www.svetaudia.cz
>
>
>

iFi Micro iDSD/Micro iUSB: za málo peněz hodně muziky

iFi Micro iDSD/Micro iUSB: za málo peněz hodně muziky
, , recenze
iFi Micro iDSD je jedním z nejlépe vybavených D/A převodníků, pokud se týče podpory audio formátů. Přidejte k tomu bateriové napájení, sluchátkový zesilovač a rázem tu máme velmi zajímavý produkt pro ty, kteří hledají vynikající poměr ceny ku výkonu.
K oblíbeným
reklama
IFi Micro iDSD bych doporučil každému, kdo by si rád pořídil kompaktní převodník, který je vhodný na cesty a neudělá ostudu ani v hlavním reprodukčním systému. Podpora formátů zahrnuje vše, co byste kdy mohli potřebovat. Výkony s dnes běžnými formáty jako je FLAC jsou natolik přesvědčivé, že není téměř možné najít na zařízení chyby. Samozřejmě, že existují lepší převodníky, které jsou ovšem také podstatně dražší, a my zde mluvíme o převodníku za necelých 14 tisíc korun s daní. Zvuk linoucí se z Micro iDSD sice není plně srovnatelný s převodníky jako je Ayre QB-9 nebo zmiňovaný Casea Orion Lite, ale na druhou stranu při přechodu z těchto převodníků na Micro iDSD je zvuk velmi dobře poslouchatelný a není potřeba delší dobu aklimatizace.

Jako sluchátkový zesilovač je iFi Micro iDSD rovněž velmi dobré. Bez sebemenších problémů můžete naplno využít sluchátka okolo 5-10 tisíc. Referenční AKG K-701 se po nastavení parametrů zesilovače daly hodiny velmi dobře poslouchat. Provedení i vybavení je na jedničku. Cenu český distributor stanovil na 13 792 korun s daní, což vzhledem k výbavě a provedení velmi férová cena. Poměr cena výkon je výborný a iFi Micro iDSD se stává mou referencí v cenové třídě do 15 tisíc. Oproti některým konkurentům je výhodou také koaxiální digitální vstup, který dovolí připojit k převodníku také jiná zařízení s koaxiálním digitálním výstupem.

Další v našem testu bylo iFi iUSB power, které má řešit čisté napájení USB a oddělit galvanicky převodník od PC nebo Macu. Dobrou zprávou pro fanoušky přehrávání audia na PC je, že iUSB umí v tomto ohledu skutečně zázraky a výslednou reprodukci posunuje o další kus směrem ke špičkovým přehrávačům SACD/CD. Přínos pro reprodukci je značný u každého ze tří převodníků, které jsme měli k dispozici. Troufám si tvrdit, že velikost přínosu bude odpovídat kvalitě implementace USB kontroléru v D/A převodníku. Pokud to s přehráváním audia po USB myslíte vážně, tak je iUSB nutným doplňkem k USB převodníku. Distributor si cení iFi Micro iUSB na 5572 korun s daní.

Drahým ale přesto zajímavým příslušenstvím je duální USB kabel Gemini, který je vytvořen na míru k iUSB Power. Oddělení napájení od datových vodičů má logické opodstatnění. Výrobce rovněž vsadil na super čistou měď s pevným jádrem a stíněné konektory. Bude to možná znít jako klišé, ale pokud na něj máte, tak si jej s iUSB pořiďte v tandemu. Výsledky jsou natolik přesvědčivé, že oba komponenty se už u mě usídlí natrvalo. Návrat k poslechu bez tohoto příslušenství je sice možný, avšak značně nepohodlný. Proto vám poradím jedno, vyzkoušejte je až momentu, kdy se sami smíříte s tím, že podobné peníze za USB kabel a napaječ utratíte. Cena duální USB kabelu Gemini je 6792 korun s daní.

Všechny tři výrobky z portfolia iFi si zaslouží ve svých kategoriích maximální pozornost. Pokud zkombinujete všechny tři výrobky dohromady, do 25 000 Kč dostanete natolik kvalitní reprodukční systém pro přehrávání hudby na PC nebo Macu, že pro jeho překonání budete muset sáhnout do kapsy pravděpodobně podstatně hlouběji. Od nynějška budu brát malé kompaktní krabičky se stejnou vážností jako plnohodnotné hifi komponenty. Bravo iFi!


Plusy+ Přenosný DAC se skvělým zvukem
+ Podpora DSD512 a PCM do 768 kHz/32-bitů
+ Podpora DSD nativně (čipy Burr-Brown)
+ Bateriové napájení a sluchátkový zesilovač
+ Možnosti nastavení výkonu a filtrů
+ Špičkové příslušenství Micro iUSB a kabel Gemini


Minusy- Při dané ceně vůbec nic


Cena v době testování iFi Micro iDSD: cca 13 792 Kč s DPH
Cena v době testování iFi Micro iUSB: cca 5 572 Kč s DPH
Cena v době testování iFi Gemini USB kabel: cca 6 972 Kč s DPH


Za zapůjčení děkujeme studiu a distributorovi iFi Audio pro ČR, společnosti Exaudio.cz.
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek