Pure Sound M845 mkII: vylepšené monobloky

Pure Sound M845 mkII: vylepšené monobloky
, , aktualita
Povedených lampových monobloků ve třídě A není nikdy dost a pokud jsou postaveny na fortelném základu lamp 845, jedná se již o totální zvukovou konečnou. Pure Sound chystá na trh faceliftovanou variantu svých monobloků M845.
K oblíbeným
reklama
Pokud je někdo zastáncem 845 lamp, měl by jednoznačně zbystřit. Pure Sound bude mít v nabídce aktualizované monobloky M845 pracující ve třídě A s výstupním výkonem 27 W na kanál.  Při tomto výstupním výkonu už může případný majitel uvažovat i o reproduktorech se střední citlivostí. Originální obvodové řešení včetně lamp 845 je již zhruba 85 let staré a dnes představuje zajímavou alternativu k poměrně slabým 300B koncovým zesilovačům, které je nutné opravdu dobře spárovat s reproduktory.

Vzhledem k tomu, že konstrukce založené na lampách 845 pracují s vysokou voltáží, bylo naprosto nezbytné, aby výrobce sáhl po optimálních filtračních komponentech při výkonném napájecím zdroji, aby lampa měla na každé frekvenci dostatek proudu a hlavně aby jej měla k dispozici okamžitě. Výrobce implementoval Graetzův můstek pro výchozí rektifikaci a také vyspělý CLC filtr.

V případě lampových zesilovačů mají stěžejní vliv na výsledek téměř všechny komponenty, ale klíčovými faktory k úspěchu jsou kromě optimálně navržené topologie i kvalitní výstupní transformátory. Efektivita přenosu elektrické energie je podle konstruktérů pro výsledek klíčová, a proto si výstupní transformátor navrhli přímo "in-house" a nevyužili širokou nabídku firem zabývajících se návrhem a prodejem transformátorů pro audio komponenty. Důvodem může být ale i cena, protože špičkové modely Tamura jsou extrémně drahé.

Monobloky PureSound M845 obsahují kromě výkonových lamp i řídicí část postavenou na dvojité triodě 6SN7. Vstup monobloků je napřímo napojen na dvojitou triodu a v cestě už nestojí žádné dodatečné kondenzátory. Celé obvodové řešení je navrženo bez negativní zpětné, což by opět mělo vést ke zvukové nirváně. Špičkových monobloků založených na lampách 845 (nebo 211) není mnoho a můžeme mezi ně počítat třeba Triode TRX-M845 nebo Air Tight ATM-211. Všechno úsilí konstruktérů je také náležitě vykoupeno. Zájemce o koupi si ovšem bude muset udělat výlet k sousedům do Německa nebo případně Polska.

Zdroj: Phileweb
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek