www.svetaudia.cz
>
>
>

iFi Micro iLink: konvertor z USB na SPDIF

iFi Micro iLink: konvertor z USB na SPDIF
, , recenze
Tato recenze se bude točit okolo velmi užitečného převodníku z USB na SPDIF, který může výrazným způsobem zvýšit užitnou hodnotu starších převodníků, jež nedisponují rozhraním USB, a přesto je chcete využít pro přehrávání hudby na počítači.
K oblíbeným
reklama
Za celou dobu testování iFi Link se mi nestala žádná nepříjemnost. Převodník USB/SPIDF byl vždy a rychle po startu identifikován a připraven k „podávání“ dat převodníků. V systému se iFi tváří jako externí zvukové zařízení, a proto je dobré v případě některých aplikací pro přehrávání nastavit jeho limitní vlastnosti na podporované frekvence. Ve spojení s přehrávačem Foobar2000 byly výsledky s libovolným testovaným převodníkem vynikající. S povděkem rovněž kvituji absenci napájecího adaptéru, který je u těchto zařízení většinou nevalné kvality a navíc zabírá cenné místo v zásuvkách. Převodník napájený přímo z USB je elegantním řešení, ale zároveň se zde nabízí otázka, do jaké míry by výkony iFi iLink ovlivnil firemní USB napáječ, který jsme si již testovali.

Pokud se nám podaří získat pro test znovu obě zařízení a srovnat je ideálně s celou trojicí M2Tech (převodník, napájení a hodiny), pak by to mohl být velmi zajímavý zápas. Do té doby ovšem musím říci, že iFi iLink je pro mě zajímavější kandidát než M2tech HiFace Evo. To ovšem platí pouze s ohledem na cenu a také v případě, kdy budete využívat pouze koaxiální digitální výstup SPDIF. M2Tech HiFace Evo nabízí podstatně širší možnosti v oblasti vstupů a výstupů, takže pro některé aplikace bude lepší řešením.

Rozdíl v ceně obou zařízení činí zhruba 3 000 Kč. Za iFi Link český dovozce poptává 8100 Kč s DPH, kdežto u M2Tech HiFace Evo je to zhruba 11 200 Kč s DPH.


Plusy+ Absence napájecího adaptéru
+ Vzhledem k ceně vynikající zvuk
+ Bezproblémový "plug and play" provoz
+ Příjemná cena


Minusy- Konkurence (např. M2Tech nabízí více typů výstupů)


Cena v době testování iFi Micro iLink: cca 8 100 Kč s DPHZa zapůjčení děkujeme studiu a distributorovi iFi Audio pro ČR, společnosti Exaudio.cz.
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek