AMI MUSIK DS5: nenápadná síla

AMI MUSIK DS5: nenápadná síla
, , recenze
AMI MUSIK DS5 je zástupce relativně mladé japonské značky AMI, která se snaží prosadit svými kompaktními D/A převodníky se sluchátkovými zesilovači. AMI MUSIK DS5 se musí poměřit s takovými rivaly jako iFi Micro iDSD.
K oblíbeným
reklama
AMI MUSIK DS5 jako zástupce japonské audio techniky opět velmi příjemně překvapil. Za velmi příjemnou cenu nabízí podporu všech formátů, které byste si snad mohli přát, nebo které byste na svém disku mohli mít uloženy ve formě hudebních souborů. AMI se nevyhne srovnání s iFi, které jsem nedávno testoval. Oba převodníky jsou v dané ceně špičkové, a to opravdu bez debat. Každý má ovšem poněkud jiné trumfy. iFi hraje teplejším způsobem (snad díky integrovaným převodníkům TI/BB DSD1792) s větším basovým základem, což může být pro mnohé lepší volbou. iFi Micro iDSD také nabízí podstatně větší podporu formátů jako PCM 768 nebo DSD 512. Otázkou ovšem je, jestli tato výhoda nezůstává spíše na papíře, protože většina dostupné hudby si vystačí s podporou PCM 192 kHz/24-bit.

AMI MUSIK DS5 není tak mobilní jako iFi Micro DSD, které nejen že nepotřebuje adaptér, ale v případě potřeby vám dokonce nabije mobilní telefon. iFi rovněž nabízí výkonnější sluchátkový zesilovač a dodatečné periferie jako Micro iUSB, které jeho výkony opět posunují o kousek dále. Ty ovšem můžete použít i s AMI MUSIK DS5. Pokud bychom brali ovšem čistě stacionární využití a kvalitu zvuku bez další článků v řetězci, pak bych si troufl říct, že AMI MUSIK DS5 v tomto ohledu čistotou zvuku a větší neutrálností iFi poráží. Rozdíl ovšem není nijak drastický.

AMI MUSIK DS5 stojí v současné době o 17 920 korun s daní, což je o zhruba 4 tisíce korun více než iFi Micro iDSD. Velmi zajímavé by bylo srovnání kombinace iFi Micro iDSD v tandemu s Micro iUSB proti samotnému AMI MUSIK DS5. Netroufám si v tomto ohledu vsadit na vítěze. Pro ty kdo hledají převodník a sluchátkový zesilovač do 20 tisíc korun je AMI MUSIK DS5 je horkým kandidátem na vyzkoušení. Jediným problémem, který pro případné zájemce zbývá, je nalezení ideálních sluchátek. Osobně bych se nebál dražších modelů a hledal někde mezi sluchátky Sennheiser HD 700/800.


Plusy+ Čistý a vyrovnaný zvuk bez efektností
+ Slušný sluchátkový zesilovač
+ Podpora DSD i PCM
+ Poměr ceny ku výkonu


Minusy- Některé konkurenční produkty jsou lépe vybavené (např. iFi Micro DSD)


Cena v době testování: 17 920 Kč s DPH


Za zapůjčení děkujeme EXAUDIO, autorizovanému distributorovi AMI.
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek