www.svetaudia.cz
>
>
>

Pioneer N-70A a N-50A: dostupné streamery s DSD

Pioneer N-70A a N-50A: dostupné streamery s DSD
, , aktualita
Pioneer se postupně snaží získat svou někdejší slávu ve světě hifi a začíná s tím pěkně od podlahy s produkty pro běžné smrtelníky. Novinky v podobě audio streamerů N-70A a N-50A neprovětrají vaši peněženku a nabízejí vše, co je potřeba.
K oblíbeným
reklama
Streamování hi-res audia po síti zažívá rozkvět a téměř každý měsíc některá ze známých firem uvede na trh velmi zajímavý model. Nyní přišla řada na japonskou značku Pioneer, která přináší vylepšenou verzi streameru N-50 a také jeden zbrusu nový model pod označením N-70A, který má ambice oslovit i náročnější posluchače. Oba přehrávače mají typický design Pioneeru pro levnější produktové řady, ale zároveň se oba streamery velmi liší kvalitou svého provedení, konektivitou a ve výsledku i kvalitou reprodukce.

V obou případech jde o skutečné multiformátové zařízení, které umožňuje pro přehrávání různorodých formátů využít klasický Ethernet skrze PC nebo Mac a připojený NAS (Network Attached Storage). Zajímavým bonusem je bezdrátové přehrávání audia skrze Wi-Fi, kde je ovšem velikost přenášených dat omezená a nemůžeme tak čekat přehrávání DSD nebo PCM o vysokém rozlišení. Ošizeni nezůstanou ani fanoušci velmi rozšířené internetové služby Spotify nebo internetových rádií, které lze poslouchat skrze aplikaci vTuner. Aby toho nebylo málo, oba přístroje zároveň podporují rozhraní AirPlay a přehrávání hudby skrze Apple iPhone nebo iPad tak není žádným problémem.Pioneer N-70A - stříbrné provedení

Pioneer N-70A/N-50A lze použít i bez nutnosti síťového připojení, protože dokáže zároveň fungovat jako plnohodnotný asynchronní USB D/A převodník. Rozhraní USB nalezneme na předních a zadních panelech obou zařízení, ale odlišuje je nejen použitý typ konektoru (typ A/B), ale také podpora formátů, které přes ně můžete přehrávat. PC nebo Mac je dobré připojit skrze zadní konektor typu B, který podporuje asynchronní přenosy a dovoluje využít všech možností, které obě zařízení nabízí. To znamená mimo jiné i DSD128 a v případě dražšího modelu N-70A také PCM se vzorkovací frekvencí až 384 kHz. Levnější model N-50A je v případě PCM omezen na vzorkovací frekvence do 192 kHz.

Pioneer N-70A využívá hliníkového těla přístroje, což mu dává lehký nádech luxusu, který známe z podstatně dražších zařízení. Vnitřní uspořádání šasi je rozděleno do 3 samostatných sekcí, aby nedocházelo k interferencím mezi jednotlivými částmi zařízení. Celá součástková základna je usazena na šasi jehož spodní deska má tloušťku 3 mm a je opět z jednoho kusu hliníku. Maximalisty potěší také dva zcela oddělené zdroje pro digitální a analogové obvody streameru. Krom zmiňované podpory PCM 384 kHz/32-bit a DSD 64/128 (2.8/5.6 MHz) umí streamer N-70A také převzorkovat všechny digitální signály na vstupu pomocí firemního řešení Hi-Bit 32-bit na signál 384 kHz/32-bit. Základem D/A části dražšího streameru je dvojice čipů Sabre32 ESS9016, které umí obsluhovat PCM s limitem do 384 kHz a DSD 64/128.Pioneer N-70A - zadní pohled (XLR/RCA výstupy)

Pioneer N-50A vypadá samozřejmě o něco „levněji“, za což může jeho plechové šasi, které pouze doplňuje čelní panel z hliníku. Vnitřní uspořádání nedoznalo tolika změn jako u dražšího modelu, ale stále zde máme dva samostatné transformátory pro analogovou a digitální část. Příhradové šasi v tomto levnějším přístroji nenajdeme. Na druhou stranu ovšem zůstává zachována podpora DSD 64/128 a také PCM až do 192 kHz/24-bitů. Za těmito limity stojí použité levnější převodníky Sabre32 ESS9011, které stojí v portfoliu ESS Technology podstatně níže než model Sabre32 ESS9016. Ani v jednom případě ovšem nebude zvolený čipy limitem pro celkové výkony streameru.Pioneer N-70A - černé provedení

Možnosti, které oba streamery nabízí, rozšiřuje dále přítomnost standardních digitálních koaxiálních a optických vstupů. V případě dražšího streameru Pioneer N-70A můžete počítat také se symetrickými výstupy pro dražší zesilovače. Podpora formátů u obou přístrojů zahrnuje v případě PCM FLAC, ALAC, MP3, AIFF a WAV. Exotičtější DSD má samozřejmě podporu také, takže přehrajete soubory s koncovkou DSF. Gapless přehrávání je žádoucí u živých koncertů nebo nahrávek klasické hudby, kde jsou nucené několika sekundové mezery na závadu. V tomto ohledu vás oba streameru nezklamou. Ovládání je možné skrze aplikací Pioneer ControlApp, která je dispozici pro zařízení s operačními systémy iOS a Android. Českou cenu známe prozatím pouze u levnějšího modelu a činí 15 990 korun s daní.

Zdroj: Hifi.pl
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek