Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Parasound Halo: integrovaný zesilovač na druhou

11.3.2015, Petr Štefek, aktualita
Parasound je americká značka známá svými dělenými zesilovači s velmi dobrým poměrem ceny ku výkonu. Nyní značka přichází se zbrusu novým integrovaným zesilovačem Parasound Halo s D/A převodníkem.
Parasound uvedl nový integrovaný zesilovač s integrovaným D/A převodníkem s podporou DSD. Na palubě nového integrovaného zesilovače je rovněž gramofonový předzesilovač MM/MC. Zajímavostí tohoto zesilovače je analogový bass management. Celý design profituje z vědomostí šéfkonstruktéra značky Parasound Johna Curla. Parasound Halo může být velmi dobře integrován do systému domácího kina.

Parasound začal v těchto týdnech svým dealerům zasílat první kousky. Parasound Halo disponuje výkonem 160 W při zátěží 8 Ohmů a výkonem 240 W při zátěži 4 Ohmy. Zesilovač pracuje v třídě A/AB, což zřejmě značí, že zesilovač pracuje malým dílem výkonu v třídě A. Celkově se zesilovač ve své výkonové části nijak zásadně neliší od modelů Parasound A23 a A21. Předzesilovač je podle výrobce kompletně převzat z modelu Parasound P5. Vstupní část je řešena jako J-FET, řídící stupeň využívá MOSFET a výkonový stupeň sází na 12 bipolárních tranzistorů Sanken. V případě napájení výrobce vsadil na předimenzovaný toroidní transformátor a filtrační kondenzátory o kapacitě 40 000 uF.

V případě převodníku výrobce vsadil na ESS Sabre 32, který podporuje PCM do rozlišení 32-bit/384 kHz a DSD do čtyřnásobku základní samplovací frekvence (DSD256). Integrované USB rozhraní podporuje všechny výše uvedené formáty bez omezení. Samozřejmostí jsou pro USB asynchronní přenosy. Optické a koaxiální vstupy jsou omezeny na kódování PCM do rozlišení 24-bit/192 kHz. Kromě těchto digitálních vstupů disponuje zesilovač i klasickými analogovými vstupy XLR a RCA. Parasound Halo má rovněž analogový výstup pro subwoofer. Trochu nezvykle pro stereo integrovaný zesilovač je k dispozici filtr dolní propusti, což umožňuje rozdělit přenášené pásmo mezi satelity a subwoofer. Výstupy pro subwoofer jsou symetrické XLR i nesymetrické RCA. Uživatel má rovněž možnost samostatně regulovat hlasitost subwooferu. V případě, že si chcete vychutnat možnosti 2.2 reproduktorového systému, můžete zvolit oba nesymetrické výstupy pro subwoofer a regulovat je společně.

Parasound Halo je vybaven již zmíněným sluchátkovým zesilovačem pro přenosky MM se vstupní impedancí 47 kŮ. V případě přenosek MC je vstupní impedance volitelná mezi 47 kŮ a 100 kŮ. Jaká bude kvalita tohoto předzesilovače se dá jen těžko odhadovat, ale velmi pravděpodobně levnějším gramofonům a přenoskám s přehledem vyhoví. Podobně je tomu u sluchátkového zesilovače, který se opírá integrovaný Texas Instrument TPA6120. Integrovaný zesilovač má také fyziologické regulace zvuku, které jsou ovšem odpojitelné ze signálové cesty.

Cena na americkém trhu činí zhruba 2500 dolarů, což je při současném kurzu asi 62 500 Kč. Lze ovšem předpokládat, že Parasound Halo bude v Evropě výrazně dražší. Parasound Halo se tak velmi snadno může dostat do teritoria značek, které velmi dobře ví, jak vyrobit špičkový integrovaný zesilovač okolo 100 000 Kč. Hmotnost zesilovače činí 15 kg a rozměry zesilovače 437 × 150 × 413 mm.

Zdroj: Hifi.pl