Luxman D-05u: univerzální přehrávač s USB převodníkem

Luxman D-05u: univerzální přehrávač s USB převodníkem
, , recenze
Měli jsme možnost vyzkoušet zbrusu nový univerzální přehrávač Luxman pod označením D-05u. Výrobce nezklamal a nový přehrávač se dočkal v mezigenerační obměně všeho, co mu doposud chybělo, nebo toho, co si zákazníci přáli.
K oblíbeným
reklama
Luxman D-05u je bezesporu velmi povedeným univerzálním přehrávačem, který si oproti své starší verzi polepšil snad ve všech posuzovaných oblastech. Zvukově se jedná o starý dobrý Luxman s typickým firemním „golden sound“, který vás při poslechu nebude nikdy nudit. Zároveň s tímto konstatováním je nutné dodat, že Luxman D-05u nevtiskává všem přehrávaným záznamům stejnou hřejivost či zabarvení jako některé z konkurenčních přehrávačů. Jeho projev je velmi přirozený bez ohledu na přehrávaný formát. Testovaný Luxman můžeme bez uzardění označit také za špičkový CD přehrávač, což jsme mohli prohlásit o předchozím modelu jen s přimhouřením obou očí. Model D-05u se v této oblasti posunul opravdu podstatně kupředu a nabízí rozlišený, živý zvuk s pěkným podáním středových frekvencí a detailními, avšak neunavujícími výškami. Samostatnou kapitolou je podání nejnižších frekvencí, které jsou podstatně lepé definovány s větší energií. Luxman si zachovává výbornou pásmovou vyváženost a vnitřní koherenci projevu.

Přehrávání SACD je stále jasně lepší než CD, ale rozdíly již nejsou tak markantní, jako tomu bylo u předchozího modelu. Samozřejmě zde beru při posuzování ohled na limity klasického formátu „red book“, respektive kompaktního disku. Japonský přehrávač je vybaven také plnohodnotným D/A převodníkem s asynchronním USB vstupem, který se může směle popasovat s dedikovanou konkurencí okolo 70-80 tisíc Kč. Převodník s digitálními SPDIF a USB vstupy není žádným pro forma doplňkem, ale plnohodnotným řešením. Nepočítejte ovšem s tím, že po připojení obyčejného PC vás výkony převodníku ohromí. V tomto ohledu je lépe spolehnout se na plnohodnotné rendery, jako je Auralic nebo Aurender, které vše posunou směrem k podstatně lepším výsledkům než v případě využití univerzálních stolních počítačů či notebooků.

Provedení přehrávače Luxman D-05u je vynikající a nelze mu v dané cenové relaci vůbec nic vytknout. K předchozímu modelu D-05u jsem měl výtku, co se týká poměrně obyčejného umělohmotného ovladače, který příliš nekorespondoval s celkovým provedením přístroje. Luxman v tomto ohledu zapracoval a nástupce vybavil opravdu krásným hliníkovým ovladačem s dopracovanou ergonomií. V době stále rostoucích cen si dovolím Luxman D-05u označit za výhodou koupi a jeden z nejlepších univerzálních přehrávačů na trhu. Jistě, v dané cenové relaci najdete lepší dedikovaný CD přehrávač a najdete jistě i lepší externí D/A převodník, ale v případě D-05u získáváte nezvykle dopracované univerzální zařízení, které vám může dělat radost po mnoho následujících let.


Plusy


+ Velmi dobrý zvuk z CD a výborný zvuk z SACD
+ Výborný zvuk integrovaného převodníku skrze USB
+ Podpora všech současných formátů
+ Velmi solidní provedení přehrávače
+ Poměr ceny ku výkonu


Minusy


- Při dané ceně žádné
 
 
Za zapůjčení děkujeme hifi studiu Navratil Audio.

 
Cena v době testování: cca 136 800 Kč s DPHVývoj ceny testovaného produktu:


reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek