Audia Flight Three S: italská prskavka

Audia Flight Three S: italská prskavka
, , recenze
Italská Audia uvedla před několika měsíci nástupce populárního integrovaného zesilovače Audia Flight Three. Nový model s přídomkem S je velkým evolučním skokem směrem k podstatně dražší řadě Audia Flight Two.
K oblíbeným
reklama
Audia Flight je originální značkou italské firmy Audia, která se zaměřuje především na výrobu zesilovačů a CD přehrávačů. Malá manufaktura této firmy sídlí zhruba 70 kilometrů od Říma a tvářemi značky jsou majitelé a zakladatelé firmy, Massimiliano Marzi a Andrea Nardini, kteří již dvacátým rokem „bojují“ na trhu s audio technikou. Oba zmiňovaní pánové získali své know-how dlouholetou prací v oblasti elektrotechniky, kterou nyní zúročují při navrhování audio komponent. Firma jako taková nemá při současném vývoji na trhu s audio komponenty na růžích ustláno, ale za léta své existence si vydobyla značné renomé.

Audia patří k jedné z těch firem, které se snaží své výtvory obléci do líbivých kabátků a vtisknout jim něco z proslulé italské elegance. Velmi dobrým příkladem je v tomto ohledu vlajková loď Strumento, která si svým dílenským zpracováním nezadá s mistry oboru (Accuphase, Luxman či McIntosh). Na Strumento je nejen radost se dívat, ale i jej poslouchat a to obecně platí napříč portfoliem značky. Testovat high-endové komponenty je pro recenzenty vždy zajímavá a většinou také příjemná zkušenost, ale faktem zůstává, že jen velmi málo zákazníků si může nebo chce koupit dělený zesilovač v řádech statisíců a většinou se orientují na levnější integrovaná řešení s dobrým poměrem ceny ku výkonu.
Audia Flight Three - starší model


Jedním z těchto zařízení je i dnes testovaný integrovaný zesilovač Audia Flight Three S, ale o tom až později. Mimo již zmiňovanou vlajkovou sérii Strumento má firma ve své nabídce také levnější zesilovače Audia Flight 500 a Audia Flight 100, které pracují ve třídě A, což znamená krom všech pozitiv spojených s touto koncepcí také mimořádně velké ztrátové teplo produkované při práci. Audia rovněž nezapomíná na přehrávače a například Audia Flight CD ONE s integrovanou mechanikou Philips CD-PRO je lahůdkou pro fajnšmekry. Firma prozatím ignoruje trend, kterým jsou samostatné D/A převodníky nebo síťové streamery audia, ale to je dáno především omezenými kapacitami a zdroji na vývoj nových produktů.
Audia Flight CD Three S - takto bude pravděpodobně vypadat


Audia Flight Three S je nástupcem modelu Audia Flight Three, který byl velmi povedeným vstupem do světa kvalitních integrovaných zesilovačů. Shodou okolností jsem měl možnost oba tyto zesilovače porovnat na jednom místě a bylo velmi zajímavé zjistit, jak velký je mezigenerační skok. Parametry zesilovače Audia Flight Three S se podobají spíše modelu Audia Flight Two, ale celková koncepce se příliš neliší od předchozího modelu Three. Do tandemu k novince Three S ovšem prozatím chybí CD přehrávač. Zmiňuji to z jednoduchého důvodu. Minulá generace řady Three byla zastupovaná designově povedeným duem CD přehrávače a integrovaného zesilovače, které svými rozměry a čelními panely tvořily neodmyslitelný pár. Podle informací od zdroje se takovýto přehrávač chystá a bude snad příští rok v prodeji.
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek