Devialet 110/120: test základního modelu

Devialet 110/120: test základního modelu
, , recenze
Devialet 120 je základním modelem společnosti a ukazuje, kam se vývoj v oblasti digitálních zesilovačů posouvá. V tomto případě máme na stole all-in-one řešení, které může být tím jediným zařízením ve vašem obýváku.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Digitální zesilovače nemají mezi audiofily na růžích ustláno, neboť zkušenosti s velkým množstvím zařízení nebyly ve svých počátcích zrovna pozitivní a dodnes se většina zarytých milovníků starých pořádků odvrací od digitálu jako divoké zvíře od ohně. Devialet nás chce přesvědčit, že i zatracovaný digitál může být konkurencí pro ty nejlepší tranzistorové nebo lampové zesilovače. Tak jako nic nepřesvědčí milovníka vinylu, aby přesedlal z černých kotoučků se všemi jejich nedostatky na streamování hi-res audia, tak asi nic nepřesvědčí některé jedince, že i digitál může být konkurenceschopný.


Devialet 200 - druhý nejnižší model nabídky

Pokud jste v minulosti chtěli kvalitní integrovaný zesilovač, s jistotou jste se vydávali pro renomované japonské nebo americké značky a sem tam se povedlo zabodovat také evropské produkci. Nebudu zastírat, že jsem také milovník starých pořádků a synonymem pro dobrý zesilovač je pro mě jednočinná třída A a dostatečná porce výkonu. O to více mě překvapilo, že Devialet mou pravdu vystavil poměrně značné zatěžkávací zkoušce.


Devialet 400 - solidních 400 W na kanál

Řekněme, že jste pokrokový člověk a hledáte zesilovač, který bude srdcem vašeho systému a budete na něm moci pouštět ze svého počítače nebo telefonu a nepohrdnete ani hi-res audiem streamovaným přes Ethernet. Pokud byste pro každou tuto disciplínu chtěli samostatný přístroj, jak tomu ostatně bylo zvykem, vydaná částka by se začala šmahem násobit. Devialet má v podstatě all-in-one řešení, které kombinuje integrovaný zesilovač, streamer hi-res audia a D/A převodník.


Devialet 800 - 800 W brutálního výkonu

Digitální zesilovače se celkově jen velmi pomalu prosazují ve světě high-endu, ale několik odvážných se přeci jen najde. Můžeme jmenovat třeba japonský SPEC nebo německý Burmester, což jsou firmy, které v poslední době vypustily nové integrované zesilovače. Mezi průkopníky ale patří také Bel Canto nebo Primare. Každý z výše jmenovaných na to jde po svém, ale s jistotou mohu říci, že nejoriginálnější a nejpromyšlenější koncepci má právě Devialet.
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek