Audionet SAM G2: minimalismus pro náročné

Audionet SAM G2: minimalismus pro náročné
, , recenze
Německá firma Audionet je u nás trhu zabydlená již téměř dvě dekády a ve svém portfoliu má velmi zajímavé zesilovače nebo digitální přehrávače. Dnes se podíváme na jediný firemní integrovaný zesilovač Audionet SAM G2.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Audionet je známý německý výrobce audio komponentů sídlící ve městě Bochumi. Na našich stránkách jsme se s výrobky této značky ještě nesetkali, takže si to snad v budoucnu vynahradíme. Bochumští mají poměrné rozsáhlé produktové portfolio, které okupují především zesilovače a digitální zdroje ve formě přehrávačů fyzických médií Audionet ART G3 (CD) a VIP G3 (CD/SACD) a digitálních streamerů (DNC). Velice zajímavou možností je také integrovaný zesilovač Audionet DNA a předzesilovač DNP s integrovaným streamerem digitálního audia.

Komponenty Audionet jsou navrhovány a vyráběny přímo v Bochumi, takže to není žádná licenční výroba někde na východě. Na jednu stranu to může nám, Evropanům, imponovat, ale na druhou stranu se s tím pojí i výrazně vyšší výrobní náklady. Zákazníkům, a zvláště pak těm německým, to ovšem nevadí. Je také nutné upozornit na to, že Audionet patří ke kategorii „zaplatitelného“ high-endu, který nestaví na exotických konstrukcích a ezoterice, ale na čistě vědeckém přístupu. To také označuje také firemní slogan „scientific magic“ či „enjoy the science“.

Předmětem dnešního testu je integrovaný zesilovač Audionet SAM G2, který je jediným integrovaným zesilovačem v portfoliu firmy. Tento zesilovač je nástupce populárního modelu SAM V2, který se vyráběl do roku 2010. Testovaný integrovaný zesilovač tedy není žádnou novinkou a to zajímavější bude sledovat, jak si povede s čerstvější konkurencí.
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek