Pixel Magic je společnost, která se dosud zaměřovala téměř výhradně na profesionální zobrazovací technologie a nikoli na spotřební elektroniku. Firma sídlí v Hong Kongu, ale v dnešním globalizovaném světě je to již zcela bezpředmětné. Evropané si rádi kupují výrobky vyrobené v Evropě nebo USA či Japonsku, ale nad Čínou ohrnují většinou nos. Často neopodstatněně. Lumin je přesnou ukázkou toho, že i čistě čínské firmy již dnes umí a mohou se srovnávat se světovou špičkou.

LUMIN původně svůj jediný streamer nijak dále neoznačoval, protože to jednoduše nebylo nutné. Díky úspěchu prvního modelu se výrobce rozhodl rozšířit velmi významným způsobem produktovou řadu. Původní model se nabízí nově pod označením LUMIN A1 a v podstatě nedoznal žádnou hardwarovou změnu. Výrobce ale poctivě uvolňuje nové funkcionality díky update firmware, který by podle neoficiálních informací měl přinést i podporu DSD 128.
Jako první novinka je zde nástupce originálního LUMINu, který dostal označení LUMIN S1 a oproti předchůdci se může pochlubit podporou zmiňovaného DSD 128 a dvojnásobným počtem převodníků ESS Sabre 9018 na kanál a vylepšenou topologií. Šasi zůstalo stejné jako u původního modelu, což znamená jednolitou hliníkovou konstrukci vyřezanou za pomocí CNC. Výrobce tvrdí, že upgrade se týká i zdroje, který je u nejvyšších modelů externí.


Nejlevnější model v nabídce je LUMIN D1, který je výrazně zjednodušenou verzí původního LUMINu a kromě své skromné velikosti se odlišuje především absencí externího toroidního (lineárního) napájecího zdroje a také jednodušším obvodovým řešením. Podpora všech možných formátů od AAC, ALAC až po vcelku běžný FLAC zůstala zachována. Standardem je rovněž DSD 64 a podpora pro ovládání pomocí iPadu a dodané aplikace. Cena nejlevnějšího modelu se podle odhadů bude pohybovat okolo 55 000 Kč.
Zdroj: Phileweb