www.svetaudia.cz
>
>

OM Audio: levitující reproduktor za babku

OM Audio: levitující reproduktor za babku
, , aktualita
Americká firma OM Audio připravuje díky sbírce peněz velmi zajímavý počin pod názvem OM One, což je jednoduchý levitující reproduktor, který může snadno ozdobit váš pracovní stůl a vzbudit zájem nejedno kolegy či kolegyně.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste příznivci „blbůstek“ a máte rádi nové technologie, máme pro vás tip na velmi zajímavý počin amerických vývojářů z firmy OM Audio, kteří se snaží upoutat pozornost levitujícím reproduktorem ve formě koule. Tato koule resp. reproduktor (velmi pravděpodobně elektrodynamický měnič) se vznáší nad základnou, což zajišťují silné magnety s obrácenou polaritou. Ty jsou využity tímto novátorských způsobem a zároveň zajišťují kmitání membrány měniče. Bližší podrobnosti nejsou prozatím známy, ale s velkou pravděpodobností je měnič o průměru 75 mm ukryt v těle koule a perforovanými otvory se zvuk dostává z koule „ven“.

Výkon reproduktoru je 3 W a při zhruba 3/4 hlasitosti vydrží na baterie hrát asi 15 hodin. Zařízení je vybaveno dobíjecí baterií a spotřeba se podle autorů pohybuje níže než je zvykem u běžných Bluethooth reproduktorů pro počítače. Celková váha levitujícího reproduktoru včetně měniče je 340 g, což je tak akorát, aby magnety nemusely být příliš silné a tím také logicky velké a těžké. OM One si tak udržuje velmi kompaktní rozměry.

Tato technologie je pro hifi nepoužitelná, ale jako zajímavost na pracovním stole či jako odposlech telekonferencí a k vytvoření hudební kulisy jistě postačí. Je zde rovněž mikrofon a bezdrátové připojení k PC (zmiňovaný Bluethooth), takže jde o vcelku použitelné zařízení. Překvapí i zajímavá cena, která se pohybuje v přepočtu okolo 4 000 Kč za mono verzi a zhruba 7 000 Kč za stereo variantu, která bude přeci jen o něco praktičtější. Na náš trh by se mohl tento počin OM Audio dostat někdy v průběhu roku 2015. Jestli a kdo bude tento produkt dovážet do ČR, se ale ještě neví.

Zdroj: Gizmag
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek