www.svetaudia.cz
>
>

PS Audio DirectStream DAC: upgrade firmware

PS Audio DirectStream DAC: upgrade firmware
, , aktualita
PS Audio přináší zdarma upgrade pro stávající majitele převodníku DirectStream DAC na verzi firmware 1.2.1, který umožní převod všech digitálních signálů na DSD, a to bez ohledu na to, zda se jedná o PCM nebo DSD.
K oblíbeným
reklama
Boulder v americkém Coloradu je městem zaslíbeným audiu, protože zde sídlí hned několik známých firem (Ayre, Boulder a PS Audio). PS Audio je z nich asi nejznámější výrobce, neboť v jeho portfoliu nalezneme nejen zesilovače a síťové pračky, ale i zdroje pro přehrávání digitálního audia. PS Audio nyní přichází s podstatným vylepšením pro svůj převodník DirectStream DAC. Dobrou zprávou je, že je pro všechny majitele k dispozici zcela zdarma.

Výrobce přichází se zcela novým přístupem, který obnáší převod všech digitální signálů do DSD. Je lhostejné, či je na vstupu běžný „red book“ nebo hi-res audio s rozlišením 192 kHz/24-bit, protože na výstupu z převodníků je vždy DSD. Výrobce tvrdí, že tím zmírnil potřebu procesování signálu, což je přinejmenším zajímavé tvrzení. Výsledkem by pak mělo být větší rozlišení a transparentnost. Tento přístup jsme ovšem viděli už u jiných zařízení, kde je ovšem možný re-sampling do DSD vypnout nebo zapnout dle potřeby.

PS Audio DirectStream je architektura založená na Field-Programmable Gate Array (FPGA), což ve výsledku znamená, že může být vylepšována v průběhu času a nemá téměř žádné pevné limity. V případě high-endových komponent jde skutečně o velkou výjimku. Každý vlastník tohoto převodníku si může stáhnout a nainstalovat nový firmware bez nutnosti návštěvy u autorizovaného dealera. Podobný přístup můžeme vidět u francouzského výrobce Devialet. Nutno také podotknout, že všechny výrobky PS Audio jsou vyráběny striktně v USA.

Ohlasy na upgrade PS Audio DirectStream jsou prozatím veskrze pozitivní a jde podle všeho o opravdu znatelné zlepšení zvukové kvality. Nový firmware 1.2.1 můžete stahovat z webu PS Audio. Pokud zmiňovaný převodník vlastníte, tento pokus se zřejmě opravdu vyplatí. Pokud PS Audio nevlastníte a o nějakém převodníku v této cenové relaci uvažujete, může tento přístup výrobce pro vás znamenat jistě nepatrné plus. Smutné ovšem je, že v České republice značka nemá oficiální zastoupení (alespoň podle webu společnosti), takže nakupovat lze pouze u zahraničních dealerů.

Zdroj: PS Audio
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek