www.svetaudia.cz
>
>
>

OPPO PM-3: planární sluchátka

OPPO PM-3: planární sluchátka
, , aktualita
OPPO PM-3 jsou zbrusu nová planární sluchátka, která vycházejí z technologie využité u vlajkového modelu PM-1 stejného výrobce. OPPO se dušuje, že sluchátka poskytují nejen bezprecedentní kvalitu reprodukce v dané třídě, ale rovněž nízkou hmotnost.
K oblíbeným
reklama
OPPO PM-3 jsou zbrusu nová planární sluchátka, která kombinují své zvukové kvality s elegantním designem. Samotná sluchátka jsou uzavřené konstrukce a odstíní tedy rušivé okolní zvuky, aby nepronikaly k vašim uším při poslechu oblíbené hudby. Výrobce rovněž tvrdí, že sluchátka jsou velmi dobře přenosná. OPPO PM-3 podle výrobce může simulovat výkony špičkového dvoukanálového systému v uzavřené a akusticky ošetřené místnosti. Na rozdíl od tohoto řešení si ovšem PM-3 můžete vzít kamkoli.

OPPO tvrdí, že zbrusu nový model PM-3 je nejlehčím systémem planárních sluchátek na trhu. Hmotnost sluchátek je naprosto klíčovým parametrem pro jejich spokojené každodenní užívání. OPPO začínalo jako výrobce přehrávačů fyzických nosičů, ale etablovalo se již také ve světě sluchátek a sluchátkových zesilovačů s integrovanými D/A převodníky.Mezi další zajímavé produkty OPPO patří např. sluchátkový zesilovač a D/A převodník v jednom po označením HA-1. Kombinace sluchátek PM-3 a sluchátkového zesilovače HA-1 se tedy přímo nabízí. Tato kombinace se ovšem cenově nachází v teritoriu mnoha další renomovaných značek, které se zabývají podobnými zařízeními přeci jen déle. Nezbývá tedy nic jiného, než si na vlastní uši vše vyzkoušet.


OPPO PM-3 klíčové vlastnosti

:
 • Akustický princip: uzavřená konstrukce
 • Nominální impedance: 26 Ohmů
 • Citlivost: 102 dB při 1 mW
 • Tlak náušníků na hlavu: 5 N
 • Kabeláž: 3 m odpojitelný kabel (3.5 mm s 6.35 mm adaptérem)
 • Výstupy: 3.5 mm stereo jack
 • Hmotnost. 320 g (bez kabelu)
 • Příslušenství: obal na přenášení
 • Typ měniče: planar magnetic
 • Velikost měniče: 55 mm (průměr)
 • Magnety měniče: symetrické push-pull neodymium
 • Frekvenční odezva: 10 – 50 000 Hz
 • Dlouhodobé zatížení: 500 mW podle IEC 60268-7

OPPO PM-3 využívá planárních magnetických měničů, které jsou derivací stejné technologie použité v rámci vlajkových sluchátek PM-1. OPPO PM-1 nastavily laťku opravdu vysoko díky technologickým novinkám, které nebyly pro planární sluchátka obvyklá. Za všechny můžeme jmenovat inovativní reproduktorovou oboustrannou cívku nebo FEM magnetický systém měničů. OPPO dosáhlo toho, že jeho planární sluchátka jsou oproti konkurenci lehčí a tím pádem i pohodlnější. OPPO PM-3 je tedy cenově dostupnějším derivátem PM-1, ale ze zvukových kvalit příliš neslevuje.Samotné měniče jsou konstruovány tak, aby se co nejvíce svou elektromechanickou funkcí přiblížily pístu a eliminovaly při pohybu membrány nežádoucí rezonance. OPPO PM-3 nejsou náročná na napájení, takže je možné tato sluchátka s úspěchem využít i bez výkonného sluchátkového zesilovače. Průměr měniče je celých 55 mm a zajišťuje podle slov konstruktérů přirozený a ničím nezkreslený zvuk. Cena sluchátek by se na českém trhu mohla pohybovat někde na hranici 10 000 Kč bez DPH.

Zdroj: OPPO Digital
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek