www.svetaudia.cz
>
>
>

iFi Micro iDSD/Micro iUSB: za málo peněz hodně muziky

iFi Micro iDSD/Micro iUSB: za málo peněz hodně muziky
, , recenze
iFi Micro iDSD je jedním z nejlépe vybavených D/A převodníků, pokud se týče podpory audio formátů. Přidejte k tomu bateriové napájení, sluchátkový zesilovač a rázem tu máme velmi zajímavý produkt pro ty, kteří hledají vynikající poměr ceny ku výkonu.
K oblíbeným
reklama
Spolu s převodníkem jsem měl možnost vyzkoušet také specializovaný filtr resp. napaječ USB, který společnost nabízí jako možnost upgradu pro jakýkoliv USB převodník. Micro iUSB Power modul by teoreticky měl vyřešit kvalitu napájení skrze USB. Klasické USB z běžného počítače nebo notebooku je zdrojem rušení a šumů. Společnost respektive její konstruktéři tvrdí, že předřazením iFi iUSB Power získáváme kvalitnější napájení USB než v případě běžné 9V baterie.

Micro iUSB Power je vybaven jedním USB vstupem a dvěma USB výstupy, které jsou rozděleny na výstup s napájením a výstup pro samotná data. Pokud nemáte po ruce kabel iFi Gemini Dual-Head, tak nemusíte zoufat, protože lze využít také standardní čtyřvodičový kabel se spojeným napájením a datovými přenosy. Jednoduše k tomu využijete výstup označený jako napájení a datové přenosy. Plný potenciál samozřejmě využijete při použití zmiňovaného firemního kabelu iFi Gemini nebo jiného kabelu na podobném principu (např. Acoustic Revive). Na napáječi najdeme tři informační diody, které nás informují o tom, zda je připojený počítač, převodník a také zda je aktivovaná funkce IsoEarth.

Napájení Micro iUSB Power je řešeno skrze dodávaný adaptér nebo je možno alternativně napájet z USB samotného počítače samostatným kabelem. Na zařízení je přítomen pouze jeden jediný přepínač, který aktivuje tzv. IsoEarth, který přerušuje stejnosměrné zemní propojení mezi počítačem a převodníkem a má podle inženýrů iFi dále snižovat kontaminaci dat rušením a šumem. Designem iUSB Power téměř přesně kopíruje D/A převodník Micro iDSD představený v minulé kapitole. Cena iFi Micro iUSB je distributorem stanovena na 5572 Kč s DPH, což se jeví jako přiměřené.

Pokud se týká samotného kabelu Gemini, tak konstruktéři společnosti tvrdí, že pro kvalitu přenosu dat je zásadní nejen oddělení napájení od datových přenosů, ale také samotná impedance kabelu. Ta by měla co nejpřesněji odpovídat standardu specifikovanému pro USB 2.0, který činí 90 Ohmů. Gemini odpovídá této hodnotě s odchylkou maximálně 1 %. Je těžké posoudit, do jaké míry se jedná o marketing a do jaké míry to mají v iFi podložené skutečným výzkumem. My posoudíme jen výsledek a to, zda to převodníku prospěje či nikoli. Kabel Gemini je založen na stíněných konektorech s pozlacenými kontakty a také na vodičích ze superčisté mědi (Heavy OHFC Continuous Cast Copper) s pevným jádrem. Cena kabelu je poměrně vysoká činí 6972 korun za 1,5 metrovou verzi.
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek