Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Audia Flight Three S: italská prskavka

26.11.2015, Petr Štefek, recenze
Italská Audia uvedla před několika měsíci nástupce populárního integrovaného zesilovače Audia Flight Three. Nový model s přídomkem S je velkým evolučním skokem směrem k podstatně dražší řadě Audia Flight Two.
Audia Flight je originální značkou italské firmy Audia, která se zaměřuje především na výrobu zesilovačů a CD přehrávačů. Malá manufaktura této firmy sídlí zhruba 70 kilometrů od Říma a tvářemi značky jsou majitelé a zakladatelé firmy, Massimiliano Marzi a Andrea Nardini, kteří již dvacátým rokem „bojují“ na trhu s audio technikou. Oba zmiňovaní pánové získali své know-how dlouholetou prací v oblasti elektrotechniky, kterou nyní zúročují při navrhování audio komponent. Firma jako taková nemá při současném vývoji na trhu s audio komponenty na růžích ustláno, ale za léta své existence si vydobyla značné renomé.

Audia patří k jedné z těch firem, které se snaží své výtvory obléci do líbivých kabátků a vtisknout jim něco z proslulé italské elegance. Velmi dobrým příkladem je v tomto ohledu vlajková loď Strumento, která si svým dílenským zpracováním nezadá s mistry oboru (Accuphase, Luxman či McIntosh). Na Strumento je nejen radost se dívat, ale i jej poslouchat a to obecně platí napříč portfoliem značky. Testovat high-endové komponenty je pro recenzenty vždy zajímavá a většinou také příjemná zkušenost, ale faktem zůstává, že jen velmi málo zákazníků si může nebo chce koupit dělený zesilovač v řádech statisíců a většinou se orientují na levnější integrovaná řešení s dobrým poměrem ceny ku výkonu.
Audia Flight Three - starší model


Jedním z těchto zařízení je i dnes testovaný integrovaný zesilovač Audia Flight Three S, ale o tom až později. Mimo již zmiňovanou vlajkovou sérii Strumento má firma ve své nabídce také levnější zesilovače Audia Flight 500 a Audia Flight 100, které pracují ve třídě A, což znamená krom všech pozitiv spojených s touto koncepcí také mimořádně velké ztrátové teplo produkované při práci. Audia rovněž nezapomíná na přehrávače a například Audia Flight CD ONE s integrovanou mechanikou Philips CD-PRO je lahůdkou pro fajnšmekry. Firma prozatím ignoruje trend, kterým jsou samostatné D/A převodníky nebo síťové streamery audia, ale to je dáno především omezenými kapacitami a zdroji na vývoj nových produktů.
Audia Flight CD Three S - takto bude pravděpodobně vypadat


Audia Flight Three S je nástupcem modelu Audia Flight Three, který byl velmi povedeným vstupem do světa kvalitních integrovaných zesilovačů. Shodou okolností jsem měl možnost oba tyto zesilovače porovnat na jednom místě a bylo velmi zajímavé zjistit, jak velký je mezigenerační skok. Parametry zesilovače Audia Flight Three S se podobají spíše modelu Audia Flight Two, ale celková koncepce se příliš neliší od předchozího modelu Three. Do tandemu k novince Three S ovšem prozatím chybí CD přehrávač. Zmiňuji to z jednoduchého důvodu. Minulá generace řady Three byla zastupovaná designově povedeným duem CD přehrávače a integrovaného zesilovače, které svými rozměry a čelními panely tvořily neodmyslitelný pár. Podle informací od zdroje se takovýto přehrávač chystá a bude snad příští rok v prodeji.