Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
CD/SACD přehrávače
DA převodníky
Streamery
Zesilovače
Reproduktory
Sluchátka
Ostatní
Facebook  |  Twitter
O nás  |  Napište nám
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Audionet DNC: vybroušený streamer

, , recenze
Audionet DNC: vybroušený streamer
Dnešní recenze se zaměří na jediný čistokrevný streamer v portfoliu německé značky Audionet, který se nachází pod označením DNC (Digital Network Client). Aby toho nebylo málo, vyzkoušíme si s ním také příplatkový externí zdroj Audionet EPS.
Audionet DNC: vybroušený streamer
Kapitoly článku:
Audionet DNC je velmi povedený stroj, který rozhodně nemůže urazit nikoho, kdo to s poslechem myslí opravdu vážně a má na patřičné úrovni také zbytek aparátu. Bezchybný streamer určitě není. Osobně mi nejvíce chyběla podpora streamovacích služeb jako TIDAL nebo Spotify, které využívám poměrně často nejen k hledání nové hudby, ale také jako zdroj hudby, kdy je reprodukce pouhou kulisou. TIDAL poskytuje takovou kvalitu, že ho lze brát vážně také jako hlavní zdroj hudby. Pro novou inkarnaci by tuto podporu mohli Bochumští opravdu přidat.

Další výtkou může být absence podpory DSD, které sice není tím nejrozšířenějším formátem, ale pokud stejně jako já už několik desítek alb v nativním DSD vlastníte, tak to jednoznačně zamrzí. Poslední výtkou je pak aplikace pro ovládání streameru, která sice není vyloženě špatná, ale pokud jste zvyklí na Aurender nebo Lumin, tak vám komfort správy těchto aplikací může chybět. Ovládat lze streamer také přes dálkový ovladač díky integrovanému víceřádkovému displeji, ale opět to není příliš komfortní.

Velkou pochvalu si ovšem Audionet DNC naopak zaslouží za integrované DPS, které lze využít ke korekcím poslechového prostoru. Přes aplikaci CARMA jednoduše importujete výsledek měření vašeho poslechového prostoru a můžete si hrát. Co se týká nastavení DPS nebo výstupů, je Audionet DNC skutečným klenotem a nic podobného vám konkurence v dané cenové relaci prostě nenabídne. Přesto se mi chce říci, že Audionet DNC je určen spíše zkušenějším uživatelům, kteří mají alespoň základní technický přehled.

Firma rozhodně zapracovala na implementaci všech digitálních vstupů a není rozdílu mezi tím, když streamujete hudbu přímo z NAS nebo využíváte USB či SPDIF. Samozřejmě je potřeba mít adekvátně nastavený počítač a software na přehrávání. Audionet DNC poslouží jako špičkový D/A převodník, anebo naopak jej můžete díky digitálnímu výstupu využít jako zdroj pro externí převodník, ale toto nasazení je krajně nepravděpodobné při zvukových kvalitách DNC.

Samostatnou kapitolou je provedení přístroje, které je velmi bytelné, jako by výrobce doufal, že vám bude dělat tento streamer společnost dekády. Není zde sice využito šasi kompletně z hliníku, ale provedení je i tak lepší, než bývá v této cenové relaci obvyklé, byť na japonské perfekcionisty z Accuphase nebo Luxman tak úplně nedosahuje. Pokud bych měl shrnout výsledek do dvou vět, pak mohu s klidným svědomím říci, že Audionet DNC je jako závodní monopost a jeho zvukové výkonu tomu beze zbytku odpovídají. Ti, co hledají především jednoduchost a uživatelský komfort, budou asi spokojenější například s Luminem A1/T1, ale na druhou stranu nedostanou podobné zvukové kvality.


Plusy+ Rozlišující a pravdivý neutrální zvuk
+ Výrazně nadprůměrné zobrazení prostoru nahrávky
+ Solidnost provedení a možnosti nastavení
+ Integrované DSP s možností korekcí místnosti a postavení reprosoustav
+ Společně se zdrojem EPS se posouvá mezi nejlepší streamery vůbec


Minusy- Aplikace pro mobilní zařízení a počítač by chtěly vylepšit z uživatelského hlediska
- Řádkový displej vypadá poněkud obstarožně
- Absence podpory DSD nebo PCM o vyšších samplovacích frekvencích než 192 kHz


Cena v době testování: 184 520 Kč s DPH (DNC) a 61 320 Kč s DPH (EPS G2)


Za zapůjčení děkujeme dovozci Audionet do České republiky, firmě RP Audio.