Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

iFi Micro iLink: konvertor z USB na SPDIF

22.7.2015, Petr Štefek, recenze
Tato recenze se bude točit okolo velmi užitečného převodníku z USB na SPDIF, který může výrazným způsobem zvýšit užitnou hodnotu starších převodníků, jež nedisponují rozhraním USB, a přesto je chcete využít pro přehrávání hudby na počítači.
Za celou dobu testování iFi Link se mi nestala žádná nepříjemnost. Převodník USB/SPIDF byl vždy a rychle po startu identifikován a připraven k „podávání“ dat převodníků. V systému se iFi tváří jako externí zvukové zařízení, a proto je dobré v případě některých aplikací pro přehrávání nastavit jeho limitní vlastnosti na podporované frekvence. Ve spojení s přehrávačem Foobar2000 byly výsledky s libovolným testovaným převodníkem vynikající. S povděkem rovněž kvituji absenci napájecího adaptéru, který je u těchto zařízení většinou nevalné kvality a navíc zabírá cenné místo v zásuvkách. Převodník napájený přímo z USB je elegantním řešení, ale zároveň se zde nabízí otázka, do jaké míry by výkony iFi iLink ovlivnil firemní USB napáječ, který jsme si již testovali.

Pokud se nám podaří získat pro test znovu obě zařízení a srovnat je ideálně s celou trojicí M2Tech (převodník, napájení a hodiny), pak by to mohl být velmi zajímavý zápas. Do té doby ovšem musím říci, že iFi iLink je pro mě zajímavější kandidát než M2tech HiFace Evo. To ovšem platí pouze s ohledem na cenu a také v případě, kdy budete využívat pouze koaxiální digitální výstup SPDIF. M2Tech HiFace Evo nabízí podstatně širší možnosti v oblasti vstupů a výstupů, takže pro některé aplikace bude lepší řešením.

Rozdíl v ceně obou zařízení činí zhruba 3 000 Kč. Za iFi Link český dovozce poptává 8100 Kč s DPH, kdežto u M2Tech HiFace Evo je to zhruba 11 200 Kč s DPH.


Plusy+ Absence napájecího adaptéru
+ Vzhledem k ceně vynikající zvuk
+ Bezproblémový "plug and play" provoz
+ Příjemná cena


Minusy- Konkurence (např. M2Tech nabízí více typů výstupů)


Cena v době testování iFi Micro iLink: cca 8 100 Kč s DPHZa zapůjčení děkujeme studiu a distributorovi iFi Audio pro ČR, společnosti Exaudio.cz.