SPaudio A400: česká těžká váha

SPaudio A400: česká těžká váha
, , recenze
SPaudio je česká značka, která by v budoucnu ráda znamenala velmi zajímavou a hlavně levnější alternativu k audio komponentům renomovaných zahraničních značek. Do testu jsme dostali nejvyšší model firemního koncového stereo zesilovače SPaudio A400.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
SP Audio je malá česká firma, která se snaží nabídnout na český trh zesilovače a převodníky s velmi dobrým poměrem výkonu k ceně. SPaudio se svou malou manufakturou sídlí v Litoměřicích. Nezakrývám fakt, že jsem byl velmi zvědavý, co firma dokáže dodat. Dnešní test se týká koncového stereo zesilovače SPaudio A400, který je současně vlajkovou lodí značky. Do testu jsme tak bez nadsázky dostali to nejlepší, co dokáže firma v současné době v oblasti zesilovačů nabídnout.

Kamenem úrazu u většiny malých firem bývá především nemožnost nakupovat součástky v takovém množství, aby si byly schopny zajistit při rozumné koncové ceně slušné marže, které by pokryly náklady na následný vývoj. Pro menšího výrobce je tak v počátcích často jedinou možností starat se o prodej koncovým zákazníkům ve své vlastní režii. V tomto konkrétním případě ovšem získáte u SPaudio individuální přístup a příkladný servis, který se často nevidí ani u větších hifi studií.

V českých končinách se neetabloval jako světových výrobce elektroniky v posledních letech snad nikdo kromě firem KR Audio a EAT. Obě firmy ale cílí na trochu jiný segment trhu než SPaudio, které se zabývá výhradně výrobou tranzistorových zesilovačů a D/A převodníků. Kromě značky SPaudio a jejího produktového portfolia existuje na trhu i značka CustomWorks, jejíž produkty pocházejí ze stejné dílny, ale jsou výrazně levnější a jsou zajímavou alternativou ke komerční produkci pro šikovné kutily, kteří si jsou schopni sestavit kvalitní zesilovač nebo převodník z jednotlivých modulů za zlomek ceny komerčních značek. V případě značky SPaudio je to ovšem poněkud jiné, neboť se dodávají výhradně jako hotové výrobky s jednotným designem.

Mezi nejzajímavějšími připravovanými projekty můžeme jmenovat D/A převodník D1, který bude založen na špičkovém převodníku ESS Sabre ES9018. Samozřejmostí bude kromě jiných digitálních vstupů i USB rozhraní s podporou PCM (až do rozlišení 32-bit/384 kHz) a také podporou DSD 64/128. Firma má ve svém produktovém portfoliu i předzesilovač pod označením P1 a druhý stereo koncový zesilovač A200. Do testu nám firma ochotně dodala kromě výkonového zesilovače i zmiňovaný předzesilovač P1. Snad nevyzradím tajemství, když napíšu, že firma velmi intenzivně pracuje i na plně symetrickém předzesilovači pod označením P2, který bude vybaven také XLR výstupy.

Pokud se rozhodnete s poměrně neznámou značkou požadovat za svůj koncový zesilovač 100 000 Kč, musíte si být opravdu jistý tím, že máte skutečně dobrý výrobek. Za podobnou cenu si už lze z druhé ruky přijít na velmi zajímavé koncové zesilovače renomovaných značek, jako jsou např. Accuphase, Luxman, Krell či Mark Levinson. Proč tedy riskovat a kupovat neznámou značku za poměrně velké peníze? Pokusíme se na tuto otázku odpovědět na následujících stránkách.

V testu se zaměříme výhradně na koncový zesilovač, který jsme měli možnost si vyzkoušet s trojicí předzesilovačů. Jmenovitě šlo o SPaudio P1, Luxman C-03 (repasovaný) a Audionet PRE G2.
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek