Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Devialet 110/120: test základního modelu

15.7.2014, Petr Štefek, recenze
Devialet 120 je základním modelem společnosti a ukazuje, kam se vývoj v oblasti digitálních zesilovačů posouvá. V tomto případě máme na stole all-in-one řešení, které může být tím jediným zařízením ve vašem obýváku.
Kapitoly článku:
Digitální zesilovače nemají mezi audiofily na růžích ustláno, neboť zkušenosti s velkým množstvím zařízení nebyly ve svých počátcích zrovna pozitivní a dodnes se většina zarytých milovníků starých pořádků odvrací od digitálu jako divoké zvíře od ohně. Devialet nás chce přesvědčit, že i zatracovaný digitál může být konkurencí pro ty nejlepší tranzistorové nebo lampové zesilovače. Tak jako nic nepřesvědčí milovníka vinylu, aby přesedlal z černých kotoučků se všemi jejich nedostatky na streamování hi-res audia, tak asi nic nepřesvědčí některé jedince, že i digitál může být konkurenceschopný.


Devialet 200 - druhý nejnižší model nabídky

Pokud jste v minulosti chtěli kvalitní integrovaný zesilovač, s jistotou jste se vydávali pro renomované japonské nebo americké značky a sem tam se povedlo zabodovat také evropské produkci. Nebudu zastírat, že jsem také milovník starých pořádků a synonymem pro dobrý zesilovač je pro mě jednočinná třída A a dostatečná porce výkonu. O to více mě překvapilo, že Devialet mou pravdu vystavil poměrně značné zatěžkávací zkoušce.


Devialet 400 - solidních 400 W na kanál

Řekněme, že jste pokrokový člověk a hledáte zesilovač, který bude srdcem vašeho systému a budete na něm moci pouštět ze svého počítače nebo telefonu a nepohrdnete ani hi-res audiem streamovaným přes Ethernet. Pokud byste pro každou tuto disciplínu chtěli samostatný přístroj, jak tomu ostatně bylo zvykem, vydaná částka by se začala šmahem násobit. Devialet má v podstatě all-in-one řešení, které kombinuje integrovaný zesilovač, streamer hi-res audia a D/A převodník.


Devialet 800 - 800 W brutálního výkonu

Digitální zesilovače se celkově jen velmi pomalu prosazují ve světě high-endu, ale několik odvážných se přeci jen najde. Můžeme jmenovat třeba japonský SPEC nebo německý Burmester, což jsou firmy, které v poslední době vypustily nové integrované zesilovače. Mezi průkopníky ale patří také Bel Canto nebo Primare. Každý z výše jmenovaných na to jde po svém, ale s jistotou mohu říci, že nejoriginálnější a nejpromyšlenější koncepci má právě Devialet.