www.svetaudia.cz
>
>
>

Pioneer SE-Master1: špičková sluchátka z Japonska

Pioneer SE-Master1: špičková sluchátka z Japonska
, , aktualita
Japonský Pioneer by se zase rád etabloval po mnoha letech jako dodavatel high-endových audio komponentů a začíná v tomto snažení poněkud neobvykle u špičkových sluchátek, které vyvinul ve spolupráci s londýnskými Air Studios.
K oblíbeným
reklama
Trh s high-endovými sluchátky se poslední léta značně rozšířil a není výjimkou, že dnes najdeme na trhu modely stojící mnoho desítek tisíc korun. V době uvedení dnes již legendárního modelu dynamických sluchátek Sennheiser HD800 vyvstávaly často otazníky nad jejich ambiciózní cenovkou. Dnes, po několika letech na trhu, se nad cenou tohoto modelu již nikdo nepozastavuje, protože jsou na trhu podstatně dražší, avšak ne vždy lepší modely sluchátek mnoha značek. Pioneer se k výše zmiňovaným přidává a na trh uvádí svůj model high-endových sluchátek SE-Master1, které vytvořil ve spolupráci s londýnskými Air Studios (Associated Independent Recording).

Výrobce se chlubí tím, že sluchátka jsou ručně vyráběna přímo v Japonsku a každá z nich mají své individuální sériové číslo. Pioneer tvrdí, že k výrobě těchto nových sluchátek je zapotřebí 100 individuálních procesů. Tímto chce firma už předem taktně naznačit, že sluchátka opravdu nebudou žádná láce a že si tyto „exkluzivity“ bude chtít nechat pořádně zaplatit. Občas by možná zákazník přivítal přesně definované technikálie než tyto marketingové prohlášení, ale taková je bohužel doba.

Pioneer osadil sluchátka 50 mm měniči s velmi lehkou membránou na bázi hliníkových slitin a speciálním keramickým povrchem, který firma nazývá PCC (Parker Ceramic Coating). Podle konstruktérů by toto řešení mělo přinést výraznou výhodu v rozlišení na nejvyšších frekvencích. V mušli sluchátek se uplatňuje zase PEEK (Poly-Ether-Ether-Ketone), který má podle dostupných informací zabraňovat vzniku parazitních rezonancí a nežádoucích odrazů, což vede k následnému zkreslení. Po sem se zdá, že Pioneer skutečně přináší nějakou tu inovaci, co se týká samotných měničů.

Celé tělo sluchátek Pioneer SE-Master1 stojí na vysoce pevné konstrukci na bázi hliníkových slitin, která je navržena tak, aby eliminovala vznik nežádoucích rezonancí přinášených z měniče do konstrukce sluchátek. Náušník nebo polstrování hlavového mostu je potaženo jemnou kůži, která má podle všeho navodit také pocit luxusu. Sluchátka jsou nastavitelná ve 14 různých polohách a mají odpojitelný kabel s konektorem MMCX.

Zdroj: Basys.cz
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek