Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
CD/SACD přehrávače
DA převodníky
Streamery
Zesilovače
Reproduktory
Sluchátka
Ostatní
Facebook  |  Twitter
O nás  |  Napište nám
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Test přehrávačů hudby pro Windows a Mac OS X

, , recenze
Test přehrávačů hudby pro Windows a Mac OS X
V dnešním testu jsme si vzali na mušku několik softwarových přehrávačů, které považujeme za jedny z nejlepších možností, jak vyřešit přehrávání hudby na počítači s operačními systémy Windows a Mac OS X.
Test přehrávačů hudby pro Windows a Mac OS X
Pokud bych měl na závěr vybrat ten nejlepší ze dnes testovaných softwarových přehrávačů, byla by to poměrně těžká volba, neboť výsledek do značné míry závisí na preferencích uživatele. Za mě by volba padla jednoznačně na přehrávač Audirvana 2.0, který podle mého názoru poskytuje ve své poslední verzi celkově nejlepší zvuk a také největší uživatelský komfort. Má to ovšem jako obvykle jeden háček. Uživatele platformy PC ostrouhají a musí se pohlédnout jinde. Fanoušci Apple po zaplacení zhruba 2000 Kč dostávají vše, co pro přehrávání hudby na Mac OS potřebují.

Signalyst HQ Player si jeho vývojář cení podle mého názoru příliš vysoko. Poskytuje sice špičkový zvuk a velmi široké možnosti nastavení, ale na druhou stranu je v některých ohledech ještě poměrně nedotažený, zvláště pokud jde o uživatelský komfort. Jeho velkou výhodou je možnost provozovat jej nejen na Mac OS X, ale i na operačních systémech Windows a Linux.

Třetí možností, jak získat velmi dobrý přehrávač audio souborů, je i po letech Foobar2000, který díky pluginům stále dokáže konkurovat a navíc je zdarma. Nenabídne žádné vymoženosti jako „memory play“ nebo 64bitové zpracování signálu či "integer mode", ale pro běžné užití to naprosto nevadí. Zbylé dva přehrávače nedokázaly ničím zásadním zaujmout. Amarra 3.0 toho nabízí sice dost, ale Audirvana 2.0 se jevila ve všech ohledech (uživatelsky a funkčně) lepší aplikací. V případě JRiver nemůžu přijít na důvod, proč bych si měl připlácet za něco, co mi poskytne Foobar2000 ve velmi podobné kvalitě. Placený add-on JPlay sice posune JRiver výše, ale v součtu se cenou pohybujeme výše než v případě Signalyst HQ Player, který nabídne podstatně lepší zvuk než tato kombinace.