OPPO HA-1: sluchátkový zesilovač a DAC

OPPO HA-1: sluchátkový zesilovač a DAC
, , aktualita
Oppo HA-1 je novinkový sluchátkový zesilovač a D/A převodník v jednom. Stejně jako ostatní výrobky OPPO by měl především přinášet velmi dobrý poměr ceny ku výkonu a mimo jiné také konektivitu s tablety a telefony.
K oblíbeným
reklama
Oppo asi není potřeba nijak zvlášť představovat. Tuto firmu má většina z nás zafixovanou jako výrobce univerzálních Blu-ray přehrávačů, které si vydobyly značné renomé. Současná generace přehrávačů pod označením BDP-103/105(EU) se prodává i u nás. Ty tam jsou sice doby, kdy přehrávače Oppo zvládly kromě jiného i přehrávání obrazů (ISO) disků nebo vypálený obraz SACD na běžné DVD, ale i tak se stále jedná o zajímavé přístroje. Oppo HA-1 se bude snažit navázat na úspěch těchto přehrávačů a nabídnout podobný dobrý poměr ceny ku výkonu.

Oppo HA-1 v sobě kombinuje sluchátkový zesilovač pracující ve třídě A a asynchronní USB převodník založený na špičkovém DAC ESS 9018 Sabre32 Reference DAC. Tím ovšem nekončíme, protože výrobce se rozhodl, že HA-1 bude fungovat i jako předzesilovač a docking station pro mobilní zařízení. Jako bonbónek můžeme zmínit funkcionalitu Bluetooth audio transportu. Topologie je podle výrobce striktně symetrická, což potěší, ale hlavním předpokladem pro slušné výkony to jistě není.Výrobce si podle svých slov dal na vedení analogového signálu velmi záležet, takže po výstupu z DAC již není nijak upravován nebo převáděn, ale směřuje nejkratší možnou cestou na analogové výstupy. O napájení se stará poměrně masivní toroidní transformátor. Zdroj je lineární a můžeme s povděkem kvitovat, že se výrobce nevydal cestou spínaného zdroje, který je levnější, ale v hifi zařízení nemá co dělat. Dostatečně dimenzovaná výkonová část sluchátkového zesilovače je osazena kvalitními diskrétními součástkami.

Regulace hlasitosti je motorová a bližší informace o typu regulátoru si již výrobce nechává pro sebe. Majitelé sluchátek mohou využít 4pinový XLR nebo klasický 6,3mm jack. Linkové vstupy jsou reprezentovány obligátním RCA a také XLR. Díky zvolenému převodníku ESS 9018 Sabre32 Reference DAC se může Oppo HA-1 pyšnit podporou DSD i PCM, a to vše rovněž přes USB. Pro přehrávání tak můžete využít např. Foobar 2000 nebo jiný oblíbený software. Prozatím není zřejmé, jaký čip se stará o USB, ale zřejmě se bude jednat o některý z posledních čipů Tenor.

Výrobce tvrdí, že Oppo HA-1 bude pracovat se všemi hlavními respektive vedoucími značkami mobilních telefonů a tabletů. Doufejme tedy, že se nebude jednat o obligátní Apple, ale „vrznou“ si i majitelé telefonů Samsung, Sony či HTC. Centrálním prvkem zařízení je velký 4,3“ displej (zřejmě OLED), který bude zobrazovat různé informace o přehrávaném formátu a možných nastaveních. Potěší i možnost volby mezi staromilským zobrazením VU metru nebo moderním spektrálním zobrazením frekvencí. Ovládat můžete Oppo HA-1 skrze dodaný ovladače nebo jednoduše přes aplikaci na vašem telefonu či tabletu.

Z hlediska funkčnosti a provedení není na Oppo HA-1 téměř co kritizovat, ale rozhodující bude především kvalita zvuku, kterou snad budeme mít šanci v budoucnu otestovat. Cena by se v přepočtu měla pohybovat okolo 30 000 Kč s DPH.

Zdroj: Oppo
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek