www.svetaudia.cz
>
>
>

Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán

Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
, , recenze
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
K oblíbeným
reklama
Dynaudio asi není potřeba nijak zvlášť představovat, protože se dnes jedná o skutečně světoznámého dánského výrobce reproduktorových měničů a reprosoustav. Své výtvory dodává nejen do domácností zhýčkaným audiofilům, ale také do automobilů nebo výpočetní techniky. Firma svého času dodávala výškové měniče také ostatním výrobcům reprosoustav, ale postupně od tohoto kroku upustila. Například výšková hedvábná kalota Dynaudio Esotar2 patří právem k absolutní špičce mezi podobnými měniči. Dynaudio je dánská značka, která je od roku 2014 většinově vlastněná čínskou společností GoerTek. Ve společnosti zůstal s menšinovým podílem také její zakladatel Wilfried Ehrenholz, takže věci by se v následujících letech nemusely zcela vymknout kontrole. Zákazníci z Evropy, Japonska a USA na jakékoli přesunutí výroby do Asie reagují velmi citlivě. To si už vyzkoušela na vlastní kůži například firma Sonus Faber.

Asi nejznámější řady reprosoustav této značky jsou Focus, Contour a Confidence. Dnešní recenze se bude týkat právě modelu z populární řady Contour v provedení Limited Edition. Dynaudio Contour S3.4 Limited Edition jsou novým modelem v portfoliu firmy a podle firemní strategie doplňují mezeru mezi klasickou řadou Contour a high-endovou řadou Confidence Platinum. Dynaudio Contour S3.4 Limited Edition jsou poslední reprosoustavy navržené a vyrobené podle původního dánského konceptu. Nová řada Contour bude v mnoha směrech jiná.

Dynaudio staví nejen na špičkových výškových měničích, ale také na vynikajících středobasových měničích s polypropylenovou membránou (MSP). Limited Edition v názvu těchto reprosoustav znamená hned několik věcí. První věcí je dostupnost reprosoustav, která je firmou plánována do roku 2016 (podle všeho by mělo být vyrobeno maximálně 2000 kusů). Druhou a podstatnější věcí, respektive změnou oproti standardnímu modelu Contour S jsou změny v součástkové základně výhybky, výškového měniče a také v provedení reprosoustav. Celý koncept Limited Edition je především zajímavým počinem, jak oživit prodej již morálně zastaralé (ovšem výkony stále nadprůměrné) řady Contour S.

Hedvábná kalota Limited Edition je stejná jako u série Contour S, ale navíc je její povrch impregnován speciální substancí, kterou Dynaudio pojmenovalo Precision Coating. Výsledek není pouze na papíře a rozdíly jsou opravdu jasně slyšitelné, pokud máte možnost oba modely srovnat napřímo. Další změnou oproti standardní verzi je vnitřní kabeláž z OFC mědi. Pasivní výhybka dostala kondenzátory Mundorf M-Cap a také Thin Film Ceramic rezistory. Tyto změny se pravděpodobně na výsledku podepsaly velmi významným způsobem. Nezbývá si trošku postesknout nad tím, proč to takto „pořádně“ nešlo udělat už u standardní verze. Na vině je samozřejmě ekonomický model té či oné řady reprosoustav.
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Pro retrofily i high tech fanoušky: tipy na domácí gramofon Pro retrofily i high tech fanoušky: tipy na domácí gramofon
Kdo má dnes doma gramofon? Buď příslušník starší generace, kterému prostě zbyl z mládí gramofon a sbírka desek (nejspíš) s českou pop music. Nebo fajnšmekr, audiofil, který dobře ví, že přirozenosti zvuku z gramofonu se nic digitálního nevyrovná.
15.4.2016, inzerce, PR článek