pod Windows, ale opomenout jeden z nejlepších ­(ne­-li úplně nejlepší­) audio přehrávačů pro Windows a to sice AIMP3 mi přijde jako obrovský nedostatek tohoto testu.
Chápu, že výběr je čistě subjektivní, ale určitě by stálo za to se na tento přehrávač podívat, obzvlášť pokud jste vyrůstali na WinAmpu :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Petr Štefek (43) | 8.4.201514:01
Těch přehrávačů, které jsem neuvedl je více, ale tyto obecně považuji z různých důvodů za nejvhodnější. V druhém kole dojde třeba i na ten AIMP3. Díky za tip.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
ThinkMan (1) | 10.4.201518:10
Pokud bude druhé kolo, tak bych doporučil JetAudio. Používám na PC i v telefonu a nemůžu si ho vynachválit.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
crx (3) | 5.5.20158:30
jestli bude druhe kolo, tak mohlo by tam byt vysvetleno jak me sw prehravac, napr winamp s maiko pluginem, ovlivni­/dokurvi zvuk, ze musim pouzivat jinaci jako foobar popr placeny?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.