www.svetaudia.cz
>
>

Test přehrávačů hudby pro Windows a Mac OS X

Test přehrávačů hudby pro Windows a Mac OS X
, , recenze
V dnešním testu jsme si vzali na mušku několik softwarových přehrávačů, které považujeme za jedny z nejlepších možností, jak vyřešit přehrávání hudby na počítači s operačními systémy Windows a Mac OS X.
K oblíbeným
reklama
Pokud bych měl na závěr vybrat ten nejlepší ze dnes testovaných softwarových přehrávačů, byla by to poměrně těžká volba, neboť výsledek do značné míry závisí na preferencích uživatele. Za mě by volba padla jednoznačně na přehrávač Audirvana 2.0, který podle mého názoru poskytuje ve své poslední verzi celkově nejlepší zvuk a také největší uživatelský komfort. Má to ovšem jako obvykle jeden háček. Uživatele platformy PC ostrouhají a musí se pohlédnout jinde. Fanoušci Apple po zaplacení zhruba 2000 Kč dostávají vše, co pro přehrávání hudby na Mac OS potřebují.

Signalyst HQ Player si jeho vývojář cení podle mého názoru příliš vysoko. Poskytuje sice špičkový zvuk a velmi široké možnosti nastavení, ale na druhou stranu je v některých ohledech ještě poměrně nedotažený, zvláště pokud jde o uživatelský komfort. Jeho velkou výhodou je možnost provozovat jej nejen na Mac OS X, ale i na operačních systémech Windows a Linux.

Třetí možností, jak získat velmi dobrý přehrávač audio souborů, je i po letech Foobar2000, který díky pluginům stále dokáže konkurovat a navíc je zdarma. Nenabídne žádné vymoženosti jako „memory play“ nebo 64bitové zpracování signálu či "integer mode", ale pro běžné užití to naprosto nevadí. Zbylé dva přehrávače nedokázaly ničím zásadním zaujmout. Amarra 3.0 toho nabízí sice dost, ale Audirvana 2.0 se jevila ve všech ohledech (uživatelsky a funkčně) lepší aplikací. V případě JRiver nemůžu přijít na důvod, proč bych si měl připlácet za něco, co mi poskytne Foobar2000 ve velmi podobné kvalitě. Placený add-on JPlay sice posune JRiver výše, ale v součtu se cenou pohybujeme výše než v případě Signalyst HQ Player, který nabídne podstatně lepší zvuk než tato kombinace.
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek